Kasety magnetofonowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Kasety magnetofonowe

#46

Post autor: rbi1968 »

Ja osobiście z C-100 używałem DENON'ów w Technics'ach dwu-rolkowych (dual capstan) i gięły się jak diabli. Po wyjęciu "drugiej" rolki wszystko wracało do normy. Co do "Metali" miałem kilka sztuk ale bez małpiego zachwytu jakościowego no chyba, że cenowego :twisted: A już świetną szlifierką nawet do głowic ALPS albo tych Technics'owych to STILON GORZÓW był nie do pobicia i myślę, że produkowano ją tylko po to by producenci głowic mieli nadal pracę :lol:

Pozdrawiam.
Załączniki
6512.jpg
6512.jpg (1.84 KiB) Przejrzano 976 razy
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kasety magnetofonowe

#47

Post autor: eenneell »

Czy Ktoś z Forumowców ma sposób na przechowywanie kaset :?:
Nie mam na mysli półki, tylko coś na kształt "skrzynki", boxu etc :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kasety magnetofonowe

#48

Post autor: Wojtek »

Kiedyś sprzedawano na bazarach takie specjalne skrzynki (plastikowe albo drewniane) na kasety. Może jeszcze znajdziesz gdzieś taki towar :)
Oczywiście chodzi tu o kasety w opakowaniach :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kasety magnetofonowe

#49

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Oczywiście chodzi tu o kasety w opakowaniach :)
Jasne!
tylko gdzie te "bazary"? :(
Myślałem o tym ,że może Ktoś "wyhaczył jakiś zamiennik"/ sposób?:)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Kasety magnetofonowe

#50

Post autor: Robert007Lenert »

eenneell pisze:Czy Ktoś z Forumowców ma sposób na przechowywanie kaset :?:
Nie mam na mysli półki, tylko coś na kształt "skrzynki", boxu etc :)
Kiedys mialem taki box o ktorych pisze Wojtek /do wozenia kaset w samochodzie/ Teraz mam trzy bardzo stare walizki i trzy kosze wiklinowe a reszta kaset w szufladach .... mimo, ze pozbylem sie chyba ze 400 sztuk to i tak mam jeszcze prawie 700 kaset.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Kasety magnetofonowe

#51

Post autor: Robert007Lenert »

rbi1968 pisze:Ja osobiście z C-100 używałem DENON'ów w Technics'ach dwu-rolkowych (dual capstan) i gięły się jak diabli. Po wyjęciu "drugiej" rolki wszystko wracało do normy. Co do "Metali" miałem kilka sztuk ale bez małpiego zachwytu jakościowego no chyba, że cenowego :twisted: A już świetną szlifierką nawet do głowic ALPS albo tych Technics'owych to STILON GORZÓW był nie do pobicia i myślę, że produkowano ją tylko po to by producenci głowic mieli nadal pracę :lol:

Pozdrawiam.
To ciekawe, bo ja mialem stycznosc z Soniakami (dual capstan) i ten teoretycznie znakomity patent na precyzyjne prowadzenie tasmy i jej odpowiedni naciag w rzeczywistosci byl mankamentem. Roznice predkosci obu rolek roznily sie o zla wartosc...inna od obliczonej. Po wyjeciu tylnej rolki problem znikal a prowadzenie tasmy stawalo sie wzorcowe. Jak widac i Technics mial z tym problem.
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Kasety magnetofonowe

#52

Post autor: rbi1968 »

Robert007Lenert pisze:
rbi1968 pisze:Ja osobiście z C-100 używałem DENON'ów w Technics'ach dwu-rolkowych (dual capstan) i gięły się jak diabli. Po wyjęciu "drugiej" rolki wszystko wracało do normy. Co do "Metali" miałem kilka sztuk ale bez małpiego zachwytu jakościowego no chyba, że cenowego :twisted: A już świetną szlifierką nawet do głowic ALPS albo tych Technics'owych to STILON GORZÓW był nie do pobicia i myślę, że produkowano ją tylko po to by producenci głowic mieli nadal pracę :lol:

Pozdrawiam.
To ciekawe, bo ja mialem stycznosc z Soniakami (dual capstan) i ten teoretycznie znakomity patent na precyzyjne prowadzenie tasmy i jej odpowiedni naciag w rzeczywistosci byl mankamentem. Roznice predkosci obu rolek roznily sie o zla wartosc...inna od obliczonej. Po wyjeciu tylnej rolki problem znikal a prowadzenie tasmy stawalo sie wzorcowe. Jak widac i Technics mial z tym problem.
No niestety, sam magnetofon jako taki świetny (3 głowice, Bias ... cała masa duperelek) ale mechanizm do d....y i dla tego też już w modelach AZ6 i 7 (z resztą centralny mechanizm i podstawa o strukturze plastra miodu miały niwelować drgania) z tego patentu zrezygnowano.

Pozdrawiam.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Kasety magnetofonowe

#53

Post autor: Pajdak »

A ja mam pytanko dotyczące kaset, bo ostatnio odświeżyłem swojego decka. Kupiłem spory kawał czasu temu drugą demówkę Behemotha w pierwszym wydaniu kasetowym no i mankament jest taki, że strona A gra malina, bez zniekształceń, a w drugiej nie ma w ogóle wysokich tonów, sam bas. Da się coś z tym zrobić czy to wina taśmy?
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kasety magnetofonowe

#54

Post autor: matik7777 »

A to ciekawe zjawisko. Druga demówka Behemotha to było bodajże "Return to the nothern moon", mam rację?
Czy jest to już "oficjalne" wydawnictwo czy totalna amatorka robiona metodą "play+rec"?
Błędy w "tłoczniach" kaset się zdarzają. Zarówno w tych oficjalnych (nawet TAKT) i mniej oficjalnych.
Kiedyś mój tato zakupił kasetę (oryginalną, z hologramem) IRA "Tu i teraz". Kaseta przez 2 minuty leciała normalnie, po czym zaczęła lecieć zniekształcona wersja strony B od tyłu :lol:
Ktoś obsługujący machinę kopiującą musiał być nieźle wstawiony. :mrgreen:
Szybko uporaliśmy się z tym problemem przegrywając na taśmę CD. Nawet lepsza jakość była :D
Co do problemu, jeśli masz w magnetofonie opcję "Play Trim", to spróbuj jej użyć
about:blank
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kasety magnetofonowe

#55

Post autor: eenneell »

Kolego matik7777!
zmień to swoje idiotyczne zdjęcie;
http://www.winyl.net/download/file.php? ... 478818.gif
Ani dowcipne.. ani jakiekolwiek...
No chyba, że chcesz aby to forum "ktoś zamknął za rozpowszechnianie idei faszystowskich"!?
pzdr
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kasety magnetofonowe

#56

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:No chyba, że chcesz aby to forum "ktoś zamknął za rozpowszechnianie idei faszystowskich"!?
To teraz już sama podobizna Hitlera kwalifikuje się jako "rozpowszechnianie idei faszystowskich"?
Chyba tylko w krzywym zwierciadle albo innym niepoważnym miejscu.

A tak na serio to takie rzeczy powinieneś załatwiać prywatnie, wszak to ty, jak mniemam, czujesz się w jakiś sposób urażony.
matik7777 zrobi jak zechce.
matik7777 pisze:Co do problemu, jeśli masz w magnetofonie opcję "Play Trim", to spróbuj jej użyć
Niestety zbyt wiele magnetofonów nie ma takiej funkcji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Re: Kasety magnetofonowe

#57

Post autor: Pajdak »

matik7777 pisze:A to ciekawe zjawisko. Druga demówka Behemotha to było bodajże "Return to the nothern moon", mam rację?
Czy jest to już "oficjalne" wydawnictwo czy totalna amatorka robiona metodą "play+rec"?
Jest to oficjalne wydawnictwo, papier kredowy, nadruki na kasecie, nie żadna kopia + ksero okładka :) No to musi być wada przy tłoczeniu...
A opcji Play Trim, tak jak Wojtek pisał, mój deck nie posiada :)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kasety magnetofonowe

#58

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:A tak na serio to takie rzeczy powinieneś załatwiać prywatnie, wszak to ty, jak mniemam, czujesz się w jakiś sposób urażony.
matik7777 zrobi jak zechce.
Nie! nie czuję się urażony; głupota mnie jeszcze nie uraża.
Natomiast dałem delikatną życzliwą uwagę/radę; Bo ktoś może poczuć się urażony!
PS
matik7777 pisze: przegrywając na taśmę CD.
Co to jest?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kasety magnetofonowe

#59

Post autor: Wojtek »

Pajdak pisze:No to musi być wada przy tłoczeniu...
A dokładnie to przy nagrywaniu ;) Tak. Ciekawe czy egzemplarz z wadą będzie tutaj cenniejszy niż egzemplarz sprawny? :)
eenneell pisze:Co to jest?
Nagrał materiał z płyty kompaktowej na taśmę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kasety magnetofonowe

#60

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze: Co to jest?


Nagrał materiał z płyty kompaktowej na taśmę.
Aaa! po prostu "przegrywając CD na taśmę" - AH ! TA POLSZCZYZNA!
ODPOWIEDZ