Interconnecty - testy różnych kabli

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#451

Post autor: Wojtek »

Ryszard13 pisze:
27 wrz 2023, 11:40
Nie denerwuj się , nie którym przychodzi to z trudem, trudno jest rozmawiać praktykowi z teoretykiem .
Jeśli to do mnie to chyba nie trafiłeś z wnioskami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#452

Post autor: Ryszard13 »

Wojtek pisze:
27 wrz 2023, 12:09
Ryszard13 pisze:
27 wrz 2023, 11:40
Nie denerwuj się , nie którym przychodzi to z trudem, trudno jest rozmawiać praktykowi z teoretykiem .
Jeśli to do mnie to chyba nie trafiłeś z wnioskami.
To nie do ciebie.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4469
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#453

Post autor: blispx »

sam byłem sceptyczny co do chińszczyzny ale to się zmieniło, najlepsze jest to jaka sraczka zapanowała wśród producentów audiofilskich choćby PS audio można poczytać na branżowych audiogonach i się pośmiać
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2398
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#454

Post autor: dale »

blispx pisze:
27 wrz 2023, 15:51
sam byłem sceptyczny co do chińszczyzny ale to się zmieniło
Też zauważyłem już jakiś czas temu że potrafią trzymać poziom. Ich niektóre wzmacniacze lampowe czy odtwarzacze CD, również lampowe mają całkiem fajne parametry i są dobrze zaprojektowane. No, ale nie kosztują "pińcet złotych", ale też nie mają odjechanych audiofilskich cen z naszych sklepów.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#455

Post autor: amrowek »

Panowie
która szkoła
1 cynowanie końcówek przewodów głośnikowych przed wciśnięciem ich do bananów albo widełek
2 nie cynowanie końcówek przewodów głośnikowych tylko wciśniecie "gołych"

którą szkołę zastosować :D

ogarniam w końcu te przewody i @))@($(@&$!!#&
Załączniki
WhatsApp Image 2023-10-05 at 18.17.08.jpeg
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4469
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#456

Post autor: blispx »

2gą lub 3cią starą szkołę japońską na golasa do terminali :D

ps mieszanie materiałowe powoduje wzrost przesunięcia fazowego
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#457

Post autor: Bacek »

Takie szerokie jak pocynujesz to będą jak łopata. Pewnie ich nawet nie wkrecisz nigdzie
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#458

Post autor: Wojtek »

Tylko golasy :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#459

Post autor: pawelgrab »

blispx pisze:
05 paź 2023, 19:31
ps mieszanie materiałowe powoduje wzrost przesunięcia fazowego

Blispx - tak czytam i czytam i... wydaje mi się, że obecnie to się już zapętliłeś i pierdolisz głupoty - no ale na zdrowie :D

Nie musisz komentować mojego wpisu - po prostu podaj wzory fizyczne do przeliczenia twoich teorii, możliwe , że coś w tym jest - nie chciałem napiać, że może masz rację - kto wie :mrgreen:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 349
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#460

Post autor: Ukaniu »

amrowek pisze:
05 paź 2023, 18:12
Panowie
która szkoła
1 cynowanie końcówek przewodów głośnikowych przed wciśnięciem ich do bananów albo widełek
2 nie cynowanie końcówek przewodów głośnikowych tylko wciśniecie "gołych"

którą szkołę zastosować :D

ogarniam w końcu te przewody i @))@($(@&$!!#&
Przewodów przeznaczonych do mocowania zaciskiem albo zaprasowanych się nie cynuje. Cyna pod naciskiem powoli płynie i zacisk się luzuje. Na styku dwóch metali nie połączonych drogą zwilżania mogą powstawać warstwy przejściowe. Tyle, że to już z metalurgami trzeba by rozmawiać jakie i jak.
Cynowanie kabli wkręcanych w złącza było zmorą za czasów PRL i ileż to upalonych gniazd wtedy było.
Lina do mocowania w zacisku powinna być wsadzona w rurkę i zaprasowana a następnie zaciśnięta w złączu.
Ewentualnie moim zdaniem najlepszy sposób to zakręcenie i zalutowanie wszystkiego na końcu.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4469
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#461

Post autor: blispx »

te forum schodzi coraz bardziej na psy, przewodnik wielomateriałowy powiedzmy miedź i srebro czy też posrebrzana miedź to zmienna indukcyjność a za tym i zmiana przesunięcia fazowego w zależności od częstotliwości
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#462

Post autor: pawelgrab »

blispx pisze:
05 paź 2023, 22:55
te forum schodzi coraz bardziej na psy,
rozumiem, że to do mnie jest,
blispx pisze:
05 paź 2023, 22:55
powiedzmy miedź i srebro czy też posrebrzana miedź to zmienna indukcyjność a za tym i zmiana przesunięcia fazowego w zależności od częstotliwości
odpowiem Kolego, że zdałem maturę z fizyki po klasie mat-fiz LO, na studiach zdawałem egzaminy z przedmiotów typu fizyka, elektronika, materiałoznawstwo, i chuj wie co tam jeszcze, natomiast moja żona studiowała fizykę, więc po konsulatcjach z moją druga połową odpowiem, Tobie, że bredzisz :lol:

dopowiem, że jak przeczytała twoją teorię , to jej szczękę prawie zbierałem z podłogi, a ona ze złości kazała mi spieprzać spać a nie czytać te bzdury, więc do jutra :D
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#463

Post autor: Piterski »

amrowek, w tej plecionce te przewodniki mogą być pokryte lakierem. Moje przypuszczenia opieram na kolorze tej miedzi i przewodach jakie miałem u siebie do okablowania wewnątrz kolumny. Z tym że te moje były w bawełnianym oplocie.
Nie wiem jakie te końcówki będziesz zakładał ale po oczyszczeniu miedzi ona się będzie utleniała, są jakieś tulejki do zaciskania na przewodach z tym że nie wiem czy Ci te druciki nie popękają. Trzeba poeksperymentować. Może faktycznie dać w tulejkę i na samum końcu ja zalutować? Tylko to dobrze by było zrobić w tygielku z roztopiona cyną. Ja po wstępnym lutowaniu takich plecionek, które oczyszczałem i skręcałem, podgrzewałem delikatnie cynę nad płomieniem zapalniczki bu ładnie wniknęła między przewody.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#464

Post autor: amrowek »

Tak więc , na razie nie na golasa...
tylko włożone w banany i widełki i skręcone...
ale ten przewód nie taśma , jak myślałem a hm a w przekroju jest jak rurka sprasowana "O' , środek jest pusty ciekawe co to ma dać?
obecnie.... ale nie wiem jak w przyszłości... dlatego nie zgrzewałem koszulek :D
Załączniki
WhatsApp Image 2023-10-05 at 18.26.12.jpeg
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
adazz
Posty: 48
Rejestracja: 13 cze 2021, 12:11

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#465

Post autor: adazz »

Hello,

Właśnie wymieniłem okablowanie z Tellurium Q Blak II *(IC+głośnikowe) na full setup od Duelund'a , jako głośnikowe DCA16GA *("golasy" oczywiście) , i phono IC Duelund Pure Silver 0.4mm na wtykach KLE Harmony Cooper , mega ciekawe te kabelki - bardzo detaliczne z świetną dynamiką, i średnicą :)
ps. kabelek gramo->pre po zmierzeniu ma 37piko , całkiem zacnie ;)
ODPOWIEDZ