Adaptcja Creative P380 pod Akai AP 206c

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
relaksacyjny
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2010, 13:13

Adaptcja Creative P380 pod Akai AP 206c

#1

Post autor: relaksacyjny »

Witam,
Mam takie otóż pytanie czy da się w jakiś sposób połączyć oba sprzęty żeby wszystko ze sobą współpracowało?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adaptcja Creative P380 pod Akai AP 206c

#2

Post autor: Wojtek »

Przeniosłem temat z nagłośnienia do okablowania, gdyż cała sprawa bardziej dotyczy samego połączenia :)

Co do zestawu Creative P380 to znalazłem takie oto zdjęcie, przedstawiające wejścia/wyjścia aktywnego subwoofera:
Obrazek

Mamy tam wejście Audio Input, oczekujące wtyczkę typu mały jack.

W praktyce da się to wszystko ze sobą połączyć, jednakże będzie potrzebny oddzielny przedwzmacniacz gramofonowy :)

Jakby takie połączenie miało wyglądać:
Gramofon -> Przedwzmacniacz -> kabel/przejściówka z cinch (2xRCA) na mały jack -> subwoofer

To tyle.

Podsumowując:
Da się to zrobić, aczkolwiek głośniki jak na mój gust są ultrabiedne pod kątem muzyki, no ale zawsze jakoś to zagra. Lepsze coś niż cisza ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Adaptcja Creative P380 pod Akai AP 206c

#3

Post autor: JacK »

Kurcze ten przedwzmacniacz gramofonowy to może kolege kosztować więcej niż te mikro kolumny ze swoim wzmocnieniem. Mój sąsiad kupił na allegro stary amplituner z kolumnami za całe 200 zł. W jego ampli jest wejście fono i stawiam każde pieniądze że zagra to lepiej niż ten zestaw creative. Może trzeba tak pokombinować, a creative zostawić do komputerka.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adaptcja Creative P380 pod Akai AP 206c

#4

Post autor: Wojtek »

Wszystko się zgadza superdisc, ale nie znamy przecież okoliczności relaksacyjnego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
relaksacyjny
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2010, 13:13

Adaptcja Creative P380 pod Akai AP 206c

#5

Post autor: relaksacyjny »

Okoliczności są takie że szlag mnie trafia że ta kolejność nie wygląda tak: gramofon -> kabel/przejściówka z cinch (2xRCA) na mały jack -> subwoofer :( .
Opcje mam dwie i tu pytanie do Was:
1)creative (najszybsza ) i tu moje pytanie o najtańszy przedwzmacniacz (bo z tego co piszecie widzę że ta opcja raczej nie ma sensu aczkolwiek jest najszybsza a już mnie lekko trafia że z gramofonu nie wydobywa się żaden dźwięk) ,czy coś takiego da radę w tym zestawie http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramo ... 29900.html
2)Ampiltuner i kolumny i tu proszę Was o jakieś podstawowe parametry tych sprzętów (żeby dobrze współgrały z moim Akai) i po jakiejś wstępnej selekcji poproszę Was o pomoc w wyborze.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Adaptcja Creative P380 pod Akai AP 206c

#6

Post autor: Wojtek »

ad. 1.
Nie znam tego przedwzmacniacza. Może być dobry, możesz wypróbować :) To nie są zbyt skomplikowane układy elektroniczne.
Jeśli okazałby się zadowalający to byłaby to jakaś alternatywa do Vivanco :)

Jednakże rozbawiło mnie to zdanie z opisu:
"Wyposażony jest w aktywny filtr usuwający przydźwięk 50Hz, nagminnie wprowadzany przez wiele modeli gramofonów pochodzący od wibracji talerza przenoszony do wkładki. "
Wspomniany przydźwięk faktycznie ma miejsce, ale zdecydowanie nie pochodzi on od wibracji talerza :)
Taka dygresja.

ad. 2.
Podstawowe parametry? Yyy... no jakby amplituner miał wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (wejście Phono) to byłoby fajnie :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Adaptcja Creative P380 pod Akai AP 206c

#7

Post autor: JacK »

relaksacyjny kup sobie jakikolwiek przedwzmacniacz gramofonowy bo jego jakość nie ma znaczenia w zestawieniu z tymi creativami.
Opcja z zakupem amplitunera z kolumnami jest napewno lepsza, a wejście gramofonowe to dość powszechny standard nawet w dzisiejszych stereofonicznych amplitunerach. Uważać tylko trzeba na ampli wielokanałowe, te już niekoniecznie mają takie wejście.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
relaksacyjny
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2010, 13:13

Adaptcja Creative P380 pod Akai AP 206c

#8

Post autor: relaksacyjny »

Zdecydowałem że zakup przedwzmacniacza nie ma sensu.Trzeba kupić jakiś wzmacniacz i kolumny.Ciekawostką (może tylko dla mnie) jest to że można odtwarzać przez telewizor :mrgreen: oczywiście jakość dźwięku tragiczna :D
ODPOWIEDZ