przedłużacz rca

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
kozica
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2017, 18:31

przedłużacz rca

#1

Post autor: kozica »

Zakupiłem kabel przedłużacz 2xrca 5 metrów. Jestem zmuszony przedłożyć jakoś dojdzie gramofonu do wzmacniacza. brakuje mi jakieś 2 metry kabla. Jednak pojawił się pewien problem. Gramofon podpięty bezpośrednio pod wzmacniacz sprawuje się świetnie. Natomiast po podłączeniu przedłużacza występuje jakieś przepięcie, buczy. Jak rozwiązać ten problem? Nie widzę zbyt wielu przedłużaczy tego typu. na allegro. Czy ktoś poleci coś dobrego? Czy zawsze będzie występowac takie przepięcie przy przedłużaczu?
Wygląda to mniej więcej tak, tylko na 2xrca:
http://allegro.pl/przedluzacz-przewod-3 ... 64896.html
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: przedłużacz rca

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Jakby wystąpiło przepięcie, to byś bezpieczniki w skrzynce elektrycznej wymieniał.

Gramofon podłącza się możliwie najkrótszym kablem. Wszelkie przedłużacze odpadają, bo zamienisz gramofon w antenę zbierającą wszelkie zakłócenia.
Ponadto, tak długi przewód drastycznie zwiększy pojemność elektryczną połączenia, co silnie zdegraduje dźwięk.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: przedłużacz rca

#3

Post autor: Myszor »

I pewno uziemienia nie ma.
kozica
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2017, 18:31

Re: przedłużacz rca

#4

Post autor: kozica »

Uziemienie jest obecne. Przecież na bezpośrednim podlaczeniu działa normalnie. Aktualnie przewód ma 1 metr ciężko tym operować.
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: przedłużacz rca

#5

Post autor: decu »

Pozostaje Ci kupno przedwzmacniacza. Do niego krótki kabel a od niego do wzmacniacza "hulaj dusza".
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: przedłużacz rca

#6

Post autor: pan_winyl »

Nie idź w przedłużacz. O ile nie zrobisz go dobrze sam, nie będzie to dobrze działało. O ile tylko będzie brum to spoko, ale spodziewam się innych atrakcji.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
kozica
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2017, 18:31

Re: przedłużacz rca

#7

Post autor: kozica »

Przedwzmacniacz kupiony wszystko już działa jak należy. Szkoda że wejście Phono sobie odpoczywa. Można zamknąć. Dzięki za porady.
bartek3033
Posty: 278
Rejestracja: 10 kwie 2016, 14:23
Gramofon: Rp 2000, 2x Rp5000
Lokalizacja: Kraków

Re: przedłużacz rca

#8

Post autor: bartek3033 »

Z ciekawości, jest jakaś norma która by to opisywała? Powyżej ile metrów (cm) należy spodziewać się dodatkowych "atrakcji"? Aktualnie mam +- metrowy i się nim opinam, ale takim który ma 1,5-2 metry też by nie pogardził :P
decu pisze: Pozostaje Ci kupno przedwzmacniacza. Do niego krótki kabel a od niego do wzmacniacza "hulaj dusza".
z tym "Hulaj dusza" bym polemizował :D To że spotyka się 10 metrowe cinche to nie znaczy, że można je sztukować w nieskończoność :)
majk_c
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2017, 15:16

Re: przedłużacz rca

#9

Post autor: majk_c »

Podzielę się swoimi niedawnymi doświadczeniami w tej kwestii.
Mój gramofon ma kabel 120cm, ale niestety nie mam jak go umieścić bliżej niż 2m od wzmacniacza. Jako że na razie odpuszczam zakup przedwzmacniacza (chciałbym raczej w coś DIY pobawić się, ale niestety zbyt późno się tematem zainteresowałem i przegapiłem projekt NUDAmini... chyba poczekam na kolejny ;) ), to przymierzam się jednak do wymiany kabli.

Ale pomyślałem sobie że zanim do tego się zabiorę (na razie czytam jak najlepiej to zrobić i kompletuję materiały) spróbuję przedłużyć kabel, żeby w między czasie móc płyt słuchać. Miałem w domu najtańszy (taki dostłownie za 4 zł) 1,5m kabel chinch, kupiłem łącznik za 2 zeta i prawie to hulało. Było jedynie niewielkie brumienie słyszalne gdy nie grała muzyka i potencjometr odkręcony dosyć mocno.
Dla testu pożyczyłem jeszcze w pobliskim sklepie AV trochę lepszy kabel (najtańszy audtioquest 1m) i co? okazuje się że nie ma żadnych problemów, nie potrafię (i nie tylko ja) wyczuć jakiegokolwiej pogorszenia jakości. Czyli można kombinować.

Mnie niestety sama myśl o tym rozwiązanku trochę denerwuje + łącznik byłby w ciężko dostępnym miejscu i narażonym na to że jak lekko z którejś strony pociągnę to sie coś rozłączy, więc wymianę kabla nadal planuję i to chyba już w najbliższy weekend (mam tylko nadzieję że po wymianie nie będzie gorzej niż z tymczasowym przedłużeniem :lol: )
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: przedłużacz rca

#10

Post autor: Myszor »

Dlaczego nie wymienisz sobie kabla w gramofonie na tak długi jak ci potrzeba ?
majk_c
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2017, 15:16

Re: przedłużacz rca

#11

Post autor: majk_c »

Hmm, może coś nie do końca jasno napisałem. Właśnie planuję wymienić sobie kabel na taki jak potrzebuję (2m). Napisałem tylko że tymczasowo korzystam z łącznika i drugiego kabla i u mnie nie ma to negatywnego wpływu na dźwięk (być może moje ucho lub sprzęt za słaby żeby to wyłapać)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: przedłużacz rca

#12

Post autor: Myszor »

Fajnie. To w sumie nie wiem o co ci chodzi w tym topicu.
majk_c
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2017, 15:16

Re: przedłużacz rca

#13

Post autor: majk_c »

Nic takiego, po prostu dzielę się swoimi doświadczeniami w temacie przedłużacza rca i gramofonu, może się komuś przyda. To coś złego?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: przedłużacz rca

#14

Post autor: Myszor »

Luz stary. Nic złego :) Po prostu nie wiedziałem o co ci w końcu chodzi.
A ogólnie wszelkie przedłużacze to zło :twisted:
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: przedłużacz rca

#15

Post autor: caveas »

To spróbuj wykosić elektrycznie trawę, albo wywiercić dziurę w ścianie bez tego zła.
Ja w przypadku jednego ze sprzętów przedłużam beczką kabel cinch bo większa długość to i większa pojemność kabla pożądana przy wkładce M75.
I lepiej brzmi niż na krótkim kablu.
A sprzęt zasilam przedłużaczem do sewwerów o formacie rackowym 19' 1U (8 gniazd schuco a na wtyczce napis 25Amax
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
ODPOWIEDZ