DAC

ODPOWIEDZ
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

DAC

#1

Post autor: Klimek »

Witam.
Chciałbym kupić DACa do 1000zł, oczywiście używany.
Macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o taki sprzęt?
Moim głównym i jedynym żródłem jest oczywiście winyl ale niestety nie wszystko wychodzi na winylu :evil:
Żródłem będzie jakiś odtwarzacz plików FLAC.
Jeśli chodzi o wejścia w ewentualnym DACu to na pewno cyfrowe ale jeśli miałby dodatkowo wejście USB byłby to dodatkowy atut.
Nie zależy mi na wyjściach zbalansowanych.
Natomiast jeśli chodzi o charakter brzmienia nowego klocka to zaznaczam że mój wzmacniacz to lampa, więc DAC nie powinien być za ciepły żeby nie wyszły z tego ''ciepłe kluchy''
Serdecznie pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DAC

#2

Post autor: JacK »

http://www.gfmod.pl/
Beresford TC-7520 Caiman ja mam takiego DAC-a. Można go za kaucją pożyczyć do testów co bardzo polecam. Polecam też wogóle nie interesować się DAC-ami bez wejścia USB bo to w dzisiejszych czasach anachronizm. Z doświadczenia wiem że najpraktyczniejszym uniwersalnym źródłem plików jest jakiś laptop z bezpłatnym foobarem2000 na pokładzie.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DAC

#3

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:jest jakiś laptop z bezpłatnym foobarem2000 na pokładzie.
Program odtwarzający pliki z komputera raczej nie ma za bardzo wpływu na jakość reprodukcji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

DAC

#4

Post autor: Sindsoron »

Wojtek pisze:Program odtwarzający pliki z komputera raczej nie ma za bardzo wpływu na jakość reprodukcji
Niby nie, ale czasami używają różnych bibliotek i różnice jednak są. Ale to jest dość rzadki przypadek.
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DAC

#5

Post autor: JacK »

Wojtek pisze: Program odtwarzający pliki z komputera raczej nie ma za bardzo wpływu na jakość reprodukcji :)
Obecnie na jakość dźwięku z lapka nie narzekam, dyskutować nie będę bo brakuje mi wiedzy w tym temacie.
Fooba używam bo (patrz opis):
http://www.dobreprogramy.pl/foobar2000, ... 13337.html
oraz polecam lekturę polskiego forum fooba:
http://foobar2000.pl/
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Re: DAC

#6

Post autor: Klimek »

JacK pisze:http://www.gfmod.pl/
Beresford TC-7520 Caiman ja mam takiego DAC-a. Można go za kaucją pożyczyć do testów co bardzo polecam. Polecam też wogóle nie interesować się DAC-ami bez wejścia USB bo to w dzisiejszych czasach anachronizm. Z doświadczenia wiem że najpraktyczniejszym uniwersalnym źródłem plików jest jakiś laptop z bezpłatnym foobarem2000 na pokładzie.
Nie ukrywam,że oferta wygląda zachęcająco. A mógłbyś mi powiedzieć którą dokładnie wersję posiadasz?
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 21:39 przez Klimek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DAC

#7

Post autor: JacK »

Teraz mam tą najbardziej wypasioną wersje. Jednak Beresforda mam już kilka lat. Wcześniej miałem inny dużo starszy model bez modyfikacji, dawał rade i tylko dlatego że nie miał USB wymieniłem go na nowy. Czy warto dopłacić do wersji modowanej pewnie zapytasz. Moim zdaniem tak bo różnica w cenie to ok. 400 zł. co w perspektywie użytkowania tego sprzętu przez następne kilka lat jest małą kwotą, a rozdzielczość uzyskanego dźwięku z wersji modowanej jest obiektywnie lepsza.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

DAC

#8

Post autor: Klimek »

Chciałem zapytać czy warto dopłacić do wersji modowanej, ale już wiem.
Niestety nie znalazłem dystrybutora tutaj gdzie mieszkam więc pewno dopiero w okolicach sierpnia będę mógł go posłuchać.
A sprawdzałeś może dziurkę? No wiesz... :)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DAC

#9

Post autor: JacK »

Dziurkę ? Kurcze mam chyba jakiś niż inteligencji ;)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Re: DAC

#10

Post autor: Klimek »

No dziurkę, wyście słuchawkowe :D
Ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy
Sprawdzałeś?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DAC

#11

Post autor: Wojtek »

W życiu bym się nie domyślił, że "dziurka" to wyjście słuchawkowe... :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

DAC

#12

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:W życiu bym się nie domyślił, że "dziurka" to wyjście słuchawkowe... :)
:clap: :clap: :clap:
Ja też :D :D :D
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DAC

#13

Post autor: JacK »

Podobno wzmacniacz słuchawkowy jest bardzo dobrej jakości, niestety ja tego nie usłyszę bo moje nauszniki to tani model philipsa współpracujący na równie żenującym poziomie z każdą możliwą "dziurką" :lol:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DAC

#14

Post autor: JacK »

Klimek , a na jakiego DAC-a się w końcu zdecydowałeś ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

DAC

#15

Post autor: Klimek »

Porównywałem bezpośrednio Marantz NA7004 i Abrahamsen V6.0 i wybrałem Marantza. Chciałem wziąźć na przesłuchanie ''Twojego'' Baresforda bo akurat teściowie przylecieli na święta i mogli go zabrać, ale obawiałem się trochę celników a chciałem posłuchać ewentualnych kandydatów koniecznie w swoim systemie.
Jakość dżwięku z obu urządzeń bardzo podobna. Zadecydowało to, że NA7004 jest jednocześnie odtwarzaczem sieciowym, albo głównie jest odtwarzaczem sieciowym więc odpadł mi zakup odtwarzacza flaków. Oczywiście budżet musiałem potroić, ale klocek jest nowy.

PS. Dżwięk mogę spokojnie porównać do odtwarzacza cd w przedziale cenowym 5-6kzł, ale tu ciekawostka; mój głupi Shure rozkłada to na łopatki :lol:
ODPOWIEDZ