Unitra wg415 LUX i Sony str-db940QS Połaczenie.

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Smogu
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2014, 21:12

Unitra wg415 LUX i Sony str-db940QS Połaczenie.

#1

Post autor: Smogu »

Witam wszystkich:) Z góry przepraszam za tytuł tematu ale ni chuinki nie wiedziałem jak to ująć wybaczcie NOWEMU:) do sedna mam amplituner Sony str-db940QS i mam możliwość przygarnięcia własnie tytułowej Unitry z tym że nie wiem czy to będzie działało jakbym miał unitre blisko poprostu bym sprawdził ale kawałek musze po nią przejechać i szkoda na darmo. Wiec mam kilka pytań pewnie lamerskich bo dopiero zaczynam przygode z winylami.

1.Czy podłączając ten gramafon pod amplituner potrzebuje jakichś przedwzmacniaczy itp?
2.Czy kupując odpowiedni kabel DIN na Cinch otrzymam muzyke na oba głosniki podłaczone do amplitunera?
3.Czy wgl warto bawić się w podłączanie tego cuda?:)
To tyle prosze pomoc bardziej ogarniętych w temacie
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Unitra wg415 LUX i Sony str-db940QS Połaczenie.

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Ad. 3 Nie warto. Szkoda twojego czasu, nerwów i przede wszystkim płyt.
Smogu
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2014, 21:12

Unitra wg415 LUX i Sony str-db940QS Połaczenie.

#3

Post autor: Smogu »

zbyszek dzięki za rzeczową odpowiedź ale czy możesz mi hmm troszke szerzej odpowiedzieć?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Unitra wg415 LUX i Sony str-db940QS Połaczenie.

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Ten gramofon to nie jest sprzęt hi-fi. Nie pozwala na poprawne odtworzenie materiału muzycznego na płycie. Niszczy płyty przy odtwarzaniu. Na dodatek ma wkładkę piezo, która jest pewnie zgnita, a jak nie jest zgnita to i tak nie opłaca się do niej kupować igieł, bo kosztują drożej niż cały ten sprzęt jest warty.

Jak chcesz mieć gramofon, to pomyśl ile możesz na niego wydać i zadaj pytanie w odpowiednim wątku zakupowym, ale proszę Cię nie ładuj się w tego grzmota. W amplitunerze masz wejście phono, więc na początek potrzebny Ci tylko gramofon.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Unitra wg415 LUX i Sony str-db940QS Połaczenie.

#5

Post autor: chudy_b »

ad1 Twój wzmacniacz o ile google nie kłamie, jest wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy (wejście PHONO). Podłączysz do niego dowolny gramofon z wkładką MM
ad2, 3. Ten "gramofon" to raczej zabawka niż jakikolwiek sensowny sprzęt. Szkoda płyt. Po za tym wyposażony jest we wkładkę piezo, chyba mono. Możesz teoretycznie podłączyć go Twojego wzmacniacza, ale pod inne wejście niż PHONO. Zagrać , zagra. Czy warto? Zdecydowanie nie. Jesli masz po niego gdzieś jechać, to szkoda opon, nie mówiąc o paliwe.

EDIT: Sorry Zbyszek za dubel. Napisałem coś minimalnie więcej, więc nie usuwam.
Smogu
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2014, 21:12

Unitra wg415 LUX i Sony str-db940QS Połaczenie.

#6

Post autor: Smogu »

Dzięki wielkie za odpowiedzi i za pomoc i napewno posłucham waszych rad:) Ostatnie pytanie czy za kase dajmy na to od 100 do 200 kupie coś co:
a)nie zniszczy płyt.
b) będzie grało znośnie.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Unitra wg415 LUX i Sony str-db940QS Połaczenie.

#7

Post autor: zbyszek1982 »

ODPOWIEDZ