Dual CS 525 Jak podłączyć ?

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
cs525
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2011, 15:12

Dual CS 525 Jak podłączyć ?

#1

Post autor: cs525 »

Witam.
Mam sprawę.Dostałem w prezencie Gramofon Dual CS 525.Niestety nigdy nie interesowałem się takimi urządzeniami i nie wiem co do czego podłączyć.
Niby nie ma tam nic specjalnego do kombinowania,ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem co z czym połączyć i co potrzebuję (oprócz głośników) żebym mógł z niego korzystać.Pewnie jakiś wzmacniacz tak sądzę..nie mam jednak pewności i prosiłbym Was,specjalistów o pomoc.Gramofon oprócz kabla sieciowego posiada kabel chinch z dwiema końcówkami (biała i czerwona) oraz cienki kabelek z zakończeniem w kształcie litery U (chyba uziemienie).Proszę Was o pomoc.Jak,z czym i do czego mam podłączyć żebym mógł posłuchać sobie moich płyt.Wiem że to może jest błahostka dla Was,ale ja "nie siedzę" w tym więc nie mam pojęcia.
Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CS 525 Jak podłączyć ?

#2

Post autor: Wojtek »

Yyy... w sumie sam już doszedłeś do odpowiednich wniosków. Potrzebujesz jakiegoś wzmacniacza oraz głośniki/słuchawki. Jeśli takowych nie masz no to czekają Cię zakupy :)

Od biedy można podpiąć gramofon pod jakiś inny sprzęt grający, o ile takowy posiadasz. Mowa tu o jakichś mini-wieżach, zestawach kina domowego, niektórych telewizorach (sic!), zestawach głośników komputerowych. Krótko mówiąc, jeśli mają one wejście cinch to można coś zakombinować, jednakże jak sam rozumiesz jest to rozwiązanie dość suboptymalne pod względem jakościowym :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ