kable głośnikowe do mojego zestawu

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

kable głośnikowe do mojego zestawu

#1

Post autor: Stelma »

Witam w chwili wolnej rzućcie okiem na ofertę tego sklepu:

http://www.musicandsound.com.pl/index.p ... rt=default

Czy któreś z oferowanych kabli będą ok do mojego zestawu:
Denon PMA-500V+Marantz HD-770?
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: kable głośnikowe do mojego zestawu

#2

Post autor: JacK »

Temat kabli w sprzęcie audio jest tak rozdmuchany na audiofilskich forach że my tutaj niczego nowego już nie wymyślimy. Moim zdaniem zainwestuj w porządną miedź beztlenową 2,5 kwadrat spoko wystarczy. Zwróć tylko uwage czy kupujesz faktycznie porządną bo czasami się zdarza zwłaszcza na allegro że jako beztlenówke sprzedają zwykłą miedź elektrolityczną. Jako połączenie do sprzętu używam zakręcanych bananków bo dość często zdarza mi się manewrować kolumnami, jeżeli stoją spokojnie to możesz śmiało zakręcić gołe kable w zasiskach wzmacniacza. W kolumnach masz mały problem bo są tam zworki starego typu i grubszy kawałek druta może nie wejść. W takim razie dokup sobie tzw. szpilki i do nich dolutuj goły kabel. Ma to zaletę że nawet gruby kabel nie wypadnie z zacisku sprężynkowego.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kable głośnikowe do mojego zestawu

#3

Post autor: Wojtek »

Od siebie powiem tylko, że kabel o przekroju 4mm spokojnie idzie wpakować w terminale starszego typu po lekkim pobawieniu się w skręcanie końcówek :)
Grubszy na krótkich dystansach (mniej niż 10m) to już moim zdaniem byłaby przesada.
Poza tym zgadzam się z JacKiem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

kable głośnikowe do mojego zestawu

#4

Post autor: Stelma »

dzięki za porady.
rzuciłem link, bo akurat ten sklep mam 200m od mojego mieszkania, więc mogę podejść w każdej chwili.
konkretnie myślałem o którymś z tych 3 modeli kabla:

http://www.musicandsound.com.pl/index.p ... od_id=1946

http://www.musicandsound.com.pl/index.p ... od_id=1976

http://www.musicandsound.com.pl/index.p ... od_id=1638

czytałem wcześniej trochę po sieci nt. kabli (epopeje i to 3 tomową można by napisać :lol: )

mętlik maxymalny mi się zrobił,ale nie zamierzam wydawać więcej jak 15pln/m, jak to ktoś określił "powyżej kilkunastu złotych za m., to już voodoo jest"

długość kabli to max 2,5-3m każdy, wątpliwości mam czy starczy mi 2,5mm2, czy wejść w 4mm2.

ten procab i cordial to nawet gdzieś ktoś chwalił.
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: kable głośnikowe do mojego zestawu

#5

Post autor: JacK »

Z elektrycznego punku widzenia grubszy kabel nie oznacza od razu że lepszy. Przy tak krótkich odcinakach nie usłyszysz różnicy pomiędzy 2,5 a 4,0. O wyborze powinny zadecydować wartości użytkowe o czym było powyżej. Z wymienionych przez Ciebie kabli dwa mają przekrój okrągły , a jeden płaski. Np. jeżeli chcesz schować pod dywan brałbym płaskiego sommera. Jeżeli chcesz eksponować kabel to okrągły przekrój jest lepszy, zawsze na w sumie paskudny czarny kabel możesz naciągnąć np. oplot znany z car audio i zaprawić zakończenia koszulkami termokurczliwymi. Powstanie bardzo profesjonalny w kształcie i estetyczny kabel głośnikowy którego nawet audiofil powstydzić się nie może ;)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

kable głośnikowe do mojego zestawu

#6

Post autor: wlodek1001 »

witam, moje okablowanie przechodziło długi okres zmian wynikający z możliwości budżetowych , sprzętowych i logistycznych. Aktualnie muszę godzić dwa aspekty tj kino domowe ze stereo. Nie jestem w stanie z uwagi na warunki lokalowe/ pokój ok 18 m kw mieć osobnego sprzętu do kina domowego i stereo do gramofonu, więc istnieje kompromis. Sercem wszystkiego jest amplitiuner ONKYO 875 w bi ampingu, kolumny B&W 603 S3 i okablowanie Van den Hul CS 122. Teraz posypią się na mnie gromy :lol: kolumny mam połączone z ampli odcinkami o różnej długości / lewa kolumna 1,5 m prawa 2.7 m . tak jest u mnie od wielu lat i praktycznie nie ma to wpływy na jakość dźwięku, robiłem różne próbu odsłuchowe i zawsze/ na moje ucho/ różnic w prawym/lewym kanale nie stwierdzałem. Gramofon Pro ject 1-Xpressiojn III jest połączony kablem QED Silwer Spiral 1 m, interkonekty ze średniej półki cenowej i na moje potrzeby dźwięk jest ok proporcjonalnie do klasy sprzętu. Co do wpływu jakości kabli na dźwięk to tylko raz w życiu słyszałem wyraźną różnice, jak zwykłe kable / takie za 3 zł/m wymieniłem na CS 122/ myslałem o zmianie kabli bo Hule mają ponad 15 lat, ale nie wiem czy warto , bo aby znowu usłyszeć/teoretycznie różnicę/ musiałbym chyba zmienić na kable Hi End, a to wg mnie raczej kaprys i zbytek niż racjonalne działanie, ostatnio fascynują mnie winyle 45RPM gdzie dźwięk jest bardziej przerstrzenny/ większe scena muzyczna/ i coraz więcej płyt/ nie singli/ nagranych w tej prędkości pozdrawiam
ODPOWIEDZ