Melodika Purple Rain

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Melodika Purple Rain

#31

Post autor: ahaja »

'Granie kabla' - określenie mocno niefortunne. Podsycane latami przez 'opisywaczy'.
Nie ma prawa grać. Jedyne co robi (a nie mamy na to wpływu bo i tak musimy jakoś spiąć klocki) to wpływa swoimi parametrami na parametry źródła i odbiornika.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Melodika Purple Rain

#32

Post autor: Pawelec »

ahaja pisze: 'Granie kabla' - określenie mocno niefortunne
to jak to "uproszczenie" nazwać jeżeli jest różnica odsłuchowa
ahaja pisze: to wpływa swoimi parametrami na parametry źródła i odbiornika.
to samo można powiedzieć o wkładce, okablowaniu ramienia (trochę łatwiej wytłumaczyć) ..... też mają wpływ na źródło i odbiornik. Nie pisałbym tego gdyby nie słyszalna różnica która nie jest wynikiem wyobraźni , nastroju, pogody tudzież innych przywoływanych przez niedowiarków powodów :(
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#33

Post autor: cooledit »

adler pisze: i tu jest zadzior producentów (naciągaczy grających kabli)..Jestem za stary na takie igraszki. :hand:
Czyli mam rozumieć, że jak podłączysz kolumny na kablu antenowym symetrycznym, albo na zwykłym kablu OMY 2x1,5 bądź kablu od spawarki to nie będziesz słyszał żadnej absolutnie różnicy? :think:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Melodika Purple Rain

#34

Post autor: zbyszek1982 »

ahaja pisze: Jedyne co robi (a nie mamy na to wpływu bo i tak musimy jakoś spiąć klocki) to wpływa swoimi parametrami na parametry źródła i odbiornika.
No i rzeczona Melodika wpływa w sposób wyraźnie słyszalny. Wpływ jest też jednoznacznie negatywny.

Nie kłóćmy się o kable. Ja miałem wpięte kilka różnych kabli w ten sam zestaw i nie słyszałem żadnych różnic, albo były to niuanse na granicy autosugestii. Problem pojawił się jak wpiąłem Melodikę, bo tu różnica jest większa niż po zmianie wkładki gramofonowej. Coś z tym kablem jest nie tak. Jest to o tyle dziwne, że wartości pojemności, induktancji, czy rezystancji w dwumetrowym przewodzie nie powinny mieć żadnego wpływu na brzmienie.
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Melodika Purple Rain

#35

Post autor: Cyberbob »

Kable grają i to zależy nie tylko od marki kabla ale też od jego długości i stopnia wygrzania ale i kierunku podłączenia. Kable wygrzane przyjmuje się ok 90-100 godzin słuchania. Po tych 100 h najlepiej zaznaczyć końcówki bo jak się je zamieni to znów będą grać do dupy. Ja na tych które wchodzą do wzmaka dałem czarne obrączki aby mi się bieguny nie myliły. Różnica w jakości kabli polega głównie na jakości przewodnika - miedzi bo 99% jej jest kupowana w Chinach i nic z prawdziwą czystą miedzią nie ma wspólnego (mało miedzi w miedzi). Może Melodika zaczęła kupować miedz od Chińczyków a to pierwszy stopień do piekła. Najlepsza obecnie miedź (najczystsza) wydobywana jest w Japonii przez firmę FURUKAWA ELECTRIC LTD. i taka jest też w droższych wkładkach gramofonowych oznaczona jako PCOCC. Inną bajką są kable srebrne produkowane przez np. firmę ALBEDO z Polski. Ja osobiście używam tych kabli i Monkey Audio Cable. Po odłączeniu przewodów KLOTZA i zastąpieniu ALBEDO różnica w dźwięku jest miażdżąca na korzyść ALBEDO. Co do zasilania to też ma ono ogromny wpływ można to łatwo przetestować odłączając np. TV i dekoder TV-SAT podczas słuchania muzyki ze wspólnego obwodu z zestawem AUDIO, u mnie wtedy jakość dźwięku wzrasta o ok 15-20% do dźwięku w którym zestaw audio był podłączony wspólnie w obwodzie z TV i TV-SAT i jedno i drugie było włączone i wyciszone do zera.
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#36

Post autor: cooledit »

zbyszek1982 pisze: Jest to o tyle dziwne, że wartości pojemności, induktancji, czy rezystancji w dwumetrowym przewodzie nie powinny mieć żadnego wpływu na brzmienie
Bo to jest sedno tej całej sprawy. Wpływ na dźwięk parametrów o których piszesz jest pomijalnie mały. Istotnym faktem są domieszki bądź zanieczyszczenia w składzie przewodnika czyli w naszym przypadku miedzi. Materiał izolacyjny to raczej przeciwdziałanie efektowi mikrofonowania który tu też może występować podobnie jak w lampach. Zastanawia mnie to o czym pisałem wcześniej. Wszyscy słyszą różnice w dźwięku po wyminie wkładki. Mniejszą lub większą ale jednak. A przecież wkładki poza innymi obudowami wykonane są też z innych materiałów choć ich konstrukcja wewnętrzna w każdym przypadku jest niemal identyczna.Ale jak wielu twierdzi, materiał nie ma wpływu na dźwięk. Co więc ma wpływ na te różnice w brzmieniu? Na tą kwestię niech odpowiedzą Ci którzy twierdzą, że kabel bez względu na to z czego jest zrobiony to tylko drut.

Z ostatniej chwili w celu uzupełnienia poprzedzającego postu, cytat ze strony Melodiki:

"Produkcja kabli Melodika zlecana jest w jednej z polskich fabryk która produkuje również np. kable na platformy wiertnicze, dla wojska (m.in. na potrzebny transportera Rosomak), wiązki kablowe do samochodów hybrydowych itp.

W ramach procesu projektowania oraz sprawdzania specyfikacji kabli, Melodika współpracuje z laboratorium badawczym Politechniki Białostockiej."
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Melodika Purple Rain

#37

Post autor: Cyberbob »

FURUKAWA vs. POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA = ... to słychć
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#38

Post autor: cooledit »

Do tego nie trzeba nawet Furukawy, bo fabryka od Melodki to niby skąd miedź bierze jak nie z Chin?
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Melodika Purple Rain

#39

Post autor: Cyberbob »

z miedźi Legnica:)
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#40

Post autor: cooledit »

Nie żebym się czepiał, ale czy aby na pewno :think: Bo to tak dziwne, że nie napisali w której fabryce kable robią ale wyraźnie zaznaczyli, że współpracują z Politechniką Białostocką
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#41

Post autor: darkman »

Sprawdziłem ceny Albedo. Jest ogromna szansa, granicząca z pewnością, że sobie ich nie kupię. Można obstawiać u buga bez obawy. Zdecydowanie wolę Albedo 0.39.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Melodika Purple Rain

#42

Post autor: zbyszek1982 »

Ludzie, KGHM jest szóstym co do wielkości producentem miedzi elektrolitycznej na świecie i pierwszym co do wielkości producentem srebra. Miedź beztlenową, oraz beztlenową ze śladową ilością srebra z której robi się większość audiofilskich kabli produkują w zakładzie w Cedyni.

Furukawa nic nie wydobywa, bo w Japonii nie ma ani jednej czynnej kopalni miedzi. Są przetwórcą rudy miedzi, w której jest <2% metalu, fakt, że bardzo dużym. Miedź PCOCC to jest pewnie ułamek procenta całej produkcji. W Polsce też są firmy, które taką miedź wytwarzają.

A same Melodiki pewnie robi TeleFonika, albo inny Elpar, bo z Suwałk blisko. Politechnika Białostocka stąd, że Rafko, czyli właściciel marki Melodika, ma siedzibę w Białymstoku.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#43

Post autor: darkman »

No i dziękuję za uwagę. Cóż za magia nazw.. Furukawa. Well brzmi jak Pink Froyd :D A Mike Rej pęka ze śmiechu.
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Melodika Purple Rain

#44

Post autor: Cyberbob »

No to efekt tej pracy sam doświadczyłeś
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#45

Post autor: cooledit »

darkman pisze: Jest ogromna szansa, granicząca z pewnością, że sobie ich nie kupię
darkman pisze: Zdecydowanie wolę Albedo 0.39
Mam podobnie :D
zbyszek1982 pisze: A same Melodiki pewnie robi TeleFonika, albo inny Elpar, bo z Suwałk blisko. Politechnika Białostocka stąd, że Rafko, czyli właściciel marki Melodika, ma siedzibę w Białymstoku
Zastanawiam się tylko czemu taką tajemnicę robią z miejsca produkcji kabli? Może ktoś bardziej obyty z techniką wojskową wie gdzie robią kable do Rosomaka? Czysta ciekawość, nic więcej.

A tak w ogóle to przy Purple Rain podają czystość 99,99% a przy Brown Sugar 99,9999%. Może Brown`y by lepiej zagrały?
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
ODPOWIEDZ