BeoGram 2000 czyli DIN-RCA po raz setny ...

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

BeoGram 2000 czyli DIN-RCA po raz setny ...

#1

Post autor: Regsoft »

Taka historia o pewnym badziewiu firmy Vivanco. A było tak ...
Beo(11).jpg
Trafił mi się sprawny (musiałem tylko wymienić pasek) BeoGram 2000 z całkiem przyzwoitą (ok. 500h) oryginalną igłą B&O MMC4.
W związku z tym, że młodszy syn wyraził chęć przygarnięcia wraz z jakimś zbędnym PRE to nastąpił znany problem połączenia DIN5 z Cinch. :think:
Jako że znane mi są kwestie męczącego przydźwięku przy nieprawidłowym ekranowaniu oraz w związaku z tym, że nie chciałem wymieniać mu okablowania to postanowiłem zakupić przejściówkę.
Przykład : http://allegro.pl/markowy-adapter-din-2 ... 38029.html

W swojej naiwności uwierzyłem, że produkt Vivanco typ 41074 zapewni odpowiednie przejście uziemienia.
Niestety znajomy i niechciany przydźwięk się pojawił mimo tego wyprowadzenia.
Jako, że przydźwięku nie było na dedykowanym amplitunerze z wejściem DIN więc pomierzyłem tą niby przejściówkę i okazało się że mędrcy podłączyli ekran do łączonej masy kanałów. :doh:
Już po sprawdzeniu znalazłem odpowiedni schemat.
Vivanco DIN-RCA.jpg
A gdzie szukać uziemienia we wtyczce BeoGrama?
No pewnie tam gdzie być powinno czyli na ekranowaniu kabla i metalowej obręczy wtyczki.
Przykładowy kawałek schematu innego BeoGrama to oczywiście potwierdza.
BeoGram DIN.jpg
Wkurzony niezmiernie, przy pomocy lutownicy do rynien, nożyczek i kufla adrenaliny zrobiłem poważną modyfikację rzeczonej przejściówki firmy Vivanco.
Wyniku akcji wygląda (z góry przepraszam osoby o słabych nerwach) następująco :
Vivanco RE.jpg
Przydźwięku nie ma, muzyka płynie, niesmak pozostał ...

Dziękuję za uwagę :lol:

PS. Jeśli to złe miejsce na ten wpis to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

BeoGram 2000 czyli DIN-RCA po raz setny ...

#2

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze:(ok. 500h)
A skąd ta estymacja? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

BeoGram 2000 czyli DIN-RCA po raz setny ...

#3

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:A skąd ta estymacja?
Tak po długich i skomplikowanych obliczeniach wyszło znajememu który użytkował ten sprzęt od nowości :lol:

Wiem jak to wyliczył ale to chyba nie jest najważniejsze w tym temacie.
Najważniejsze jest to aby jakaś ofiara podobna do mnie nie uwierzyła że przejściówka Vivanco z wyprowadzonym uziemieniem nadaje się do przejścia z DIN gramofonowego na Cinch w PRE ... :evil:
Awatar użytkownika
Krzysztof_67
Posty: 111
Rejestracja: 10 sty 2013, 11:39
Lokalizacja: Łódź

Re: BeoGram 2000 czyli DIN-RCA po raz setny ...

#4

Post autor: Krzysztof_67 »

Regsoft pisze:Najważniejsze jest to aby jakaś ofiara podobna do mnie nie uwierzyła że przejściówka Vivanco z wyprowadzonym uziemieniem nadaje się do przejścia z DIN gramofonowego na Cinch w PRE ...
I tu się nie zgodzę. Parę gramofonów przeszło przez moje ręce i jedynie w B&O znalazłem takie rozwiązanie dla DIN. Większość producentów upraszczała połączenia DIN i przez to mamy temat "rozdzielanie masy" :)
Z reguły Vivanco wystarczy :think:
ODPOWIEDZ