Tellurium Q - opinie i odczucia

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4664
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#136

Post autor: zelazny »

Martynka pisze:
13 gru 2022, 11:52
zelazny pisze:
13 gru 2022, 11:45
bronić rękoma i nogami
Ależ ja się nie bronię, dążę do konfrontacji. Odpowiedziałem Ci z takim samym sarkazmem jak Ty. Poważnie zadałem pytanie o wkładki. Olałeś.
Weź się zastanów o jakich szczegółach w muzyce piszemy.
Szczerze, między Denonem, a Soundsmith nie wyczuwam znaczącej poprawy, a ubieranie odczuć w takie określenia uważam za śmieszne i niepoważne.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2022, 12:34 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#137

Post autor: Martynka »

zelazny pisze:
13 gru 2022, 11:57
w takie określenia są śmieszne i niepoważne
Więc śmiej się z tego co piszę ( jak ślepy z kolorów :lol: ) , mnie to zupełnie nie przeszkadza. Ja śmieję się z innych rzeczy bo mam do tego prawo jak i do opisywania moich odczuć. Temat Cię nie interesuje, olej.

Będziesz kiedyś w pobliżu to pośmiejemy się razem. Ja zawsze zapraszam. Może jak ktoś Ci wskaże polcem to zrozumiesz, dodatkowo niektóre rzeczy wymagają otwartości umysłu.
zelazny pisze:
13 gru 2022, 11:57
Denonem, a Soundsmith nie wyczuwam znaczącej poprawy
Może to wkładki na podobnym poziomie a może zmień kable na lepsze a zobaczysz jak te Twoje "grube" kable wiele przyjemności z muzyki Ci zabierają :D

Widzę, że łatwo Ci podnieść ciśnienie więc nie wiem czy będziesz chciał odpowiedzieć... ale spytam, a czy słyszysz różnicę między dziwękiem z jednego czy drugiego głośnika albo wzmacniacza. Czy sprzęt u Ciebie i "znajomych" gra tak samo ??
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#138

Post autor: dale »

@Martynka, szkoda Twojego czasu, rób to, co wszyscy :) - staraj się ignorować zaczepki Żelaznego, najwyraźniej stara się wyładować swoje życiowe frustracje (w kolejnym temacie :) ). W tym akurat, nie rozumie i nie dopuszcza do siebie myśli, że skoro zmieniłeś kable, zmieniły się parametry toru, a to wpływa na dźwięk. Proste. Co prawda, nie każda zmiana będzie zauważalna, ale nie należy jej negować - dla samej zasady.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4664
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#139

Post autor: zelazny »

dale pisze:
13 gru 2022, 16:45
Co prawda, nie każda zmiana będzie zauważalna, ale nie należy jej negować - dla samej zasady.
Hyh, a co z ich łamaniem, czyli zasada to zasada...
Wybacz, ale jak ktoś pisze takie bzdety o przesuwaniu sceny o metry, albo, że góra jest zaokrąglona, środek nie męczy, wokół instrumentów jest dużo powietrza, hmmm sam pomyśl, to tylko kabel. Luz, kupię bloczki pod kable to może będzie więcej powietrza i poczuję się jak na koncercie. I nie pisz o jakiejś frustracji, zamiast tego wyciągnij działa, bo jestem otwarty na polemikę.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#140

Post autor: Martynka »

zelazny pisze:
13 gru 2022, 19:36
bloczki
Rozmowa z Tobą na temat różnic w budowaniu dźwięku przez zmianę elementów systemu można porównać do rozmowy o seksie z prawiczkiem. Nie doświadczyłeś. Bardzo mi przykro.

Ktoś tu pisał coś o bloczkach??

Dalej nie odpowiedziałeś o tym czy słyszysz różnicę w tym jak gra Twój system a inne. Może problem leży po prostu gdzie indziej.

Przesunięcie sceny a raczej tego gdzie głośniki ją budują łatwo sprawdzić. Większość osób które u mnie była słuchała muzyki na środku salonu zamiast usiąść wygodnie na kanapie. Dlaczego?? Bo tam najlepiej słyszalna była stereofonia i szczegóły. Teraz zapraszam już na kanapę półtora metra od głośnikow. Nie trzeba stać :lol:.

Jeżeli ta różnica nie była by dla Ciebie słyszalna a elektrostaty budują ścianę dźwięku z bardzo wyczuwalną granicą to znaczy że głuchyś Pan jak pień.

A na razie gratuluję systemu który niezależnie od warunków gra idealnie, bo tylko to z Twojego braku różnicowania mogę sobie na razie wywnioskować.

Z drugiej strony przykro się robi jak wiele Cię omija.


Skoro nazywasz mnie (nie wiem dlaczego myślisz że obraźliwie) audiofilem, to również i autofilem jestem bo motoryzację też kocham. I tutaj przypomina mi się z życia wzięte. Moje V8 ma zmieniony wydech, kolektor ssący, przepustnice, wtryskiwacze, cewki, soft w silniku, soft w skrzyni itp itd. I każda modyfikacje daje taki uśmiech gdy czuję kolejne zmiany. Mam też znajomego z pracy który jeździ od paru lat dacia Logan i on nie widzi żadnej różnicy jadąc ze mną moim i jego autem. Jak to mówi. "I to i to jeździ". I cieszę się bardzo, że człowiek pozytywnie nastawiony, tyle problemów z życia odjęte. Aż się przyjemnie słucha jak mówi - tutaj cytat" jak ego MCV zapierdala " a ostatnio zmienił nawet świece na platynowe i stwierdził że w jego 0,9MPI nie ma różnicy więc zwykle świece za 5 funtów wystarczą.

Oj... miało być z życia a wyszła analogia.

EDIT :

Jeszcze jedno. Ja mogę sobie słyszeć ale każdą zmianę w systemie sprawdzam softem z wykresem częstotliwości. Moje uszy mogą sobie wmawiać ale jak nakłonić mikrofon żeby kłamał??
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4664
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#141

Post autor: zelazny »

Sam sobie odpowiedz, tylko tak szczerze, czy uzyskałeś te wszystkie plusy, ciągnąc to przez 10 stron.
Moje jest życie prywatne i nie powinieneś tak pisać, nie znając mnie.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#142

Post autor: dale »

zelazny pisze:
13 gru 2022, 19:36
hmmm sam pomyśl, to tylko kabel.
Proszę bardzo:
Pierwszy przykładowy: https://allegro.pl/oferta/klotz-ly215-t ... 5840417430
Impedancja żył < 12,5 Ohm/km
Pojemność (1 kHz) 150 pF/m
Indukcyjność (1 kHz) 0.56 iH/m
Drugi przykładowy: https://melodika.pl/pl/kable/13-purple-rain/44-mdc1230
Pojemność żyła ekran - 109 pF/mt
Pojemność żyła/żyła - 55 pF/mt
rezystancja ekranu: 13,4Ohm/km
Trzeci przykładowy: https://allegro.pl/oferta/sp-4-0-2-lszh ... 2822825343
Rezystancja żyły: ≤ 4,95 Ω/km
Czwarty: https://allegro.pl/oferta/przewod-glosn ... 0759195223
Pojemność: 494 pF / metr
Indukcyjność: 0,09 uH / metr
Zauważ że mają różne parametry, czesto niewiele różniące się, ale jednak nie takie same. Zauważ że mamy jeszcze zmienną przy konfekcji, znaczy wtyczkach i jakości połączeń.

Zauważ że jeśli masz tor który znasz i składa się z dobranego sprzętu dobrej klasy, wtedy możliwe jest by zmiana parametrów kabla głośnikowego bądź interkonekta wpływała na końcowy efekt dźwięku.
Natomiast argument :
zelazny pisze:
13 gru 2022, 19:36
Luz, kupię bloczki pod kable to może będzie więcej powietrza i poczuję się jak na koncercie.

świadczy wyłącznie o braku zrozumienia tematu, albo drwinie z rozmówców.

Nie twierdzę że w każdym systemie kable "black" zagrają lepiej niż "blue", czy nawet zwykłe, dobrej jakości kable miedziane, do tego trzeba mieć tor wysokiej klasy, gdzie żaden element nie będzie znacząco odbiegał od jakości tych najlepszych.
Owszem, moim zdaniem, te kable nie są jakimś siódmym cudem świata, zbawcą narodów i świętym gralem, mają dobry marketing, są dobrze zrobione i tyle. Nie znalazłem ich parametrów, one by sporo powiedziały.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4664
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#143

Post autor: zelazny »

Kończę, przesuwajcie sceny w prawo, lewo, przód, tył, o pół metra, czy metr.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#144

Post autor: Martynka »

zelazny pisze:
13 gru 2022, 20:17
nie powinieneś
Popatrz. Nie byłeś u mnie, nie słyszałeś w odróżnieniu od paru osób tutaj mojego systemu, a mówisz mi i wszystkim że bredzę. Nie znasz mnie, a oceniasz. Nie doświadczyłeś a kwestionujesz.

Zawsze wszystkim mówię - zapraszam do mnie. Przepnę kabel i zobaczysz jak zmieni się odbiór dźwięku. Wykresy mogę pokazać Ci i teraz, choć pewnie już były.

Szczerze, zmiany słyszę. Moj system na foliach jest bardzo wybredny, zawszę mówię że jest specyficzny i że to są odczucia u mnie i moje i jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś ich nie słyszał gdy chciał się o tym przekonać.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4664
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#145

Post autor: zelazny »

Nie chciałem cię urazić, a doszukać jakiejś logiki w używaniu określeń dla dźwięku w ogóle, a że dostało się innym zagadnieniom, szczerze, nie chciałem tego.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3382
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#146

Post autor: bms01pl »

Seba, a może po prostu spróbuj? serio mówię, też byłem sceptyczny i długo uważałem, że to audio voodoo uprawiane przez tych, którzy, sorry, "srają" kasą...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#147

Post autor: Martynka »

zelazny pisze:
13 gru 2022, 21:00
określeń dla dźwięku,
Naprawdę życzę Ci żebyś kiedyś doświadczył namacalności dźwięku wtedy zobaczył byś że każde z tych określeń ma sens. I to nie jest złośliwość.

Jakbyś zapytał mnie 3 lata temu czy kable "grają" czy kondensatory "grają" powiedział bym że ja tam różnicy nie słyszę. Od tego czasu zmieniłem w systemie bardzo wiele i teraz "głupi kabel" stał się równoprawnym elementem systemu mającym taki sam wpływ na dźwięk jak pre czy końcówka.

I nie, nie mówię że trzeba wrzucić naście tysięcy w system żeby to usłyszeć wystarczy go dobrze zbalansowac. I nawet nie mówię że kabel TQ jest najlepszy na świecie. U mnie się sprawdza. Znam parę osób tutaj które próbowały i u których zmiana nie była spektakularna.

Każdy zakup przez neta możesz zwrócić w przeciągu 2 tygodni, zobacz ile osób zamówiło te kable przez neta i ile z nich zwróciło a ile je zostawiło. Myślę że słabo wydawać 500 zł, 1000 zł czy 1500 zł żeby się męczyć i wmawiać że jest lepiej jak można oddać. Nie uważasz że coś w tym musi jednak być??

I jeszcze raz. Nie kwestionuje że Twój system źle brzmi. Nie wiem czy próbowałeś którekolwiek z kabli o których piszemy żeby sprawdzić zmiany. Nie byłem u Ciebie i nie mogę powiedziec czy ja te zmiany u Ciebie usłyszę. Może i ich nie bedzie. Ty nie kwestionuj moich odczuć nie mając przyjemności słuchać mojego sprzętu i sprawdzic na własne uszy wprowadzanych przez kable zmian.

Tytuł wątku to "opinie i odczucia" a więc Twoje spostrzeżenia z odsłuchów a nie "trolowanie opinii i odczuć innych użytkowników.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1292
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#148

Post autor: Piterski »

Nie mam w tym interesu po prostu znam Lecha, a oferta może kogoś zainteresować więc pozwalam sobie umieścić tu poniższą informację.

W związku z likwidacją salonu audio Hi-Ton w Warszawie, zapraszam do zapoznania się z wyprzedażową ofertą kabli brytyjskiej marki Telurium Q. Podane ceny to detal, proszę liczyć na 50% rabatu. Za każdym razem cena jest indywidualnie proponowana i zależy od wielu nieprzewidywalnych czynników. Płatności kartą lub chętniej gotówką. Kable zazwyczaj w ofercie ex-demo, poekspozycyjne, wygrzane ze strukturą atomów ułożonych wg najwyższych, audiofilskich standardów. W salonie jest ponadto bardzo dużo innego sprzętu i akcesoriów - zapraszam do kontaktu:
mail: lech@hi-ton.pl
kom: 785 222 777 (w godzinach pracy salonu 11.00-19.00)

Podane ceny: detal - 50% (+/-)
Black DRCA 1.0 m - Przewód cyfrowy - 1.640,00
Black II 2 x 2.5 m - Kable głośnikowe - 1. 550,00
Black II 2 x 3.5m - Kable głośnikowe - 2. 170,00
Black Jumper - Zworki - 450,00
Black RCA 1m - Interkonekt - 1.650,00
Blue 2 x 2.0 m - Przewody głośnikowe - 502,00
Blue 2 x 2.5 m - Przewody głośnikowe   - 611,00
Blue 2 x 3.0 m- Przewody głośnikowe   - 720,00
Blue Jumper - Zworki - 340,00
Blue Phono 1m - Interkonekt Phono RCA - 950,00
Ultra Black II RCA 1.0 m - Interkonekt   - 2.190,00
Ultra Black II XLR 1.0m - Interkonekt - 2.890,00
Ultra Blue 2 x 2.5 m - Przewody głośnikowe   - 841,00
Ultra Blue Jumper - Zworki   - 350,00


Zdjęcia znajdziecie w poniższym temacie.
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic ... icseen#new
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1292
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#149

Post autor: Piterski »

Jeśli gospodarz tematu lub Wojtek uzna to za złamanie zasad proszę wpis zmodyfikować do akceptowalnej postaci lub jego usunięcie.
Jak wspomniałem nie mam w tym żadnego interesu, po prostu wydało mi się, że może to będzie okazja.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tellurium Q - opinie i odczucia

#150

Post autor: Wojtek »

A niech wisi ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ