Kable preamp amp dluuugie

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
furgon
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2022, 11:05

Kable preamp amp dluuugie

#1

Post autor: furgon »

Witam, Całe życie mówili że długość nie ma znaczenia, czasami wierzyłem, ale gdzieś tam w głębi wiedziałem. Dzisiaj znowu potrzebuję uwierzyć :D Czy 4m kable z przedwzmacniacza do amplitunera to bardzo głupi pomysł?
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Kable preamp amp dluuugie

#2

Post autor: zelazny »

Rozumiem, że tak daleko od siebie znajdują się te dwa klocki.
furgon
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2022, 11:05

Re: Kable preamp amp dluuugie

#3

Post autor: furgon »

Tak. Mógłbym to zmienić, ale jest mi bardzo wygodnie jak stoję przed gramofonem. Ciekaw jestem jak rośnie poziom kompromisu do metra kabla. 😉 Mam w koszyku mogami 2549 tylko nie wiem czy nie robię głupoty, przez którą wszyscy już przechodzili.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Kable preamp amp dluuugie

#4

Post autor: zelazny »

Możesz narysować w paincie pokój i rozstawienie sprzętu? Jestem ciekaw. :)
furgon
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2022, 11:05

Re: Kable preamp amp dluuugie

#5

Post autor: furgon »

Czy mam rozumieć że odpowiedź nie jest to do końca oczywista? Czy szukasz alternatywy w ustawieniu? Chyba bez kabli nie rozstrzygniemy 😉
Załączniki
IMG_20240204_212704_copy_1024x576.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kable preamp amp dluuugie

#6

Post autor: Wojtek »

furgon pisze:
04 lut 2024, 21:42
Czy mam rozumieć że odpowiedź nie jest to do końca oczywista?
Jest oczywista, ale zelazny raczej tobie na to nie odpowie.

Z mojej strony - tak, tak się nie robi. 1-1.5m to max.

Jak chcesz mieć długi kabel to niech to będzie interkonekt od preampa gramofonowego do wzmacniacza, a nie od gramofonu do preampa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
furgon
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2022, 11:05

Re: Kable preamp amp dluuugie

#7

Post autor: furgon »

O ten kabel właśnie pytam.
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 349
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Kable preamp amp dluuugie

#8

Post autor: Ukaniu »

Jak będzie wiadomo jakie kabel jest pojemności i jaką impedancję wyjściową ma przedwzmacniacz (schemat albo dane) to można oszacować wpływ. Powstanie filtr dolnoprzepustowy tnący powyżej jakiejś częstotliwości.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kable preamp amp dluuugie

#9

Post autor: darkman »

furgon pisze:
04 lut 2024, 21:42
Czy szukasz alternatywy w ustawieniu?
Tylko zobaczyć chciał. W niczym Ci (@zelazny) nie pomoże, bo nie wie.
Ukaniu pisze:
05 lut 2024, 00:44
jakie kabel jest pojemności
76pF/m
niby w miarę niska, ale jakoś słabo to widzę również, zmniejszyłbym dystans od preampa do gramofonu zdecydowanie, no i tyle. :?
Generalnie złe ustawienie, coś a coś oczywiście, ale jak słychać to może i dobrze, że nie przeszkadza :)

aha, długość ma zasadnicze znaczenie, coś źle usłyszałeś kolego Furgon. nie idź tą drogą :D
furgon
Posty: 99
Rejestracja: 08 gru 2022, 11:05

Re: Kable preamp amp dluuugie

#10

Post autor: furgon »

darkman pisze:
05 lut 2024, 08:27
niby w miarę niska, ale jakoś słabo to widzę również, zmniejszyłbym dystans od preampa do gramofonu zdecydowanie, no i tyle. :?
Generalnie złe ustawienie, coś a coś oczywiście, ale jak słychać to może i dobrze, że nie przeszkadza :)

aha, długość ma zasadnicze znaczenie, coś źle usłyszałeś kolego Furgon. nie idź tą drogą :D
O kabel 4m z gramofonu do preampa to chyba nie ośmielił bym się zapytać 😁. Mowa tu o kablu z preampa do wzmacniacza
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kable preamp amp dluuugie

#11

Post autor: darkman »

No tak się w sumie domyślam, ale po mojemu to i tak marny kompromis. Po prostu żeby było lege art nie unikniesz tak czy siak zmiany ustawień klocków.
Jeśli Cię to pocieszy to problem znam z autopsji, bo też mi dużo wygodniej w podobnym ergonomicznie ustawieniu gramofonu, ale zrezygnowałem (dostawiłem drugą szfkę na gramofon i jest paskudnie, ale gra :lol: ) - na szcvzęście u mnie to tylko ustawienie zimowe...wiosna nasza! Czyli się poddałem i mam po Bożemu :D Też używam m.in Mogami 2549 i QED Red, ale.. to metrówki :D
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Kable preamp amp dluuugie

#12

Post autor: caveas »

Nie ma co rozdzierać szat.
Od strony technicznej niska impedancja wyjściowa pewnie poniżej 1kohm i wejściowa wejścia "line" rzędu 50kohm nie stawia przed kablami połączeniowymi wielkich wymagań.
Typowe kable ekranowane! 2x cinch- cinch takie dodatkowym przewodem sterującym (masowym) o długości 5m do samochodów załatwiają sprawę.
Można poeksperymentować wpływem podłączenia dodatkowej masy na poziom przydźwięku.
Na rynku jest b. szeroka oferta. Cenowo również. :violin: Na pewno coś sobie wybierzesz i będzie działać poprawnie.
ps. Piękne nazwy firm kosztują, ale niekoniecznie zapewniają lepsze efekty. Polecam firmy znane z rynku pro. Nie za drogo, a solidnie.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
ODPOWIEDZ