Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
garbeniek
Posty: 22
Rejestracja: 07 gru 2014, 16:01

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#1

Post autor: garbeniek »

Witam, mój sprzęt cały na obecną chwile jest podłączony za pomocą przypadkowo-znalezionych kablów RCA takich jak na zdjęciu, praktycznie każdy z innej parady, srebrne lub pozłacane końcówki - totalny chaos.
Są to 4 kable RCA po dwie końcówki z jednej strony 2=2.
Obrazek

Czy wymiana tego na jednlotine-markowe mniemam porządne kable to konieczność i wniesie coś do ogólnego użytkowania? Czy kable na, których obecnie jade mogą śmiało pozostać.
Sprzęt
Denon PMA-1500AE
Bose 901 III + korektor - 2X RCA (korektor podłączony pod Tape)
Odtwarzacz CD Technics PS740A - 1x RCA
Gramofon Denon DP-300F

Jeżeli faktycznie konieczna jest wymiana to prosił bym o poradę jakie kable ew zakupić - zależy mi na krótkich kablach max 0,5m
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#2

Post autor: klin »

Ja bym na Twoim miejscu kupił Sommer Spirit XXL z wtykami amphenol i polutował sobie samemu kabelki. Jeśli zupełnie nie władasz lutownicą to możesz kupić gotowe na allegro.
garbeniek
Posty: 22
Rejestracja: 07 gru 2014, 16:01

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#3

Post autor: garbeniek »

Niestety opcja lutowania samemu odpada :cry:

Ale podstawowe pytanie czy wmiana kabli jest wskazana? Czy to nie jest ta ranga sprzętu, żeby bawić się w takie rzeczy
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#4

Post autor: klin »

To jest dość drażliwy temat i pewnikiem znajdziesz długie analizy i opracowania na ten temat na audiostereo ale według mnie PMA-1500AE zdecydowanie zasługuje na przyzwoite kable :)
garbeniek
Posty: 22
Rejestracja: 07 gru 2014, 16:01

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#5

Post autor: garbeniek »

A to kupić kable do wszystkiego czyli CD'ka, Gramofonu i korektora Bose
Czy tylko np do korektora
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#6

Post autor: Wojtek »

Nie, wymiana nie jest konieczna. Czy odczujesz jakąś różnicę w dźwięku? Może tak, może nie.
Jak dla mnie większy alarm podnosi obecność korektora w systemie, ale to poza tematem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#7

Post autor: kaf »

W przypadku gdy jeden z powyższych kabli jest kablem sygnałowym gramofon-wzmacniacz to polecałbym zainteresować się jego jakością, ale nie ze względu na "brzmienie", tylko na zakłócenia - kiepskiej jakości przewód z badziewskim ekranowaniem zbiera więcej śmieci z otoczenia i wzmacnia przydźwięk. Przy CD czy tunerze nie ma to już tak dużego znaczenia, tutaj kabel dobrej jakości za 20zł nie będzie jakoś znacząco odstawał od takiego za 250zł.

Same wtyki i gniazda RCA zaś powinny zapewniać stały styk, wchodzić w miarę ciasno, aby zapewnić pewny kontakt. Powierzchnia styku niezaśniedziała, niezabrudzona itp.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
garbeniek
Posty: 22
Rejestracja: 07 gru 2014, 16:01

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#8

Post autor: garbeniek »

Hm więc kable tak czy siak dla zasady wymienie bo faktycznie koncówki juz swoje lata mają, troche wyrobione i przybrudzone.
Teraz pytanie czy kupować 3x kable Sommer Spirit XXL z aperolami co mnie wyjdzie za długość 0,5 ok 280zł czy kupić jakieś zwykłe Prolinki czy hamy 30-50zł za kabelszczaka
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#9

Post autor: kaf »

Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#10

Post autor: klin »

Te sommery wyjdą ok 250 zł.
http://allegro.pl/sommer-spirit-xxl-int ... 92430.html

Te co podał kaf to 150 zł więc różnica w kwocie jest znaczna. Tylko że tu masz produkt masowy a co do sommerów to siedzi sobie gość i porządnie je lutuje i masz pewność, że Ci się nie rozlecą. :) Ja u niego kupowałem i jestem zadowolony. Co do wpływu na dźwięk to ja się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#11

Post autor: kaf »

klin pisze:Te co podał kaf to 150 zł więc różnica w kwocie jest znaczna. Tylko że tu masz produkt masowy a co do sommerów to siedzi sobie gość i porządnie je lutuje i masz pewność, że Ci się nie rozlecą. :) Ja u niego kupowałem i jestem zadowolony. Co do wpływu na dźwięk to ja się nie wypowiem.
A co ma się tu rozlecieć? Chyba nie będzie ich przepinał 150 razy dziennie i to ciągnąc za kabel a nie za wtyczkę, żeby coś pourywać? Od bycia nieruchomo to jeszcze żaden kabel się nie zepsuł :D
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#12

Post autor: chudy_b »

Zgadzam się z kafem. 5 dych za kable to i tak za dużo, ale z porządnymi wtykami może być. Wszystko co ponadto służy wyłącznie poprawie humoru... sprzedawcy.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#13

Post autor: klin »

Tak, tak za dużo się audiostereo ostatnio naczytałem i pewnie macie rację :)
garbeniek
Posty: 22
Rejestracja: 07 gru 2014, 16:01

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#14

Post autor: garbeniek »

No różnica to prawie 100zł a za to sobie moge bajeranckiego hedszela niebieskiego z ortofona kupić do wkładeczki 2M red, którą też zamierzam kupić, jeszcze arcam rblink matko skąd tu szmal wziąć :pray:
slawekw79
Posty: 8
Rejestracja: 03 gru 2014, 21:56

Czy wymienić przypadkowe RCA na markowe?

#15

Post autor: slawekw79 »

Od bycia nieruchomo to jeszcze żaden kabel się nie zepsuł :D
jestem inżynierem elektrykiem i polemizowałbym na ten temat. A w/g nomenklatury fachowej to są przewody a nie kable :D. to tak poza tematem :D
ODPOWIEDZ