Przełącznik/switcher audio przy głośnikach aktywnych

ODPOWIEDZ
LesnyLudz
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2022, 22:31

Przełącznik/switcher audio przy głośnikach aktywnych

#1

Post autor: LesnyLudz »

Witam,
Chciałbym podłączyć dwa źródła dźwieku do głośników aktywnych. Gramofon i tv, macie do polecenia jakis dobry przełącznik, lub urządzenie które to umożliwi? Czy takie urządzenie może mieć realny wpływ na dźwięk?
Poprosze o modele ewentualnie linki

Z góry dzieki
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1590
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Przełącznik/switcher audio

#2

Post autor: domibobi »

Beresford TC-7220 MKIII - Audio Router

W piątek wystawiłem takowy przełącznik na giełdę forumową viewtopic.php?f=59&t=19614

W moim przypadku miałem podłączony amplituner kina domowego i wzmacniacz stereo do jednych kolumn.
Nie wiem czy ma realny wpływ na dźwięk.

EDIT: Tylko zaczynam mieć wątpliwości czy ten przełącznik będzie właściwy w przypadku głośników aktywnych....
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
LesnyLudz
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2022, 22:31

Re: Przełącznik/switcher audio

#3

Post autor: LesnyLudz »

Właśnie to urządzenie chyba nie może w żaden sposob podbijac mocy... Ma być chyba poprostu przełącznikiem między gniazdami wejscia...
Znalazłem coś takiego

https://allegro.pl/oferta/przelacznik-r ... 8146221692

Wygląda średnio, ale czy istnieje cos lepszego? czy poprostu potrzebuje tak prostego urządzenia? :p
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 982
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Przełącznik/switcher audio

#4

Post autor: cobra »

Właśnie to urządzenie chyba nie może w żaden sposob podbijac mocy... Ma być chyba poprostu przełącznikiem między gniazdami wejscia...

To urządzenie (od @domibobi) tylko przełącza jedną parę głośników pod jeden z dwóch wzmacniaczy. To nie dla Ciebie, bo masz głośniki aktywne.

Zalinkowany przez Ciebie przełącznik przełącza sygnały niskopoziomowe i to jest coś, czego potrzebujesz.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
ODPOWIEDZ