Przewód Klotz IY204

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Przewód Klotz IY204

#1

Post autor: chudy_b »

Witam
Mam nietypowy jak dla tego forum problem. Walczę od jakiegoś czasu ze wzmacniaczem Radmor 5412. Jest on tak skonstruowany, że sygnał z wyjścia przedwzmacniacza do końcówki mocy przekazywany jest ekranowanym przewodem sygnałowym. Problem z tym wzmacniaczem (oprócz wielu innych) jest taki, że przy zupełnym ściszeniu świeciła się jedna dioda w jednym kanale na wskaźniku mocy. Zauważyłem, że ruszanie przewodem sygnałowym wpływa na tą nieszczęsną diodę. Uznalem, że przewód jest słaby i wymieniłem go na wymieniony w tytule Klotz IY204. No i kicha. Teraz mam 3 diody zaświecone w jednym kanale i jedną w drugim. W głośnikach słychać brumienie. Śmieci idą po masie. Czy ten przewód w ogóle nadaje się do takiego zastosowania? Jeśli nie, to jaki byłby dobry. Pytam tu, bo są tu osoby mające o tym pojęcie w przeciwieństwie do mnie. Na przewodzie jest między innymi napis unbalanced cokolwiek to znaczy.
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 336
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Przewód Klotz IY204

#2

Post autor: Ukaniu »

Ostatnią rzeczą jaką bym wymienił to przewód, on w zasadzie nie ma prawa się uszkodzić. Wstawiłeś coś co pewnie jest gorzej ekranowane czy/i przewód ekranu ma większą rezystancję no i uwidoczniła się bardziej jakaś inna usterka. Ilość miedzi w ekranach polskich kabli jest naprawdę spora. Może coś jest porzeźbione i jest jakaś pętla masy albo coś się przerwało gdzie indziej. Może się coś wzbudza - bez oscyloskopu to raczej macanie po ciemku.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
PZ IX
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2015, 18:27

Przewód Klotz IY204

#3

Post autor: PZ IX »

Pomieszałeś coś przez ten kabel, a pewnie tylko masa Ci się "urywała". Ty nic tam nie wymieniaj w tych kablach, bo to nie ma sensu. Druga sprawa, że ten typ trochę tak ma, ale precyzując to nie z przydźwiękiem (brumienie), ale z przesłuchami. Są one po prostu straszne.
Wstaw tam zwykły ekranowany zgodnie z pierwotnie zamontowanym oryginałem i przeczyść styki złączy.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Przewód Klotz IY204

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Mnie też kiedyś naszło na wymianę okablowania sygnałowego we wzmacniaczu, ale jak zobaczylem co tam oryginalnie wstawili (solid core ekranowany) to zostawiłem, bo stwierdziłem, że bym musiał worek dukatów na porównywalne kable dzisiaj wydać.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Przewód Klotz IY204

#5

Post autor: chudy_b »

PZ IX pisze:Ty nic tam nie wymieniaj w tych kablach, bo to nie ma sensu.
Oryginalne kable były jakby poprzecierane, miejscami wystawał goły ekran. Dlatego chciałem je wymienić. Zdobyłem jednak oryginalną wiązkę, wymieniłem kondensatory w zasilaczu i..... od miesiąca nie mam czasu by to poskładać.
ODPOWIEDZ