Zmiana okablowania DUAL 621

Jak to wszystko połączyć?
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana okablowania DUAL 621

#61

Post autor: Reymont »

chudy_b pisze:Reymont Ty te przewody zmieniasz w Technicsie? Co do przewodu, to pewnie trzeba będzie kroplą kleju zabezpieczyć koniec oplotu, bo inaczej faktycznie może się pruć.
Tak w 1710mk2. Dobra pomysła z klejem, bo opalenie tu chyba nic nie da, ale klej też muszę jakiś sensowny użyć...

Czy nie powinno się zabezpieczyć jakoś miejsca gdzie przewody wychodzą z ramienia? Na skutek ruchu zarówno oplot jak i ta emalia izolacyjna mogą się przetrzeć i wtedy kibel. :think:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Zmiana okablowania DUAL 621

#62

Post autor: chudy_b »

No to jak to zrobisz, to opisz procedurę. W Technicsie chyba nie bedzie tak łatwo jak w DUALu. Coś czuję, że trzeba będzie zdemontować ramię z łożysk. No chyba, ze faktycznie starymi kablami wciągnąc nowe.

Klej to najlepiej bardzo oszczędnie kropelka lub inny cyjanoakryl. Co do przetarcia oplotu, to chyba za wiele nie da się zrobić. Klej za bardzo to usztywni.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Zmiana okablowania DUAL 621

#63

Post autor: Reymont »

Pewnie w przyszłym tygodniu będę to robił. Jak tylko uda mi się skończyć to dam znać + opiszę co i jak.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Zmiana okablowania DUAL 621

#64

Post autor: zbyszek1982 »

Szkoda, że nie pomyślałem o tej licy wcześniej. Oszczędził bym sobie kilku godzin spędzonych na wpychaniu gotowych skręconych przewodów w koszulki teflonowe.
Awatar użytkownika
szy_a
Posty: 95
Rejestracja: 17 sie 2013, 11:57
Lokalizacja: Łódź

Zmiana okablowania DUAL 621

#65

Post autor: szy_a »

Moim zdaniem nie trzeba zabezpieczać bawełny klejem bo przy lutowaniu a już sam to zrobiłem kalafonia utwrdza końcówkę lutowania wiec nic się nie rozwarstwia.
Ja nie użyłem bawełny lecz przędzy poliestrowej celowo bo poliester się topi się przy temperaturze lutowania i jest dużo cieńszy i bardziej elastyczny. Bawełna się raczej nie spali przy lutowaniu wiec powinna być bardziej kłopotliwa.
Co do przecierania to sam nie wiem.
Dual CS 621 / Shure M75 D / Shure N75 ED / MingDa MC-88PL
Yamaha RX-V 671 jako odtwarzacz sieciowy / IC - Atlas Voyager / Monitor Audio BX2
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana okablowania DUAL 621

#66

Post autor: Reymont »

zbyszek1982 pisze: wpychaniu gotowych skręconych przewodów w koszulki teflonowe.
Czy to te słynne koszulki termokurczliwe? Czy masz je na całej długości przewodów?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zmiana okablowania DUAL 621

#67

Post autor: chudy_b »

szy_a pisze:zrobiłem kalafonia utwrdza końcówkę lutowania
No raczej cyna.
Nam chodzi o zabezpieczenie bawełnianego oplotu, a nie drutów przed rozplataniem.
Awatar użytkownika
szy_a
Posty: 95
Rejestracja: 17 sie 2013, 11:57
Lokalizacja: Łódź

Zmiana okablowania DUAL 621

#68

Post autor: szy_a »

Kalafa moim zdaniem i tak to sklei. No ale jak się ktoś uprze to może zakleić dodatkowo klejem.
Dual CS 621 / Shure M75 D / Shure N75 ED / MingDa MC-88PL
Yamaha RX-V 671 jako odtwarzacz sieciowy / IC - Atlas Voyager / Monitor Audio BX2
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Zmiana okablowania DUAL 621

#69

Post autor: zbyszek1982 »

Reymont pisze: Czy to te słynne koszulki termokurczliwe? Czy masz je na całej długości przewodów?
Nie, to jest normalna izolacja do przewodów o średnicy 0,5 mm. Taka jak tu: http://www.sklep.monster.pl/KOSZULKA-IZ ... 8563).aspx

To jest dosyć sztywne, nie nadaje się do wnętrza ramienia. U siebie założyłem to na odcinku od podstawy ramienia, gdzie przewody wychodzą z ramienia, do wtyczki sygnałowej.
Awatar użytkownika
szy_a
Posty: 95
Rejestracja: 17 sie 2013, 11:57
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana okablowania DUAL 621

#70

Post autor: szy_a »

No i jednak kręciłem od nowa. Ramię z 25-cioma żyłami w jednym kabelku miało problem.
Nowe mają 12 żył - uzyskałem fajny dźwięk i ramie nie ma kłopotu z oporami. Grubość żyły 0,05 mm
W załączeniu porównanie kabelków.

Tak odchodząc od tematu...
Co polecacie do na smarowania mechanizmu gramka?
Załączniki
20140703_174535.jpg
Porównanie 25 żył i 12
Porównanie 25 żył i 12
Dual CS 621 / Shure M75 D / Shure N75 ED / MingDa MC-88PL
Yamaha RX-V 671 jako odtwarzacz sieciowy / IC - Atlas Voyager / Monitor Audio BX2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zmiana okablowania DUAL 621

#71

Post autor: Wojtek »

szy_a pisze:Tak odchodząc od tematu...
Co polecacie do na smarowania mechanizmu gramka?
Proszę nie ciągnijmy w tym wątku coraz większego off-topu.
W między czasie już się przecież przepoczwarzył w wątek zbiorczy dotyczący wymiany przewodów w ramieniu :)
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=5355
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
szy_a
Posty: 95
Rejestracja: 17 sie 2013, 11:57
Lokalizacja: Łódź

Zmiana okablowania DUAL 621

#72

Post autor: szy_a »

Racja. Dużo jest na forum co do smarów wiec proszę nie odpowiadać.

Co do przeistoczenia to myślę że w dobrym miejscu tzn okablowanie.
Dual CS 621 / Shure M75 D / Shure N75 ED / MingDa MC-88PL
Yamaha RX-V 671 jako odtwarzacz sieciowy / IC - Atlas Voyager / Monitor Audio BX2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zmiana okablowania DUAL 621

#73

Post autor: Wojtek »

szy_a pisze:Co do przeistoczenia to myślę że w dobrym miejscu tzn okablowanie.
To nie problem. Zmienię tytuł wątku albo coś poprzestawiam i będzie OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
szy_a
Posty: 95
Rejestracja: 17 sie 2013, 11:57
Lokalizacja: Łódź

Zmiana okablowania DUAL 621

#74

Post autor: szy_a »

No to fajnie. Najważniejsze żeby wszyscy, którzy przewidują wymianę przestali się bać a reszta pójdzie sprawnie i szybko.

Jeszcze jedna uwaga.
Należy pamiętać, żeby nie usuwać z rurki ramienia starych przewodów tylko łączyć przed wyciągnieciem z nowymi - strasznie przyspiesza i ułatwia całość operacji przeciągnięcia.
Dual CS 621 / Shure M75 D / Shure N75 ED / MingDa MC-88PL
Yamaha RX-V 671 jako odtwarzacz sieciowy / IC - Atlas Voyager / Monitor Audio BX2
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana okablowania DUAL 621

#75

Post autor: Reymont »

Doszła zamówiona lica 7x0,07mm i powiem, że obiecująco wygląda. Sztywność ciut mniejsza, ale bardzo zbliżona do oryginalnych Technicsowych kabelków z ramienia.
szy_a pisze: Należy pamiętać, żeby nie usuwać z rurki ramienia starych przewodów tylko łączyć przed wyciągnieciem z nowymi - strasznie przyspiesza i ułatwia całość operacji przeciągnięcia.
Tak, ale jak już ktoś nieopatrznie wyciągnął to nie wszystko stracone. Przez otwór w ramieniu można wprowadzić żyłkę z nanizanymi kilkoma malutkimi ciężarkami wędkarskimi, ramie skierować w dół, przeciągnąć żyłkę. Następnie z drugiej strony podwiązać nowy kabelek i mamy to samo bez lutowania ;)
ODPOWIEDZ