kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#1

Post autor: restimek »

Cześć
Kupiłem sobie kabelki do headshella Analogue Studio GOLD AS-05 i mam takie pytanie odnośnie złączek. Tzn są bardzo płytkie. Po wsadzeniu ich do wkładki są bardzo luźne. I siedzą dosłownie "na słowo honoru" Kwestia czasu az któryś kiedyś wypadnie. Czy ktoś was spotkał się z tymi kabelkami? To tak ma być czy trafił mi się wadliwy egzemplarz?
Stare kabelki wchodziły prawie do końca na bolcach.
Swoją drogą mam mieszane uczucia soniczne co do tych kabelków. Ok. wokale stały sie czystsze, bardziej rozdzielcze. Pojawiło się więcej szczegółów na górze... Ale przy okazji dźwięk jest mocno odchudzony. Bez dociążenia. Nie ma "tego czegoś"

Kable wymieniałem bo stare są najrańszymi dodanymi do headshella i wydawało mi się że degradują dźwięk.
Załączniki
IMG_5478.jpg
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#2

Post autor: Wojtek »

Raczej nie masz solidnego styku między pinami wkładki, a kabelkami, dlatego też nie oceniałbym "brzmienia" kabelków w takim przypadku.

Niestety piny wkładek bywają grubsze i cieńsze stąd nie zawsze udaje się wpasować z kabelkami, choć większość kabelków ma raczej szersze złączki bo zawsze łatwiej je zacieśnić (choćby delikatnie kombinerkami) niż w drugą stronę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#3

Post autor: zelazny »

W końcu znalazłem. https://www.audiophonics.fr/en/records- ... 16415.html
Są bardzo podobne do moich luxmanowskich.
Cieniutkie i bardzo elastyczne.
Każdy drucik w poszczególnych kolorach jest odizolowany od pozostałych. To jest jakiś materiał typu nitka.



"Each strand of each conductor is isolated from the others to limit the skin effect. Moreover, each conductor is made of high purity OFHC copper and 24k gold plated".

Jeszcze tu znalazłem https://www.audiogears.it/en-us/z-litz-100-5302/

I tu https://summerhousesounds.com/collectio ... z-litz-100

To nie te grube w plastikowych osłonkach, gdzie żeby je wygiąć trzeba użyć szczypiec.
Brać póki są!
Załączniki
zlitz7_1000x1000.jpg
Ostatnio zmieniony 03 lut 2024, 16:07 przez zelazny, łącznie zmieniany 15 razy.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#4

Post autor: Bacek »

Lekko zacisnąć nawet w palcach, albo wsunąć do środka śrubkę albo inny cuś w rozmiarze lekko mniejszym niż pin i kombinerkami.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
wig
Posty: 65
Rejestracja: 06 gru 2015, 09:48
Gramofon: TEAC TN-5BB
Lokalizacja: Toruń

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#5

Post autor: wig »

Wojtek pisze:
03 lut 2024, 12:06
Raczej nie masz solidnego styku między pinami wkładki, a kabelkami, dlatego też nie oceniałbym "brzmienia" kabelków w takim przypadku.
Mam te kabelki , założone do końca pinów wkładki i koszyka. Weszły za pierwszym razem ciasno, nic się nie luzuje. Nie odenoszę wrażenia, że coś im brakuje w jakości przesyłania dźwieku.
Załączniki
IMG_1731.jpeg
Lar 120H , Lector CDP-603, Audio Physic Tempo 6, TEAC TN-5BB, KECES EPhono. kable : Solide Core Audio, Zu Audio Bok, Zavfino Prima MK2, Arini Audio Dark Starr, Furukawa Vivaldi, MB Audio Hybrid 2 phono. Tomanek TAP 8
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#6

Post autor: zelazny »

wig pisze:
03 lut 2024, 13:59
Wojtek pisze:
03 lut 2024, 12:06
Raczej nie masz solidnego styku między pinami wkładki, a kabelkami, dlatego też nie oceniałbym "brzmienia" kabelków w takim przypadku.
Mam te kabelki , założone do końca pinów wkładki i koszyka. Weszły za pierwszym razem ciasno, nic się nie luzuje. Nie odenoszę wrażenia, że coś im brakuje w jakości przesyłania dźwieku.
Cholernie gruba kable. Miałbym problem z zainstalowaniem mojej wkładki, ponieważ jest dość długa. Kabelki zaproponowane przeze mnie, nie stawiają najmniejszego oporu podczas ich wyginania...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#7

Post autor: Wojtek »

Nie wiesz czy byś miał bo nie próbowałeś. Nie każdy grubszy kabelek jest nieelastyczny.

Rozumem Seba że Twoje rozwiązanie problemu kolegi to zakup innych kabelków? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#8

Post autor: zelazny »

Wojtek pisze:
03 lut 2024, 15:06
Nie wiesz czy byś miał bo nie próbowałeś. Nie każdy grubszy kabelek jest nieelastyczny.

Rozumem Seba że Twoje rozwiązanie problemu kolegi to zakup innych kabelków? :morda:
Dlaczego nie, skoro są gównianej jakości. Spójrz na długość wtyczek.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#9

Post autor: restimek »

A więc tak...
Spróbowałem wsadzić te kabelki do zapasowej wkładki która trzymam przykreconą w pudełku (AT440). Po użyciu większej siły kabelki weszły do końca.

Tak "rozdziewiczone kable" dało się głębiej wsadzić we wkładkę JVC. Co prawda nie do końca (JVC ma dłuższe bolce od AT) Ale znacznie więcej. Patrzcie na fotkę.

Zacisnąłem kombinerkami i już nie wypadają same.

Gorzej było z wtyczkami od strony headshella. (ciasniej. trudniejszy dostęp)

Operując kombinerkami uszkodziłem sobie wtyczkę od jednego kabelka. Białego (czyli Lewy +). Teraz pytanie:

Masa idzie po minusach prawda? Czy mogę do masy użyć starego kabelka. a w miejsce BIałego użyć w ten sposób tego który oryginalnie byłby Lewą masą? NIe będzie to robiło problemów że inne pojemności itd???

@zelazny
W twoich kabelkach owszem wtyczki wyglądają na "lepsiejsze" gdybym wcześnej wiedział to bym zamówił sobie takie


----EDIT

Udało się naprostowac biała wtyczkę i działa. Podłączyłem - gra.... Czy coś pomogło sonicznie - ocenie jutro bo już późno i nie chce robić dyskoteki ;)

Szkoda tylko ze tak zmasakrowałem wizualnie te kolorową izolację kombinerkami :)
Załączniki
IMG_5523.jpg
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#10

Post autor: zelazny »

Dobrze, że pinów we wkładce nie wcisnąłeś do środka. :geek: Restimek, mi chodzi głównie o jakość kabelków, ale fakt, te zaproponowane przeze mnie mają dłuższe wtyczki.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: kable do headshella Analogue Studio GOLD AS-05

#11

Post autor: restimek »

wig pisze:
03 lut 2024, 13:59

Nie odenoszę wrażenia, że coś im brakuje w jakości przesyłania dźwieku.
Po poprawieniu styków wcześniejsze moje zastrzeżenie odnośnie tego że "czegoś" mi brakuje w dźwięku - minęły.
Reasumując względem poprzednich kabelków jest ogólnie troszkę na plus. Poprawiła sie nieco wyrazistość góry. I ogólna jakość dźwięku. Nie jest to jakiś ulta mega przeskok. Ale upgreade myśle że wart był tych 100zł.

Jak będę zmieniał za pare miesięcy wkładkę to pewnie przy okazji wezmę sobie te kabelki które zelazny polecał - choćby dla poprawy wrażeń wizualnych ;)

Dzięki po raz kolejny wam za pomoc :)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ODPOWIEDZ