Jaka to wkładka?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Geiser
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:29
Gramofon: Teleton P 100
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaka to wkładka?

#586

Post autor: Geiser »

Igła ma dwa tygodnie. Niby At10, tak mówił sprzedający gramofon.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka to wkładka?

#587

Post autor: Wojtek »

Geiser pisze:Igła ma dwa tygodnie.
Pozostaje ufać na słowo :)
Geiser pisze:Niby At10, tak mówił sprzedający gramofon.
Czyli wiedziałeś co masz zanim zapytałeś tutaj :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Geiser
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:29
Gramofon: Teleton P 100
Lokalizacja: Olsztyn

Jaka to wkładka?

#588

Post autor: Geiser »

Moja wiedza jest naprawdę mała, wolałem zapytać. DST 17 to wg googla AT10. To dobra wkładka czy od razu zbierać na nową?
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Jaka to wkładka?

#589

Post autor: MISSE »

wkładka to jedno, pytanie ile możesz przeznaczyć na igłę???

proponuję ATS 12S można nieraz spotkać na eBayu
Tu masz ściągę do twojej wkładki
http://www.stereoneedles.com/audio-technica.html

nawet najlepsza wkładka z słabą igłą nie zagra :drool:
Geiser
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:29
Gramofon: Teleton P 100
Lokalizacja: Olsztyn

Jaka to wkładka?

#590

Post autor: Geiser »

ATS12s mi się podoba. ;)

Edit:

Czyli wkładkę zostawić, zbierać na igłę?
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka to wkładka?

#591

Post autor: bluegi »

Witam Wszystkich:) Kontynuując temat z shoutboxa :) Kilka dni temu zakupiłem sobie CEC'a z wkładeczką, której nie potrafię zidentyfikować. Po zdjęciach nie potrafiłem i obecnie nadal nie potrafię, bo kompletnie nic nie jest na niej napisane. Nic a nic. Brzmieniem jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony. Cieplutkie z równym pasmem. Super. Zupełnie inne niż AT100, 270C, AT95 na technicsie, ale co ciekawe i AT100 na samym CEC'u brzmi inaczej. Za chwilkę do kolekcji sprzętowych dodam filmik, który jakiś tam pogląd może zarzucić. Jakości nie ocenimy, wiadomo.
Wie ktoś co to jest?
IMG_20160105_171932.jpg
IMG_20160105_171947.jpg
IMG_20160105_172000.jpg
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka to wkładka?

#592

Post autor: kielek »

Acutex M 310 III, Acutex M 312 III, Acutex M 315 III, Acutex M 320 III, Akai RS 84, Blaupunkt 305 M, Empire S 15 C, Empire S 25 E, Excel S 75 SR, NEC LP 305, Osawa OS 1001, Osawa OS 3001, Pfeifer 11427, Pioneer PNK 65, Pioneer PNK 75, Sanyo ST 37 D, Sanyo ST 37 LD, AIWA AN 60
We wszystkich z nich siedzi ta sama igła ;)
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka to wkładka?

#593

Post autor: bluegi »

a o tu bez igły :) Po prostu nie wiem czy to jakaś serio w miare sensowna wkładeczka czy póki co mi się wydaje i gramofon fajnie brzmi. Bo na innych wkładkach też brzmi inaczej i bardzo przyjemnie.
12510175_1016146381741891_1770024498_o.jpg
Bo jak rozumiem w razie chęci nowej igły szukać do czegoś z powyższych?:D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka to wkładka?

#594

Post autor: kielek »

Miałem to w wersji jako Osawa 1001/2001/3001 i na początku bardzo mi się podobało,później już mniej :-)
Teraz mogę stwierdzić,że to klasa mniej więcej AT 95 .Zamienniki igieł chodziły coś w okolicach 60 pln są to te które podałem,w różnych kolorach body ale to wszystko chyba jeden czort( dokupiłem tą białą jak u Ciebie).
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Jaka to wkładka?

#595

Post autor: bluegi »

Super, bardzo dziękuję za info :!: Ja sobie jej trochę poużywam... coś tak czuję, tylko właśnie igłę nową sobie sprawię. Nie chcę przesadnie fisiować, ale póki co (kilka godzin słuchania) podchodzi mi bardziej niż AT100, która z kolei ma wnerwiającą górę wg mnie. AT95 wg mnie jest taka po prostu. A'la płyta CD. A ta jest inna, fajna.. analogowa :) :) a góra wcale nie mniej detaliczna. Dzięx raz jeszcze za rozpoznanie.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka to wkładka?

#596

Post autor: kielek »

Nie wiem jaki masz konkretnie przetwornik,ale w moim przypadku góra była dość ostra i szczegółowa ,ale przy ówczesnym pre i końcówce Kenwooda to się sprawdzało,gdyż zestawowi brakowało nieco góry. Pisząc że to klasa AT 95 miałem na mysli bardziej poziom wkładki(dość podstawowa) niż walory dźwiękowe,co nie znaczy że w Twoim przypadku będzie tak samo. Spróbować można i samemu wyrobić sobie opinię,bo powtórzę to setny raz-gra cały system a nie pojedyńczy element toru.
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Jaka to wkładka?

#597

Post autor: decu »

Dwa pytania:
Jaki to za model AT ?
Czy to normalne że śruby mocujące wkładkę nie są wkręcone równolegle, tylko w odwrócone delikatne "V" ?
wkładka.jpg
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Jaka to wkładka?

#598

Post autor: Dante »

Audio Technica AT 10/11/12, jak odkręcisz śruby, to na dachu powinna być informacja, która to dokładnie wkładka.
Śruby są za długie, blokują się na oprawce igły. Ktoś to wkręcił na sztukę. Śruby do wymiany/skrócenia, albo opcja na teraz: przykręcić je odwrotnie - nakrętka na górze headshell'a.
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Jaka to wkładka?

#599

Post autor: decu »

Dzięki Dante. Czyli wkładka szału nie robi a do tego jest źle zamontowana:) W takim razie pomyślę o jej wymianie. Igła jest podobno niedawno wymieniana, ale skoro nie wszystko jest tu po bożemu, to możliwe, że i ta informacja jest nieprawdziwa. Poza tym byłem przekonany, że wkładka jest ustawiona dobrze, ale skoro serwisanci (info od poprzedniego właściciela) uznali, że pasek w 40 letnim gramofonie jest ok i nie trzeba go wymieniać (jeszcze nie spadał ;), ale był bardzo luźny w porównaniu z nowym), nie widzieli nic złego w za długich śrubach w headshellu, to każe mi to kwestionować ich wiedzę/umiejętności. Dodatkowo niepokoi mnie fakt, że skoro śruby są za długie to i być może cięższe niż powinny. Muszę się dokształcić w temacie ustawień ramienia i wkładki.
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Jaka to wkładka?

#600

Post autor: Dante »

decu pisze:Dzięki Dante. Czyli wkładka szału nie robi a do tego jest źle zamontowana:)
Szału nie robi, ale kiepska też nie jest, z dobrą igłą potrafi zaskoczyć.
decu pisze: W takim razie pomyślę o jej wymianie. Igła jest podobno niedawno wymieniana,
Wygląda na eliptyczny zamiennik z wamatu/north'a. Tylko gdzieś przepadła osłona igły.
decu pisze: ale skoro nie wszystko jest tu po bożemu, to możliwe, że i ta informacja jest nieprawdziwa. Poza tym byłem przekonany, że wkładka jest ustawiona dobrze, ale skoro serwisanci (info od poprzedniego właściciela) uznali, że pasek w 40 letnim gramofonie jest ok i nie trzeba go wymieniać (jeszcze nie spadał ;), ale był bardzo luźny w porównaniu z nowym), nie widzieli nic złego w za długich śrubach w headshellu, to każe mi to kwestionować ich wiedzę/umiejętności. Dodatkowo niepokoi mnie fakt, że skoro śruby są za długie to i być może cięższe niż powinny. Muszę się dokształcić w temacie ustawień ramienia i wkładki.
Dobry serwis, nie ma co ;)
Śruby to chyba aluminium, o wagę aż tak bardzo bym się nie martwił. Obciąć, podpiłować i z głowy. Chyba, że Ci gwintu zabraknie po obcięciu, bo takie też się trafiają. Gwint jest tylko do 1/2 lub 1/3 śruby. Póki nie odkręcisz, to się nie dowiesz.
ODPOWIEDZ