Pomoc w doborze kabli

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Tekkx
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2024, 21:41

Pomoc w doborze kabli

#1

Post autor: Tekkx »

Czesc, niestety nie mam nikogo w swoim otoczeniu kto moglby mnie jakos nakierowac w tym temacie, a po obejrzeniu X filmikow na yt i poszperaniu tutaj na forum, wiem tylko tyle ze nic nie wiem, takze chcialem sie zwrocic do was o pomoc.

Pod wplywem impulsu stalem sie wlascicielem takiego zestawu:
- Philips F 4220
- Philips GA 312 Electronic
- Dual CL 730

Myslalem ze wroce do domu, obejrze kilka filmikow i poczytam troche o tym jak to wszystko podlaczyc i uruchomic i bede mogl zaczac swoja przygode z muzyka analogowa, niestety okazalo sie ze porwalem sie z motyka na slonce i zanim dojde do tego sam to zdaze sie zniechecic.

Moze znajdzie sie tu ktos kto doradzi mi czy ten sprzet bedzie ze soba w ogole kompatybilny i jesli tak, to jakie kable powinienem kupic do tych kolumn? Ewentualnie w jaki dodatkowy sprzet powinienem sie jeszcze zaopatrzyc?

Jestem podekscytowany faktem ze w dobie serwisow streamingowych moglbym sobie posluchac ulubionej muzyki z plyty winylowej, tylko ze na chwile obecna, po kilku godzinach siedzenia nad tym tematem ekscytacja zamienia sie we frustracje :lol:

Mam zamiar dalej zaglebiac sie w temat ale bylbym wdzieczny gdyby mogl mi ktos doradzic jak w ogole uruchomic ten sprzet, na pewno dodaloby mi to motywacji :D

Z gory dzieki za pomoc, pozdro!
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w doborze kabli

#2

Post autor: domibobi »

Zakładając, że gramofon ma wychodzący kabel sygnałowy 2xRCA
Screenshot_20240312-224653.png
Podłączasz go do wejścia phono wzmacniacza.
Sam wzmacniacz (ze względu na mniej typowe terminale głośnikowe) z kolumnami najlepiej będzie spiąć niezarobionymi (bez wtyków) kablami głośnikowymi. Wtykając je w terminale wzmacniacza i zaciski kolumn.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Tekkx
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2024, 21:41

Re: Pomoc w doborze kabli

#3

Post autor: Tekkx »

Gramofon ma taka przejciowke:
Przejsciowka.jpg

Kable podpialem we wzmacniacz w ten sposob:
Podpiecie.jpeg

Czyli rozumiem ze taki kabel 2.5mm w zupelnosci wystarczy?
kabel.png

I teraz pytanie czy te kable z kolumn bede mial wpiac tutaj i czy nie potrzeba do tego jakiejs przejsciowki?
Wejscie glosniki.jpeg

Jeszcze co do wzmacniacza - nie jest on za slaby pod te kolumny? Gdzies mi sie rzucilo w oczy ze wzmacniacz powinien miec 120-150W, a z tego co rozumiem ten ma 2x 32W?
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 349
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze kabli

#4

Post autor: Ukaniu »

Gniazdo głośnikowe nazywa się DIN2, wtyk za śrubkami znajdziesz w sklepie elektronicznym albo na allegro za 5 zł.
do takiej wtyczki wkręcić kable z kolumn, ew. przerobić wzmacniacz na inne gniazda, zaciski.
Przewód 2,5 do zestawów w zupełności wystarczy.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w doborze kabli

#5

Post autor: domibobi »

Gniazdo głośnikowe nazywa się DIN2
Na przykład:
https://allegro.pl/oferta/wtyk-glosniko ... 7011999509
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
ODPOWIEDZ