Stary gramofon i wieża JVC

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Kamilek
Posty: 17
Rejestracja: 09 paź 2013, 14:53

Stary gramofon i wieża JVC

#1

Post autor: Kamilek »

Witam !
Dostałem dzisiaj bardzo stary gramofon od babci, znalazłem również radzieckie wydanie quenn w dość mizernym stanie ;/, nie mam zielonego pojęcia jak podłączyć i do czego ten gramofonik aby posłuchać muzyki. Gramofon działa po podłączeniu do prądu i nałożeniu winyla wszystko się kręci i ładnie pracuje ( nawet słychać muzykę ale bardzooo cicho )
Nie miałem odwagi kłaść na talerz moich Japońców ale to stare wydanie queen posłuży jako płyta testowa hehe. Planuję kupić gramofon po wypłacie ale z zapytaniem o model to już inny dział będzie, może uda się coś zrobić z tym starociem ?
Gramofon chcę podłączyć do Wieży JVC mx d401t, dużo czytałem o podłączeniu do wieży, czy sam przedwzmacniacz wystarczy ? nie mam tutaj kabli Cinch kolumny są przymocowane za pomocą 2 kabelków ;/ jak to wszystko zrobić żeby grało heheh ;]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zagadki techniczno-sprzętowe

#2

Post autor: Winters »

Nie jest stary.
Jest tragiczny.
Szkoda czasu na takie kombinacje.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Zagadki techniczno-sprzętowe

#3

Post autor: zoombie »

Ty se Kamilek chyba jaja robisz :mrgreen:
Kamilek
Posty: 17
Rejestracja: 09 paź 2013, 14:53

Zagadki techniczno-sprzętowe

#4

Post autor: Kamilek »

przywiozłem go bo by poszedł na śmietnik ;], mniejsza o niego czy sam przedwzmacniacz wystarczy aby podłączyć gramofon do tej wieży ?
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Zagadki techniczno-sprzętowe

#5

Post autor: zoombie »

Boshe, nie próbuj tylko kłaść na nim swoich nowych płyt :naughty:

To cudo ma wkładkę krystaliczną i jak będziesz miał z wkładką magnetyczną to i tak jego wnętrze na nic Ci się nie przyda.
A tak w ogóle to podłączyć możesz. Ja nawet mam taki przewód, gdzie z jednej strony jest wtyk DIN, a z drugiej chinche (pozostałość po ZK-140T ;P)

A w ogóle Kamilek, co dzisiaj łykałeś? :lol:
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zagadki techniczno-sprzętowe

#6

Post autor: Winters »

Kamilek pisze:przywiozłem go bo by poszedł na śmietnik
Czyli tam, gdzie jego miejsce.
Kamilek pisze:mniejsza o niego czy sam przedwzmacniacz wystarczy aby podłączyć gramofon do tej wieży
Do wkładek piezo przedwzmacniacza się nie stosuje.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Zagadki techniczno-sprzętowe

#7

Post autor: vinylpiotrek »

Gdyby był w Łodzi, to chętnie bym za złotówkę odkupił, żeby się pobawić w psucie, ewentualnie odzyskać 1 kabelek i 2 sprężynki.
Obrazek
Kamilek
Posty: 17
Rejestracja: 09 paź 2013, 14:53

Zagadki techniczno-sprzętowe

#8

Post autor: Kamilek »

ok gramofon powędrował na śmietnik zostałem z winylami i wieżą ;], czas szukać gramofonu do moich Japońców ! fajnie że na forum zawsze znajdzie się pomoc ;]
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Zagadki techniczno-sprzętowe

#9

Post autor: vinylpiotrek »

Ukaniu pisze: czy mieć z tego urządzenia jednak codzienny użytek.
Lepsza zabawa całym magnetofonem, o fajne wzmacniaczyki, i trafa wszak łatwiej, ale co kto woli, dobrze że nie popsułes nieodwracalnie nic :)
Obrazek
Awatar użytkownika
jopp
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2010, 00:16
Gramofon: Technics SL-Q2

Re: Zagadki techniczno-sprzętowe

#10

Post autor: jopp »

A wystarczyło podpiąć do niego bezpośrednio kabelki kolumn i posłuchać Queen ;)
Kamilek
Posty: 17
Rejestracja: 09 paź 2013, 14:53

Stary gramofon i wieża JVC

#11

Post autor: Kamilek »

Wróciłem się po niego, jeszcze tam biedny leżał a coś właśnie myślałem żeby podpiąć bezpośrednio kolumny ale moje lenistwo wygrało hehe. Podłączyłem posłuchałem queen no i naprawdę mi się spodobało ! trochę smażyło i przerywało ale jednak jako tako grało ;], dostałem jeszcze kilka innych winyli leciała ABBA oraz jakaś fajna składanka LUCKY SEVEN, BOB DYLAN- LIKE A HOBO brzmiał fantastycznie, zero smażenia i trzasków pomimo fatalnego stanu płyty, teraz tylko wyobrażam sobie co będzie jak kupię gramofon za 500-600 zł i posłucham moich Japońskich wydań ! ;], oby ta wieża sprawdziła się jakiś czas dopóki nie uzbieram na porządne audio.
ODPOWIEDZ