Wykrzywiona igła

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Wykrzywiona igła

#16

Post autor: Reymont »

Nie przychodzi mi do głowy nic sensownego poza Ortofonem OM 10, tylko trzeba by było go trochę dociążyć.
sender13
Posty: 114
Rejestracja: 04 sty 2017, 18:38
Gramofon: Dual 1219

Re: Wykrzywiona igła

#17

Post autor: sender13 »

Reymont, a masz jakąś wiedzę na temat zamienników stylus japan? Bo do jednej i drugiej wkładki widzę tylko takie zamienniki, a już sprawdzam na przyszłość wymienne igły
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Wykrzywiona igła

#18

Post autor: Reymont »

Dwa miałem, do wkładek Ortofona i Technicsa. Nic specjalnego. Raczej nie zagra Ci to lepiej niż oryginał. Nie zbierają zbyt dobrych recenzji ogólnie.
sender13
Posty: 114
Rejestracja: 04 sty 2017, 18:38
Gramofon: Dual 1219

Re: Wykrzywiona igła

#19

Post autor: sender13 »

Reymont pisze:Dwa miałem, do wkładek Ortofona i Technicsa. Nic specjalnego. Raczej nie zagra Ci to lepiej niż oryginał.
Czyli najlepiej nową wkładkę z oryginalną igłą, a znasz jakieś wkładki do których są dostępne oryginalne igły w rozsądnej cenie? Wkładka AT95E kosztuje około 115-120zł, a igła około 100zł, więc nie widzę sensu kupowania igły jak niewiele drożej można kupić wkładkę, a przy moim szczęściu wolałbym nie wymieniać igły..
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Wykrzywiona igła

#20

Post autor: Reymont »

Niestety tak to właśnie działa. Igła często kosztuje prawie tyle co nowa wkładka. Stąd moja sugestia żeby przesiąść się na coś innego (lepszego), bo trochę bez sensu kupować drugą taką samą wkładkę. Sam gdzieś mam AT-95 z pogiętą igłą ;) Nigdy do niej nie wróciłem.
sender13
Posty: 114
Rejestracja: 04 sty 2017, 18:38
Gramofon: Dual 1219

Re: Wykrzywiona igła

#21

Post autor: sender13 »

Reymont pisze: Sam gdzieś mam AT-95 z pogiętą igłą ;) Nigdy do niej nie wróciłem.
Widzę, że w tej wkładce to dość częste zjawisko, bo znalazłem jeszcze kilka wątków na ten temat.. szkoda, że nie wiedziałem od tym przed zakupem, ale pomyślę nad czymś lepszym niedługo, na razie muszę się z tym przespać
ODPOWIEDZ