Kasety magnetofonowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kasety magnetofonowe

#76

Post autor: Wojtek »

WarIactwo faktyczne, ale jak się spojrzy na sprzedawcę to wszystko staje się jasne.
Audio Extasa jest znana z mocno zawyżonych cen :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
medpak
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasety magnetofonowe

#77

Post autor: medpak »

Właaśnie wysłałem im text; 990 ? chyba 99.
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Kasety magnetofonowe

#78

Post autor: Micke »

Tak w sumie wyskoczę trochę po za temat, ale ostatnio naszła mnie ochota wyposażyć się w kilka kaset i czy ktoś się orientuje czy kasety można dostać jeszcze tak w miarę normalnie w sklepie? Bo nie uśmiecha mi się kupować 2 - 3-ech taśm i płacić drugie tyle za przesyłkę z allegro, a zlazłem już chyba wszystkie większe sklepy w gdańsku i nie znalazłem...
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kasety magnetofonowe

#79

Post autor: kielek »

Wyszukaj kogoś kto sprzedaje kasety na Alle.. tyle,że z Gdańska i odbierz osobiście ;)
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Kasety magnetofonowe

#80

Post autor: Micke »

O dziwo nikt z gdańska ani nawet trójmiasta na allegro nie sprzedaje ani używek ani nówek jednakowych w większej ilości, taką opcję w brew pozorom brałem pod uwagę po pierwszym wejściu na Allegro. (No i w rozsądnej cenie, nie zamierzam płacić więcej jak 8zł za sztukę zwłaszcza że nie mam jakeigoś hyper-duper sprzętu do odtwarzania/nagrywania kaset)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kasety magnetofonowe

#81

Post autor: kielek »

Z Gdyni ktoś sprzedaje chyba 9 szt. http://allegro.pl/kaseta-magnetofonowa- ... 27577.html
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Kasety magnetofonowe

#82

Post autor: Kocewicz »

@Micke, mogę poratować. Mam 2 emteki "normalne" żelazne, zafoliowane. Trochę lepszego żelaza i chromu też by się znalazło, ale już niekoszernych, bo używanych ;) Mnie to niepotrzebne, bo z formatu raczej się wycofuję, więc nagrywać nic raczej już nie będę.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Kasety magnetofonowe

#83

Post autor: Micke »

Przemyślę sprawę i jak coś odezwę się na PW ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kasety magnetofonowe

#84

Post autor: Wojtek »

Micke:
Nie widzę problemu, bo sam napotykam czyste kasety do kupienia choćby w hipermarketach :)
Z tego co wiem to nie zaprzestano produkcji kaset magnetofonowych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Kasety magnetofonowe

#85

Post autor: Micke »

Jak pisałem zlazłem większość dużych sklepów które podejrzewałem o posiadanie kaset w tym: MM, RTVeuroAGD, Real, E.leclerc a nawet odwiedziłem lokalny sklep z elektroniką w którym kupuje zawsze wtyki, kable, cynę, kalafonię etc, ich też podejrzewałem o to że mogą mieć, skoro dyskietki u nich można dostać ;)

Jak nie zaprzestano to gdzie do jasnej ciasnej trafiają? Bo jestem święcie przekonany że jeszcze 2 lata temu normalnie w Real'u na półce leżały...
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2012, 16:08 przez Micke, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kasety magnetofonowe

#86

Post autor: Wojtek »

Micke pisze:Bo jestem święcie przekonany że jeszcze 2 lata temu normalnie w Real'u na półce leżały...
U mnie w Realu (i Leclercu) nadal leżą, tak więc to chyba kwestia sklepu po prostu :)
Najwyżej zrób tak jak mówili przedmówcy, zamów sobie przez net.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kasety magnetofonowe

#87

Post autor: JacK »

Kasety widziałem całkiem niedawno w sklepie... zabawkowym.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
zoomeek
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2012, 13:06

Re: Kasety magnetofonowe

#88

Post autor: zoomeek »

Witam, też jestem miłośnikiem kaset, można je bez problemu kupić w punktach Sony. Cały czas ten koncern ma w swojej ofercie HF i EF http://www.sony.pl/product/kasety-magnetofonowe. Co prawda kierownik sklepu zrobił na początku duże oczy, lecz potem sprawdził w ofercie i bez problemu zamówiłem 48 szt.
TDK produkuje cały czas jeszcz chromowe, nie wiedzieć dlaczego sprzedaje je tylko w USA.
POZDRAWIAM
nugget1985
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2012, 12:45

Re: Kasety magnetofonowe

#89

Post autor: nugget1985 »

Mam taki pomysł na nagranie na kasetę swojego materiału producenckiego opartego na samplach z winyla w celu ocieplenia miksu
myślałem ze to się mija z celem ze tylko szpulowce wchodzą w grę ale to spory koszt
Ostatnio widziałem materiał ze studia w holandii gdzie koleś miał jakiś lepszy kaseciak gdzie nagrywał tracki
Zamówiłem na alegro używany kaseciak yamaha ponoć 100%sprawny czekam na przesyłkę i tu pytanie:
Czy powinienem kupić kasetę metalowa(wymagany lepszy sprzęt?! Co znaczy lepszy?) czy chrome wystarczy?
Jakie sa wasze opinie czy to się uda?
Czy to ma sens? Bo wydaje mi się ze jak nie będzie żadnych broomow na kanałach to może być ciekawie...dodam tylko ze nie będzie to materiał komercyjny tylko raczej do szuflady ale tęsknię za kasetami

Pozdro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kasety magnetofonowe

#90

Post autor: Wojtek »

nugget1985 pisze:Czy powinienem kupić kasetę metalowa(wymagany lepszy sprzęt?! Co znaczy lepszy?)
Lepszy znaczy... lepszy?
Magnetofon musi przede wszystkim współpracować z kasetami typu IV. Jeśli tak nie jest to pomysł z metalem można sobie darować.
Dodatkowo, jeśli używasz typowo DJskiej/klubowej wkładki na swoim gramofonie to też nie widzę sensu by sięgać po "metal".
Spróbuj z chromem. Są tańsze i dostępniejsze.
nugget1985 pisze:Jakie sa wasze opinie czy to się uda?
To zależy od tego jak ty sobie wyobrażasz efekt końcowy.
nugget1985 pisze:Czy to ma sens?
Moim zdaniem pomysł jest średni i taki trochę na około. Dźwięk z czarnej płyty masz "zbyt chłodny"? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ