Tape Deck - czyli magnetofon

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#16

Post autor: Sindsoron »

JacK pisze:Ja od kilku miesięcy poluje na aukcje z licytacją też na AKAI ale model GX-95. Ciekawi mnie ile jest naprawde wart egzemplarz w b.dobrym stanie kiedy o cenie decydują kupujący.
widziałem dwie "aukcje" z tym modelem... jedna kup teraz za 960zł, a druga licytacja z ceną startową 700zł :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#17

Post autor: JacK »

Znam te aukcje, wcześniej pojawiła się oferta sprzedaży od 500 zł. ale gość szybko wycofał aukcje. Zachodzi pytanie czy faktycznie się rozmyślił czy dogadał się z kimś poza serwisem.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#18

Post autor: Sindsoron »

JacK pisze:gość szybko wycofał aukcje. Zachodzi pytanie czy faktycznie się rozmyślił czy dogadał się z kimś poza serwisem.
...ciekawe... ten deck jest aż tak dobry? :roll:

bo jak patrzyłem na specyfikację to ma sporo bajerów, ale czy jest jakoś super lepszy od takiego GX-75 czy choćby GXC-760D/740D?
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#19

Post autor: JacK »

Prawie zawsze flagowy model z danej serii jest bardziej ceniony przez kolekcjonerów niż niższe modele tej samej serii. Inna sprawa czy aby napewno warto dopłacać do flagowca gdy różnice są niewielkie. Moim zdaniem tak bo łatwiej później go sprzedać i nie stracić jak bida przyciśnie kolekcjonera. Dla mnie magnetofon to gadżet chce go mieć bo mi się podoba ale jak znam siebie to nagram kilka kaset i to wszystko. Chce go też sprawdzić z kodowaniem DBX który bo dekoder już gdzieś tam płynie do mnie.
Wydaje mi się że właśnie taką postawe prezentuje większość ludzi kupujących w obecnych czasach magnetofony.
Ciekawa rzecz nabyłem ostatnio na e-bay oryginalną kasete typu Reel to Reel (szpulki) taka lepsza wersja Eagles jaką mają handlarze starzyzną z allegro i gratis dostałbym sprawny deck sony jakbym tylko chciał. Jednak nie chciałem bo koszty wysyłki z Włoch do Polski takiego zestawu to 43,68 euro, a sam deck jak później sprawdziłem sprzedał się zaledwie za 2 euro... Tak więc mało wart magnetofon będzie nadal mało wart, a na drogim raczej się nie straci jak go kupisz rozsądnie.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#20

Post autor: Wojtek »

Oj narobiliście mi smaka tymi Akai'ami :)
Ogółem mam w odległych planach zakup kolejnego magnetofonu kasetowego, tym razem vintage (mam już Technics RS-AZ7), ale jednak wyższy priorytet ma dla mnie magnetofon szpulowy (mam wiele oryginalnych szpul, ale tylko jedną oryginalną kasetę :) ).

No nic, jak mnie zakusi to może coś zakombinuję z kasetami wcześniej niż planowałem :)

Fajny ten GXC-740D, ale ja osobiście poczekałbym na GXC-760D. To były 2 najwyższe modele do roku '78.
Później ich miejsca zastąpiły GXC-730D i GXC-750D (do 1979 roku).
Sindsoron pisze:...ciekawe... ten deck jest aż tak dobry? :roll:
Jest TOTL, a to wystarczy :)
Sindsoron pisze:ale czy jest jakoś super lepszy od takiego GX-75 czy choćby GXC-760D/740D?
Od GX-75 może nie, ale od GXC-760D zapewne tak.
JacK pisze:bo dekoder już gdzieś tam płynie do mnie.
A raczej leci.
JacK pisze:Wydaje mi się że właśnie taką postawe prezentuje większość ludzi kupujących w obecnych czasach magnetofony.
Tzn. jaką? Że to gadżet tylko? :) Nie sądzę.
JacK pisze:Ciekawa rzecz nabyłem ostatnio na e-bay oryginalną kasete typu Reel to Reel (szpulki)
Fajne są te kasetki. Niektórzy je kolekcjonują, dla samego wyglądu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#21

Post autor: JacK »

Wojtek pisze:
JacK pisze:bo dekoder już gdzieś tam płynie do mnie.
A raczej leci.
Właśnie że nie leci :shock: Musiałem wybrać dostawe drogą morską bo chłopina chciała za wysyłke lotniczą aż 130 zielonych, a statkiem tylko 36. W sumie ciekawe ile to zajmie czasu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Tape Deck - czyli magnetofon

#22

Post autor: deha »

Gratuluje Sindsoron, widzę, że udało się za 50 zł go kupić. Dobry zakup! Daj znać czy służy i jaki efekt ;)
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#23

Post autor: Sindsoron »

Wojtek pisze:Fajny ten GXC-740D, ale ja osobiście poczekałbym na GXC-760D. To były 2 najwyższe modele do roku '78.
wiem, wiem... ale jak dla mnie 740D jest ładniejszy od 760D... w 760D mnie trochę kłują w oczy te "kolorowe" przyciski
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#24

Post autor: Sindsoron »

no.... kupiłem i GXC-706D i 740D ;p więcej napiszę jak dojdą ;)


...jak popatrzyłem to 760D jest lepsza od 740D tylko tym że ma full logica :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tape Deck - czyli magnetofon

#25

Post autor: Wojtek »

Sindsoron pisze:no.... kupiłem i GXC-706D i 740D ;p więcej napiszę jak dojdą ;)
Brawo, ale jak już to w osobnym wątku jakimś :)
Sindsoron pisze:...jak popatrzyłem to 760D jest lepsza od 740D tylko tym że ma full logica :3
Nie tylko, ale fakt, nie jest to jakaś wielka różnica.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Tape Deck - czyli magnetofon

#26

Post autor: deha »

Yamaha K-500. Warto się tym interesować?
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

Tape Deck - czyli magnetofon

#27

Post autor: Stelma »

Jestem po zmianie DECK-A z denona drm-700 na http://www.vintagecassette.com/Denon/DRM-800A (chyba najwyższy model z 1991r)
ja różnicę słyszę i odczuwam - optycznie z zewnątrz prawie się nie różni ,ale ma music search :D na czym mi zależało , amorficzną głowice ,wyjścia CD-synchro, pozłacane wszystkie wyjścia itd - ze zmiany jestem bardzo zadowolony choć drm-700 nie był zły ;)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
marcin_N
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2011, 22:30
Lokalizacja: Gniezno, czasem Poznań

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#28

Post autor: marcin_N »

Krótka piłka. Do okazjonalnego odsłuchu kaset nada się ?: http://allegro.pl/denon-drw-750a-hx-pro ... 36067.html

Ewentualnie co innego w podobnej do tego cenie ? (czyli poniżej 100pln), w czarnym kolorze ;)
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tape Deck - czyli magnetofon

#29

Post autor: wojciech06 »

Chciałbym dołączyć się do tematu magnetofonu. Ostatnio w oczekiwaniu na odnowienie mojego gramofonu DUAL 721, coś mi się stało (obudziłem się rano) i zachciało mi się mieć magnetofon kasetowy (najlepiej dwukasetowy). Mam sporo kaset. Proszę o poradę jakiej firmy (model) zakupić magnetofon (używany do max 150-200 zł) :?: Co prawda posiadam amplituner ONKYO TX-SR507, odtwarzacz DVD DV-SP406 - w kolorze srebrnym i wypadało by zakupić magnetofon ONKYO, ale niekoniecznie bo mam gramofon DUAL 721 - w kolorze czarnym. :? :oops:
Proszę o pomoc w wyborze tego sprzętu.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tape Deck - czyli magnetofon

#30

Post autor: Jaskier »

Oczywiście, że ONKYO. Też mam u siebie tandem DUAL-ONKYO ;) Deck TA-RW 4014. Kupisz za niewielkie pieniądze. A jeśli marka ma mniejsze znaczenie, to swego czasu AKAI robił doskonałe magnetofony. Mi marzy się szpulowiec AKAI, ale jak widzę ceny, to siadam...
ODPOWIEDZ