Jeden wzmacniacz i dużo sprzętu ;-)

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Jeden wzmacniacz i dużo sprzętu ;-)

#1

Post autor: yamahafan »

Mam taki mały dylemat, chodzi o skuteczne podłączenie całego mojego "ustrojstwa" do jednego wzmacniacza. Konkretnie, AX-500 ma dwie pętle magnetofonowe, natomiast docelowo potrzebuję podłączyć trzy decki :D Chwilowo zrobiłem to tak, że trzeci (czyli ten, dla którego brakuje wejścia) podłączyłem do pętli Tape In / Out w korektorze graficznym, który z kolei wpięty jest do gniazda Accessory AX-500. Generalnie działa, natomiast zastanawiam się, czy jest jakieś inne rozwiązanie ? Czy np zakup przedwzmacniacza ma sens i może pomóc ? Wtedy zyskałbym tą brakującą pętlę magnetofonową ... i dodatkowo drugie gniazdo Phono na kolejny gramofon, na który poluję :D

Zastanawiam się nad czymś takim: http://allegro.pl/yamaha-cx-50-mm-mc-ph ... 98145.html

Wiem, że niejaka firma DBX produkowała "splittery" na 3 magnetofony, ale u nas te klocki prawie się nie pojawiają ...
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jeden wzmacniacz i dużo sprzętu ;-)

#2

Post autor: Wojtek »

yamahafan pisze:Czy np zakup przedwzmacniacza ma sens i może pomóc ? Wtedy zyskałbym tą brakującą pętlę magnetofonową ... i dodatkowo drugie gniazdo Phono na kolejny gramofon, na który poluję :D
W takim wypadku, ma sens.
yamahafan pisze:Zastanawiam się nad czymś takim:
Każdy dobry przedwzmacniacz jako forma zwiększenia ilości wejść będzie dobry.
yamahafan pisze:Wiem, że niejaka firma DBX produkowała "splittery" na 3 magnetofony, ale u nas te klocki prawie się nie pojawiają ...
Ta "niejaka" firma jest nam całkiem dobrze znana, ale po co tego typu sprzętowy rozgałęźnik jeśli można po prostu zastosować np. 2 (lub 4, choć tu może być ciężko z miejscem) rozgałęźniki RCA by podpiąć do jednej pętli 2 magnetofony? :)

Szkoda że AX-500 nie ma już czegoś co było swoistym standardem jeszcze parę lat wcześniej, czyli dodatkowe gniazdo DIN5 jako alternatywa dla jednej z pętli magnetofonowych. To też w pewien sposób załatwiałoby sprawę.
W latach '90tych jednak DIN5 straciło już tak bardzo na znaczeniu, że już zupełnie przestano się bawić w tego typu przyłącza.

Swoją drogą, przydaje Ci się ten korektor? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jeden wzmacniacz i dużo sprzętu ;-)

#3

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:
yamahafan pisze:Czy np zakup przedwzmacniacza ma sens i może pomóc ? Wtedy zyskałbym tą brakującą pętlę magnetofonową ... i dodatkowo drugie gniazdo Phono na kolejny gramofon, na który poluję :D
W takim wypadku, ma sens.
Czyli dobrze myślałem :) i najpewniej pójdę w tą stronę, ewentualnie rozwiązaniem może być jeszcze pętla magnetofonowa w DSP-E1000, nad którym również się zastanawiam jako klocek, który pozwoli rozbudować stereo do kina domowego. Nie chcę dublować kolumn i całej reszty i to też jest jakieś (chyba całkiem ok) rozwiązanie.
Wojtek pisze:Każdy dobry przedwzmacniacz jako forma zwiększenia ilości wejść będzie dobry.
Czyli mam rozumieć, że ten konkretny mogę uznać za dobry ? :)
Wojtek pisze:Swoją drogą, przydaje Ci się ten korektor? :)
To temat na długi i osobny wątek :D Ale jeśli mam szczerze odpowiedzieć: tak. Po pierwsze wysterowałem go naprawdę delikatnie, praktycznie +1/2db środek, generalnie żaden kanał nie jest podbity bardziej niż +3db. Więc nie ma kolosalnej różnicy, gdy słucham nagrania z korekcją czy bez. Defeat działa i to też ułatwia sprawę :D Wydaje mi się, że większość nagrań z korekcją brzmi cieplej i pełniej, jeśli można w ten sposób określać charakter brzmienia. Z drugiej strony samo brzmienie AX-500 jest jak dla mnie b.dobre i generalnie nie mam zastrzeżeń, więc nie koryguję go bardziej niż minimalnie.

Największy plus to chyba podbicie głośności suwakami na osobne kanały, działa podobnie jak Loudness, więc praktycznie nie reguluję głośności głównym regulatorem AX-500. I poza tym mam to trzecie wejście magnetofonowe, więc póki co jest to spory plus. I oczywiście jest jeszcze argument, że fajnie świeci :D
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jeden wzmacniacz i dużo sprzętu ;-)

#4

Post autor: Wojtek »

yamahafan pisze:który pozwoli rozbudować stereo do kina domowego. Nie chcę dublować kolumn i całej reszty i to też jest jakieś (chyba całkiem ok) rozwiązanie.
To jest ważki temat, takie przerabianie dobrego stereo na zestaw KD, ale jak chcesz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jeden wzmacniacz i dużo sprzętu ;-)

#5

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:To jest ważki temat, takie przerabianie dobrego stereo na zestaw KD, ale jak chcesz.
No właśnie nie wiem czy do końca chcę :D chociaż spotkałem się z kilkoma opiniami, że akurat E1000 działa rewelacyjnie i przeciwnie do tego, czego się obawiam - jego "wpięcie" nie zrujnuje pierwotnego stereo.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
ODPOWIEDZ