Unitra PW 7020 jako przedwzmacniacz?

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
piao
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2012, 16:40

Unitra PW 7020 jako przedwzmacniacz?

#1

Post autor: piao »

Witam mam wzmacniacz do gramofonu jak w temacie i nowe kino domowe 5+1. Czy jest mozliwosc puszczenia dzwieku z gramofonu przez wzmacniacz do kina? Czy ten wzmacniacz ma jakies wyjscie? Dostalem go niedawno i poza tym ze dziala zupelnie nie wiem o tym nic. Z gory dzieki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra PW 7020

#2

Post autor: Wojtek »

piao pisze:Czy jest mozliwosc puszczenia dzwieku z gramofonu przez wzmacniacz do kina? Czy ten wzmacniacz ma jakies wyjscie?
Jest taka możliwość. Wpinasz gramofon do wejścia Phono Unitry, a Unitrę z kinem domowym łączysz poprzez wyjście Tape Rec.
Powinno banglać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
piao
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2012, 16:40

Re: Unitra PW 7020

#3

Post autor: piao »

Napisz prosze jeszcze jaki to jest typ wejscia bo chinch mi nie pasuje :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra PW 7020

#4

Post autor: Wojtek »

Dlaczego "czincz" nie pasuje Tobie do gniazda "czincz"?

Znalazłem takie foto tyłu tego wzmacniacza:
Obrazek

Z tego co widzę to mamy tam jedynie 2 pary gniazd 2x RCA (czyli czincz) i to lewe z nich jest właśnie wspomnianym przeze mnie wyjściem magnetofonowym.

Chyba że u Ciebie wygląda to jakoś inaczej?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
piao
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2012, 16:40

Re: Unitra PW 7020

#5

Post autor: piao »

No właśnie to wygląda jak RCA, ale nie pasuje. Na zdjęciu włożone do oporu.


Obrazek
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra PW 7020

#6

Post autor: eenneell »

Ciekawe!
A nie masz tam we wtyku czegoś :( :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra PW 7020

#7

Post autor: Wojtek »

Oj Unitra, Unitra... zadziwiasz mnie znowu (ale w zły sposób :( ).

Alternatywnie możesz też wykorzystać wyjście DINowskie. Musisz tylko sprawić sobie kabel DIN5 - 4x RCA (do znalezienia na allegro).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Unitra PW 7020

#8

Post autor: Winters »

Kolejna forumowa historia przecząca prawom grawitacji?

Czegoś takiego nie widziałem w żadnym sprzęcie Unitry, w ogóle nigdy. Może tam rzeczywiście coś siedzi?
DIOMEDES KATO
piao
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2012, 16:40

Re: Unitra PW 7020

#9

Post autor: piao »

Raczej nic w gniazdach nie ma - sprawdziłem wszystkie 4 i wszędzie to samo.
Mam przejściówkę DIN5 - RCA x 2, sprawdzę wejście Tape1.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra PW 7020

#10

Post autor: Wojtek »

piao pisze:Mam przejściówkę DIN5 - RCA x 2, sprawdzę wejście Tape1.
Spróbuj, ale może nie zadziałać. Jeśli tak będzie to potrzeba jednak przejściówkę z 4x RCA.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Unitra PW 7020 jako przedwzmacniacz?

#11

Post autor: Robert007Lenert »

A ja mysle, ze winne sa wtyki RCA... Ten ktory widac na fotce to taki wschodniak za 2,50.. one maja rozne srednice bolcow. Jak sie uda to sa zbyt luzne..lub zbyt ciasne. Czasami sa ok, ale tylko czasami.
piao
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2012, 16:40

Re: Unitra PW 7020 jako przedwzmacniacz?

#12

Post autor: piao »

Ten RCA który widać na zdjęciu to taki wschodniak który dostałem razem z kamerą Toshiba więc myślę, że to nie wina RCA.
Sprawdziłem przejściówkę DIN5 - 2xRCA w połączeniu bezpośrednio z kinem domowym i działało tylko bardzo cicho. Spróbowałem z wyjściami DIN5 na wzmacniaczu i niestety nie działa więc myślę, że jedyne wyjście to ten REC niby RCA. Pytanie czy lepiej próbować coś kombinować z tymi wejściami czy kupić tani przedwzmacniacz?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra PW 7020 jako przedwzmacniacz?

#13

Post autor: Wojtek »

piao pisze:Ten RCA który widać na zdjęciu to taki wschodniak który dostałem razem z kamerą Toshiba więc myślę, że to nie wina RCA.
Pewnie masz też jakiś inny kabel 2x RCA co by się upewnić czy to wina wtyku :)
piao pisze:Sprawdziłem przejściówkę DIN5 - 2xRCA w połączeniu bezpośrednio z kinem domowym i działało tylko bardzo cicho. Spróbowałem z wyjściami DIN5 na wzmacniaczu i niestety nie działa
Tak sobie to czytam i nie rozumiem co Ty tak właściwie zrobiłeś.

Czy "bezpośrednie połączenie z kinem domowym" jakoś różni się od "spróbowania z wyjściami DIN5 na wzmacniaczu" ?
Dlaczego przy jednym sposobie coś słychać, ale cicho, a przy drugim nic nie słychać?
Postaraj się jakoś lepiej przedstawić co właściwie zrobiłeś :)

Wpinasz wtyk DIN5 w któreś z wejść/wyjść Tape na Unitrze, a drugą stronę wpinasz w jakieś wejście 2xRCA po stronie amplitunera KD.
Inaczej raczej tego nie zrobisz (oprócz tego wyjścia 2x RCA Tape Rec).
piao pisze:więc myślę, że jedyne wyjście to ten REC niby RCA.
Wspominałem wcześniej o kablu DIN5 - 4x RCA, jeśli DIN5 - 2x RCA nie zda egzaminu.
piao pisze:Pytanie czy lepiej próbować coś kombinować z tymi wejściami czy kupić tani przedwzmacniacz?
To zależy od tego czy chce Ci się oszczędzać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
piao
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2012, 16:40

Unitra PW 7020 jako przedwzmacniacz?

#14

Post autor: piao »

Wojtek pisze:Pewnie masz też jakiś inny kabel 2x RCA co by się upewnić czy to wina wtyku
Tak, próbowałem i ten sam rezultat.
Wojtek pisze:Postaraj się jakoś lepiej przedstawić co właściwie zrobiłeś
1.Adapterem DIN5-2xRCA połączyłem gramofon i amplituner kina domowego - rezultat taki że gra tylko cicho.
2.Wtyczkę gramofonu wpiąłem w wzmacniacz UNITRA i za pomocą adaptera DIN5-2xRCA połączyłem z amplitunerem kina domowego - rezultat taki że nie gra bez znaczenia czy po stronie UNITRY jest wpięte w TAPE1 czy w TAPE2
3.Gramofon podpięty do wzmacniacza UNITRA i wzmacniacz połączony z amplitunerem kina kablem 3xRCA z obu stron. Do wzmacniacza RCA włożone luźno w związku z tym że nie wchodzą do końca - rezultat: gra, ale jakość słaba przez latanie RCA w wzmacniaczu.

Wychodzi z tego że muszę albo wymienić RCA w wzmacniaczu UNITRA (jeśli się da) albo kupić przedwzmacniacz.
Wojtek pisze:Wspominałem wcześniej o kablu DIN5 - 4x RCA, jeśli DIN5 - 2x RCA nie zda egzaminu.
Nie jestem specjalistą i mogę się mylić ale zdaje się że w DIN5 jest jeden przewód na lewy głośnik, jeden na prawy i masa więc DIN5 - 2xRCA i DIN5 - 4xRCA powinny dawać w tym przypadku ten sam rezultat - do amplitunera kina wpinam tylko 2 RCA. Przy połączeniu tym adapterem gramofonu i amplitunera grało.
Wojtek pisze:To zależy od tego czy chce Ci się oszczędzać.
To inaczej zapytam - jaki przedwzmacniacz dawałby taki sam albo lepszy rezultat co ten wzmacniacz UNITRA?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41709
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra PW 7020 jako przedwzmacniacz?

#15

Post autor: Wojtek »

piao pisze:1.Adapterem DIN5-2xRCA połączyłem gramofon i amplituner kina domowego - rezultat taki że gra tylko cicho.
W tym wypadku chyba jeszcze przed próbą powinieneś wiedzieć, że tak będzie, bo w takim układzie przecież nie ma przedwzmacniacza gramofonowego :)
piao pisze:2.Wtyczkę gramofonu wpiąłem w wzmacniacz UNITRA i za pomocą adaptera DIN5-2xRCA połączyłem z amplitunerem kina domowego - rezultat taki że nie gra bez znaczenia czy po stronie UNITRY jest wpięte w TAPE1 czy w TAPE2
A czy Unitra była włączona i jej input selector wskazywał Phono?
Jeśli tak to tak jak pisałem wcześniej, potrzebujesz DIN5 - 4x RCA, bo piny Twojej przejściówki DIN5 - 2x RCA nie odpowiadają wyjściu magnetofonowemu tylko wejściu (a dźwięk przecież chcemy wyciągnąć z Unitry ;) ).
piao pisze:Wychodzi z tego że muszę albo wymienić RCA w wzmacniaczu UNITRA (jeśli się da) albo kupić przedwzmacniacz.
Do znudzenia będę chyba przypominał ignorowaną opcję zastosowania przejściówki DIN5 - 4x RCA :)
A co do wymiany gniazd RCA to oczywiście, że się da, jeśli potrafisz.
piao pisze:Nie jestem specjalistą i mogę się mylić ale zdaje się że w DIN5 jest jeden przewód na lewy głośnik, jeden na prawy i masa więc DIN5 - 2xRCA i DIN5 - 4xRCA powinny dawać w tym przypadku ten sam rezultat
Nie do końca prawidłowo.
Czy pomyślałeś jaka jest różnica między przejściówką kończącą się na 2x RCA i tą na 4x RCA?
4x RCA = dodatkowa para kabli podająca ten sam sygnał, ot tak dla jaj? Otóż nie.

Krótka lekcja pt. "o co chodzi w DIN5?":

Powyżej podajesz, że w DIN5 jest "jeden przewód na lewy głośnik, jeden na prawy i masa".
Fajnie. To są raz, dwa, trzy przewody, tudzież piny/bolce. Czyli standard DIN3.
A ile mamy przewodów/pinów w DIN5? O dziwo, pięć.

Kabel DIN5 pozwala na dwukierunkową transmisję sygnału, stąd oprócz masy mamy po 2 piny (lewy i prawy kanał) na wejście i wyjście sygnałowe.

W przypadku gramofonu czy np. tunera radiowego wykorzystywane są tylko 3 z 5 pinów kabla DIN5, bo są to tylko urządzenia źródłowe (nadają sygnał, ale nie odbierają go).
W przypadku magnetofonu wykorzystuje się wszystkie 5 pinów, gdyż magnetofon z zasady może zarówno odtwarzać (nadawać) jak i nagrywać (przyjmować) sygnał.

I tym się właśnie różni przejściówka DIN5 - 4x RCA od zwykłej 2x RCA.
Tym, że wykorzystuje wszystkie piny, zarówno te wejściowe jak i wyjściowe.

Inaczej mówiąc, Unitra nadaje sygnał przez wyjście Tape pinami, które nie są wykorzystywane przez twoją przejściówkę.
Dlatego po drugiej stronie (2x RCA) przy takim połączeniu jest głucho.

Ewentualnie możesz też przerobić swoją przejściówkę poprzez przepięcie przewodów na drugą parę pinów sygnałowych w samej wtyczce DIN5.
piao pisze:To inaczej zapytam - jaki przedwzmacniacz dawałby taki sam albo lepszy rezultat co ten wzmacniacz UNITRA?
Jakiś najtańszy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ