Pierwszy zestaw - jak połączyć?

Jak to wszystko połączyć?
Awatar użytkownika
chudy_b

Re: Pierwszy zestaw - jak połączyć?

Postautor: chudy_b » 09 gru 2016, 23:56

ankanka pisze:Źródło posta A co się robi z "żyłą uziemiającą" kabla sygnałowego

ankanka pisze:Źródło posta kabel uziemiający z gramofonu

Wyjaśnisz różnicę?

Awatar użytkownika
cooledit
Gramofon: Acoustic Solid

Postautor: cooledit » 10 gru 2016, 00:39

Poszperałem i znalazłem odpowiednia stronę z instrukcji do Twojego modelu
TechnicsSLbd20D_03.jpg

Kabelek uziemiający jest odłączany ale jest zakończony wtyczką pasującą do gniazda uziemienia w gramofonie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2300 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW i kilka drucików z Acoustic Zen

ankanka

Postautor: ankanka » 10 gru 2016, 13:24

Masz rację - kabel uziemiający jest jednak na wtyczkę (mocno siedział). Nie kupiłam jeszcze tego kabla, więc jak dobrze rozumiem, to zamiast Melodika MDPH z żyłą uziemiającą lepszy będzie np. Melodika MD2R (zwykły kabel audio bez uziemienia)? Czy kable opisywane przez producenta jako "kable do gramofonu" różnią się od zwykłych kabli RCA tylko dodatkową żyłą uziemiającą?

Awatar użytkownika
cooledit
Gramofon: Acoustic Solid

Postautor: cooledit » 11 gru 2016, 14:12

ankanka pisze:Źródło posta Czy kable opisywane przez producenta jako "kable do gramofonu" różnią się od zwykłych kabli RCA tylko dodatkową żyłą uziemiającą?

Nie siedzę mocno w temacie kabli ale wydaje mi się, że oprócz dodatkowej żyły uziemiającej kable dedykowane do gramofonów powinny być lepiej ekranowane niż zwykłe RCA-RCA z racji tego, że sygnał z gramofonu bez wbudowanego przedwzmacniacza, jest dużo słabszy niż z przedwzmacniacza czy innego źródła a przez to bardziej podatny na wszelkiego rodzaju zakłócenia elektromagnetyczne.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2300 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW i kilka drucików z Acoustic Zen

ankanka

Postautor: ankanka » 11 gru 2016, 20:52

Ja zupełnie nie siedzę w temacie elektroniki i dopóki gra, nie interesują mnie techniczne szczegóły. Teraz sprzęt działa na najtańszym kablu audio RCA, ale coś momentami przerywa i chcę zacząć diagnostykę od wymiany kabla na lepszy, najlepiej dedykowany do gramofonu. Nie przypuszczałam, że zakup kabla to takie wyzwanie ;) Dziękuję za pomoc - przeanalizuję jeszcze wątki dotyczące zakupów.

Wróć do „Okablowanie”