Interconnecty - testy różnych kabli

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7686
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#481

Post autor: amrowek »

Marcinus pisze:
29 lut 2024, 13:56
bo ten temat bywa burzliwy
zaraz burzliwy.... jedni słyszą inni nie i tylko tyle lub aż tyle :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/dtrf9x
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2624
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#482

Post autor: Bacek »

Ja nie o słyszeniu piszę tylko o tym co wyniosłem z lekcji elektrotechniki.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1222
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#483

Post autor: Piterski »

Panowie elektrotechnika i przybliżony opis zjawisk tam przedstawianych ma się tak do rzeczywistości jak lekcje z mechaniki konstrukcji do metody elementów skończonych. To są teorie w jakimś zakresie wystarczające ale bardzo uproszczone. Do większości zastosowań technicznych może i wystarczające ale im głębiej w las tym jednak temat zgłębiać trzeba bliżej "jądra atomu". Tak więc skoro nie mamy wiedzy na takim zaawansowanym poziomie to odpuśćmy sobie te debaty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1172
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#484

Post autor: pawelgrab »

Bacek pisze:
29 lut 2024, 13:15
Żeby zmniejszyć efekt naskórkowości stosuje się linki zamiast solid core
(chodzi, tobie że rdzeń jest całościowy - dopowiem)
Bacek pisze:
29 lut 2024, 16:04
Ja nie o słyszeniu piszę tylko o tym co wyniosłem z lekcji elektrotechniki.
:D raczej nauczyciel pył pezetpeerowcem :lol: to tak, Kolego,

w odbiorze dźwięku przez człowieka ta teoria budowy kabla zasilającego, doprowadzającego prąd do urządzenia zwanego wzmacniaczem, ma się tak jak ..... :obscene-tolietpush: :obscene-tolietcrapper: :obscene-tolietclaw: :liar:



:lol:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
kosimazaki123
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2023, 01:33
Gramofon: dual 1225,1234,1237A

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#485

Post autor: kosimazaki123 »

darkman pisze:
29 lut 2024, 07:31
Liczyłeś czy tylko tak dla poddjerżenji razgawora?
Mea culpa ;) Brałem pod uwagę jeden kabelek. Nie ukrywm też, że zaciekawił mnie temat odrobinę. Szczerze zazdroszcze ludziom, którzy słyszą różnicę po zmianie kabli. Ja tego nie doświadczyłem. Nie mówię tu o porównaniu przewodu z bele czego, a o różnicach bądź co bądź między kablami o niemal identycznej budowie.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2624
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#486

Post autor: Bacek »

pawelgrab pisze:
29 lut 2024, 21:36
:D raczej nauczyciel pył pezetpeerowcem :lol: to tak, Kolego,

w odbiorze dźwięku przez człowieka ta teoria budowy kabla zasilającego, doprowadzającego prąd do urządzenia zwanego wzmacniaczem, ma się
Nauczyciel był jeszcze z za buga, przed i zaraz po wojnie kształcony, z pezetperowcami miał tyle wspólnego że żył w ich czasach. Ale raczej w tym zakresie fizyka/elektrotechnika się nie zmieniła do dziś.
Nie bardzo łapie koncepcię z obrazkami ale dla mnie kabel zasilający żadnym wzmacniaczem nie jest.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2412
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#487

Post autor: dale »

kosimazaki123 pisze:
29 lut 2024, 23:19
Szczerze zazdroszcze ludziom, którzy słyszą różnicę po zmianie kabli. Ja tego nie doświadczyłem. Nie mówię tu o porównaniu przewodu z bele czego, a o różnicach bądź co bądź między kablami o niemal identycznej budowie.
Nie ma czego, różnice w odbiorze, w większości wypadków, wynikają z braku umiejętności obiektywnej oceny, podatności na wpływy innych, czy podświadomej niskiej samooceny i chęci dowartościowania się na forum publicznym (albo i prywatnie), na zasadzie "mam i ja, więc też jestem zajebisty".
Mówimy tutaj oczywiście, jak zauważyłeś, o porównaniu kabli złożonych prawidłowo i o zbliżonych parametrach.

Kable mają określone parametry opisujące je, takie jak pojemność czy rezystancja. Te parametry również są do ustawienia w rozbudowanych preampach. Tylko należy zwrócić uwagę, na rząd wielkości, jaka będzie różnica pomiędzy dwoma różnymi kablami, a jak jest różnica w nastawach.
Awatar użytkownika
Dario Antonio
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2024, 17:55
Gramofon: Akai AP-100c
Lokalizacja: Sląsk

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#488

Post autor: Dario Antonio »

dale pisze:
01 mar 2024, 07:45
Nie ma czego, różnice w odbiorze, w większości wypadków, wynikają z braku umiejętności obiektywnej oceny, podatności na wpływy innych, czy podświadomej niskiej samooceny i chęci dowartościowania się na forum publicznym (albo i prywatnie), na zasadzie "mam i ja, więc też jestem zajebisty".
Mówimy tutaj oczywiście, jak zauważyłeś, o porównaniu kabli złożonych prawidłowo i o zbliżonych parametrach.

Kable mają określone parametry opisujące je, takie jak pojemność czy rezystancja. Te parametry również są do ustawienia w rozbudowanych preampach. Tylko należy zwrócić uwagę, na rząd wielkości, jaka będzie różnica pomiędzy dwoma różnymi kablami, a jak jest różnica w nastawach.
Na górę
Czytałem kilkanaście stron tego wątku i zastanawiałem się jak to napisać , to mnie kolega wyręczył .
:clap:
Czegoś nie wiem ? Kwestia czasu . 8-)
ilavka
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2024, 21:01
Gramofon: Blaupunkt XQ-240
Lokalizacja: Elbląg

Re: Interconnecty - testy różnych kabli

#489

Post autor: ilavka »

Czytałem wątek, tak trochę sceptycznie ale nie miałem nic szczególnego do podłączenia świeżo nabytego PreamPa@Jaculek do wzmacniacza , więc stwierdziłem, że ok probujemy zamawiam kilka. I tak dorzuce swoje pięc groszy.
Też jak zobaczyłem czym mam podłączone cyfrowe sprzęty to nadmiar będzie wykorzystany , jak nie będzie możliwości zwrotu.
Zakupiłem 1. Klotz AC110 + Neutrik Rean, 2. Mogami
2549 + Amphenol, 3. Mogami 2965 + Neutrik Rean , wszystkie rca<>rca , 100cm.
Interkonekty zakupione z allegro od cyferki1 i audiopassion. Wykonanie bardzo dobrze, i szybka wysyłka.

Jakoś szczególnie wrażliwego ucha nie mam, ale zdziwiłem się jak podłączyłem Mogami 2549, miał być najlepszy z tych trzech. Zamienił on Real-Cable CA201 3m, technikali nie udało mi się wyszukać, ich najnowsze kable super niskich pF nie maja.
Dzwięk wydawał mi się jakiś odchudzony mniej basu, dość jasny jeśli dobrze nazywam. Do odsłuchu posłużyły album Woodkida Golden Age i Billie Eilish Happier Than ever , w obu basów nie brakuje:)
Kolejny podłączyłem Klotza było lepiej ale nie tak jak to co było. A na koniec poszedł mogami 2965 i już został :D, nic mi już basu nie brakowało, reszta środek i góra też wydaje się pełna.
I też jak patrze na technikalia przewodów, to ten 2965 ma najmniejszą.
Niby kable nie grają ale zagrały ;). No i się bardziej utwierdziłem, że ze mnie bass head :lol: :dance:
ODPOWIEDZ