Wymiana okablowania ramienia

Jak to wszystko połączyć?
ahaja
Re: Wymiana okablowania ramienia

Postautor: ahaja » 04 cze 2016, 17:03

To RiAudio ma niezależne wejście dla MM i MC? Jeśli nie to zwiększając pojemność zrobisz sobie kuku chcąc posłuchać MMki ...

A masz rozrysowany schemat zasilacza do tego pre?
Ta stabilizacja jest w pre czy w osobnym pudle?

Same 317/337 można lekko zmodyfikować. Zamiast rezystora od nogi ADJ do masy daje się diodę zenera + led (na odpowiednie napięcie).
Można dodawać tracking pre reg ale to już jest rzeźba na ścieżkach.

Trzeba pomierzyć napięcia jakie są potrzebne.
Trzeba się zorientować czy z zasilacza idzie to wspólną szyną czy niezależnie, bo wtedy trzeba to w pre zmienić ... a to znowu rzeźba.
Solidna filtracja RCLC, szybkie diody przed stabami.
Na razie za mało wiadomo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pandywan

Re: Wymiana okablowania ramienia

Postautor: pandywan » 06 cze 2016, 14:10

Wejście jest wspólne dla MM i MC (jest zworka tylko) dlatego zrobiłem dodatkową pojemność na przełączniku obrotowym).
W oryginale stabilizacja napięcie jest w pre, ale w przerobionym już nie (każdy regulator to aktualnie osobna płytka), więc brak miejsca mnie nie dotyczy.
Schematu nie mam rozrysowanego (robiłem to koncepcyjnie na kartce papieru).
LM317/337 (wraz z resztą oryginalnego) nie ma już na oryginalnej płytce - zasilanie doprowadziłem już z niezależnych regulatorów do płytki pre.
Napięcie jakie zmierzyłem to -/+ 18V. Rzeźba w płytce już zrobiona :) - masa z zasilanie obu kanałów idzie w jedno miejsce, a linie +/- 18V idą niezależnie na prawy i lewy kanał (bez większych problemów mogę rozdzielić zasilanie poszczególnych sekcji).
Podsumowując - masa wszystkich linii zasilania podłączona jest w jednym miejscu, linie zasilania dla poszczególnych kanałów i sekcji są oddzielone, więc mam zamiar zasilić każdą sekcję dla każdego kanału niezależnie niepięciem +/- 18V.

Trochę off-topowo zaczyna się robić, ale w sumie nie ma tu działu DIY...

Wróć do „Okablowanie”