Radmor 5102-TE Podłączenie komputera

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
zmuda997
Posty: 21
Rejestracja: 28 lis 2013, 10:42

Radmor 5102-TE Podłączenie komputera

#1

Post autor: zmuda997 »

Cześć

Mam problem na który nie znalazłem żadnych odpowiedzi, a mianowicie jak podłączyć Radmora do komputera tak aby działał system quadro? Wystarczy zwykłe podpięcie jackiem do kompa i on sam przerobi dźwięk na quadro, czy da się go w jakiś sposób podłączyć na osobnych kanałach do karty dźwiękowej?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Radmor 5102-TE Podłączenie komputera

#2

Post autor: motown »

Chyba nie doczytałeś napisu na obudowie - napisano "Quasi Quadro", co znaczy pseudokwadrofonia. Radmor to zwykłe stereo, ale podpinając cztery kolumny masz wrażenie kwadrofonii.

Radmor nie ma żadnych procesorów do dekodowania dźwięku wielokanałowego. Poza tym, kwadrofonia umarła wieki temu...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
zmuda997
Posty: 21
Rejestracja: 28 lis 2013, 10:42

Re: Radmor 5102-TE Podłączenie komputera

#3

Post autor: zmuda997 »

Czyli wystarczy podłaczyć i powinno działać?

Tylko, że mi nie działa (przełączyłem na przód i tył) kolumny już przepinałem te działające jako przednie na tył i odwrotnie, ale nic to nie dało. Jaka może być przyczyna?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Radmor 5102-TE Podłączenie komputera

#4

Post autor: Winters »

Ale co nie działa?
Do którego wejścia się podłączyłeś?
DIOMEDES KATO
zmuda997
Posty: 21
Rejestracja: 28 lis 2013, 10:42

Re: Radmor 5102-TE Podłączenie komputera

#5

Post autor: zmuda997 »

Podłączenie do uniwersalnego kablem din - jack. Głośniki przednie grają a tylne już nie.
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Radmor 5102-TE Podłączenie komputera

#6

Post autor: paulus60 »

Jak słusznie zauważył motown, Radmor 5102 (T, TE) to amplituner - odbiornik pseudo (czyli quasi) kwadrofoniczny, więc o odtwarzaniu dźwięku kwadrofonicznego nie ma tu mowy. Głośniki tylne odtwarzają tylko różnicę sygnału pomiędzy lewym i prawym kanałem przednim, więc niejednokrotnie po prostu milczą, lub rzadko się "odzywają", gdy tych różnic jest niewiele. Sprzedający Radmory na portalach aukcyjnych piszą, że "tylne głośniki nie działają". One działają, tylko nieraz bardzo cicho, albo w ogóle. Nie oczekuj, że tylne kolumny zagrają z taką samą dynamiką i głośnością, jak zestawy przednie. Tak to w skrócie działa i inaczej nie będzie.
zmuda997
Posty: 21
Rejestracja: 28 lis 2013, 10:42

Re: Radmor 5102-TE Podłączenie komputera

#7

Post autor: zmuda997 »

Wielkie dzięki za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ