Problem z połączeniem rca-din

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Parylak
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2015, 10:08

Problem z połączeniem rca-din

#1

Post autor: Parylak »

Koledzy, potrzebuję pomocy. Mam taki problem. Z gramofonu wychodzą rca i kabelek uziemienia zakończony kotwiczką. W amplitunerze mam din5. Więc kupiłem kabel rca-din, podłączyłem i strasznie buczy. Kabelek uziemienia do gnd. Buczy też na innych wejściach niż phono.

Odtwarzacz cd na tym samym kablu gra elegancko.

Wcześniej miałem wzmacniacz z rca i podłączałem normalnie, uziemienie do obudowy i grało.

Czy powinienem dolutować kabelek uziemienia do któregoś pinu din? Czy coś zupelnie innego?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Problem z połączeniem rca-din

#2

Post autor: zbyszek1982 »

W wejsciu din wszystkie masy są zazwyczaj zmostkowane w jednym pinie. Sprawdź czy bedzie dalej buczalo jak przytkniesz kabel masy do masy jednego z wtyków rca lub do kryzy wtyku din.
Parylak
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2015, 10:08

Re: Problem z połączeniem rca-din

#3

Post autor: Parylak »

Jak przytkne do jednego z rca to charakterystyka buczenia sie zmienia, basu nie ma, ale cos brumi dalej. Z obu stron wtyczki są nierozbieralne, nie mam jak tego lepiej sprawdzic...
Parylak
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2015, 10:08

Re: Problem z połączeniem rca-din

#4

Post autor: Parylak »

Zrobię jutro jakiś kabel i sprawdzę dokładniej.
Parylak
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2015, 10:08

Re: Problem z połączeniem rca-din

#5

Post autor: Parylak »

W pewnym sensie znalazłem odpowiedź w wątku z FAQ, sry Adminie.

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=14&t=4964

Masę przylutowałem do pinu 2.
Zagrało po przylutowaniu sygnałów do 3 i 5.

Brumienie spadło do akceptowalnego poziomu. Coś jeszcze słychać, ale to raczej wina (mam nadzieję) nieekranowanej, na chama rozebranej wtyczki nierozbieralnej, obwiązanej drutem, żeby się nie rozleciała. W moim mieście nie da się kupić takiej wtyczki, zostaje mi allegro.
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Problem z połączeniem rca-din

#6

Post autor: caveas »

Najlepiej to kup wtyczkę din5.
Masy sygnałowe połącz do 2 a masę obudowy (oddzielny kabelek ) pod zacisk kabla do ekranowania wtyczki.
Następna próba: zmostkować masy sygnałowe i ekranu we wtyczce.
W gotowych zalanych cinchach często się urywają masy sygnałowe i stąd buczenia, brak basu , wzmacnianie różnicy między L i P i to jak to przy niekontaktach w sposób nie stały. Warto odżałować 5-10 cm kabla i zarobić porządne połączenia już w miejscu niepomęczonym wieloletnim wyginaniem i mniej skorodowane. :auto-dirtbike:
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
ODPOWIEDZ