Wkładki MM i MC do lekkich ramion

Źródła dźwięku
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#16

Post autor: petro74 »

Niestety, lekkie ramię ogranicza wybór współczesnych wkładek. Prawdę mówiąc znalazłem tylko Shure M97Xe. Typ MM, z MC chyba raczej nic. Na szczęście rynek używanych jeszcze w miarę nasycony. Zainteresowała mnie ta Audio Technica 30. Czy ktoś słuchał? Czy jest "ostra", jak te nowe AT, czy raczej stonowana, mniej szczgółowa?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#17

Post autor: darkman »

Regsoft pisze:
ahaja pisze:
Źródło posta Szkoda tylko, że ludzie to czytają i powielają jako pewnik.


To faktyczny błąd :roll:
Znak czasów Panowie. :shifty: Świata internetu nie zmienicie, ale jakby co to podziwiam z góry podjęty trud :D
A to granie "że uuu", to istotnie, też lubię poczytać czasem jak stan posiadania kształtuje szlachetność organu słuchowego bez względu na dopasowanie.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#18

Post autor: Myszor »

Regsoft pisze:
petro74 pisze: Po zamianie na Shure V15 III jest komfortowo.
Z jaką igłą ten Szczur?
petro74 pisze: Stąd moja prośba - proszę o ewentualne sugestie, jaką wkładkę dobrać
A ja bym zasugerował przemyślenie Denona DL-301 ... 8-)

Jasne, że nie jestem (bo i nie można być) obiektywny. Mam i doceniam np. AT-OC9 ale jakbym miał na bezludną wyspę wybrać tylko jedną wkładkę to byłby to jednak zdecydowanie Denon (sorry Myszor :lol:). Fakt, że te wkładki lubią cięższe ramiona ale moim zdaniem w sam raz DL-301 da sobie radę z 7.5g ... :?
Reg, kupię tego demona. Jak mi się nie spodoba to się zamienię za guzik "start" :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#19

Post autor: darkman »

Myszor pisze: kupię tego demona
Cracker ją ekspoloatuje z zadowoleniem sporym. Już bodaj 3cią sztukę, ale do swojego Denona.
Kiedyś rozważaliśmy ową serię 3xx, bo Cracker miał też 302 (zdaje się, musiałbym sprawdzić korespondencję.. a piję łyski teraz). Mam b.ciekawe opinie od naszego kolegi, ale jakoś doszliśmy do wniosku, że na jego ramieniu (średniej wagi - lżejsze niż PUA) sprawdza się lepiej niż mogłaby na moim, bo rozważałem zakup kiedyś.
Trzeba by to dokładnie policzyć.

edit: aha sprawdziłem, ta Crackera to Denon DL301II obecnie.
(6g zdaje się)
poglądowo dwa/dwie opiie/testy:
http://www.tnt-audio.com/sorgenti/denon-dl103_e.html
https://forum.audiogon.com/discussions/ ... -cartridge
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#20

Post autor: Myszor »

darkman pisze:
Myszor pisze: kupię tego demona
Cracker ją ekspoloatuje z zadowoleniem sporym. Już bodaj 3cią sztukę, ale do swojego Denona.
Kiedyś rozważaliśmy ową serię 3xx, bo Cracker miał też 302 (zdaje się, musiałbym sprawdzić korespondencję.. a piję łyski teraz). Mam b.ciekawe opinie od naszego kolegi, ale jakoś doszliśmy do wniosku, że na jego ramieniu (średniej wagi - lżejsze niż PUA) sprawdza się lepiej niż mogłaby na moim, bo rozważałem zakup kiedyś.
Trzeba by to dokładnie policzyć.

edit: aha sprawdziłem, ta Crackera to Denon DL301II obecnie.
(6g zdaje się)
poglądowo dwa/dwie opiie/testy:
http://www.tnt-audio.com/sorgenti/denon-dl103_e.html
https://forum.audiogon.com/discussions/ ... -cartridge
Też piję łiski teraz i powiem: uj, kupię ten headsell ahai i tego demona. Jak pingwin poleca to nie może być źle. Lahaim :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#21

Post autor: darkman »

A ile już wypiłeś? :D
Bo pingwin poleca DL103 akurat w tym wątku. A DL301 sugeruje się odsłuchem i być może poleceniem
zgodnie z tytułem wątku - ale nie bardzo mi to pasuje, choćby dlatego właśnie, że to nie jest wkładka do b.lekkich ramion.
Sugerowany headshell jest zaś do DL103R.
Skup się :D
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#22

Post autor: Myszor »

No dobra. Darkman, dlaczego zawsze mieszasz ?
Napiszcie mnie prosto który headshell i demon mam kupić co by na wintydżytsu poszło jak Stoch na t4s.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#23

Post autor: Regsoft »

Myszor pisze: Reg, kupię tego demona. Jak mi się nie spodoba to się zamienię za guzik "start"
103R? Bierz. Na pewno nie spodoba Ci się. Lubisz grzeczne wkładki typu OC9. Guzik wylutowany i czeka. :lol:
PS. Wątek jest a propos lekkich ramion. 301-ka jest świetna do średnich. Kolega twierdzi 6-18g efektywnie ramienia. Twój PUA-7 się nie mieści :?
Myszor pisze: który headshell i demon mam kupić
SH-165 + DL-103R. Piłeś? :mrgreen:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#24

Post autor: darkman »

Myszor pisze: Darkman, dlaczego zawsze mieszasz ?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XJNnDCOK_gw[/youtube]
:D
Czekaj Myszor, bo może sprawdzimy jakiegoś Dynavectora albo Benz Micro ACE (8,5-8,8g dużo też i bez pierścienia to na wagę i ostatni gwint będzie).
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#25

Post autor: Myszor »

Regsoft pisze:
Myszor pisze: Reg, kupię tego demona. Jak mi się nie spodoba to się zamienię za guzik "start"
103R? Bierz. Na pewno nie spodoba Ci się. Lubisz grzeczne wkładki typu OC9. Guzik wylutowany i czeka. :lol:
PS. Wątek jest a propos lekkich ramion. 301-ka jest świetna do średnich. Kolega twierdzi 6-18g efektywnie ramienia. Twój PUA-7 się nie mieści :?
Myszor pisze: który headshell i demon mam kupić
SH-165 + DL-103R. Piłeś? :mrgreen:

Oczywiście że piłem.
Kończę flaszkę i do domu.
Headshell kupię nagaoki może ten ciężki by szerzyć horyzonty.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#26

Post autor: Regsoft »

Myszor pisze: Oczywiście że piłem.Kończę flaszkę i do domu.
Smacznego :mrgreen:
Myszor pisze: Headshell kupię nagaoki
No comments. I pewnie jeszcze w wersji czarnej aby wyglądało paskudnie :roll:
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#27

Post autor: petro74 »

Wysyłam zaległą odpowiedź- szczurek gra z igłą JICO, tylko nie SAS, lecz HE. Jak kupowałem, trochę nie wierzyłem,że igła ma takie znaczenie. Mój błąd. Po otrzymaniu przesyłki początkowo pomyślałem,że dałem się naciągnąć kupując igłe za ok. 500 (chyba-już nie pamiętam), która wygląda IDENTYCZNIE, jak ta z Allegro za 60. Porównywałem nawet z lupą;). Po podłączeniu jednak - szok. Nie będę się rozpisywał nad różnicą, bo jest to subiektywne, jednak, jak ktoś tu wcześniej napisał- zmiana, to nie była kosmetyka. Zaraz zamówiłem S.A.S., jednak odpisali,że materiał się skończył i nie produkują. Te neo SAS wg mnie za drogie. Nawet,jak kupię nowego/starego Shura (moja wkładka dość mocno sfatygowana), dokupię kolejną igłę HE, chyba ,że pojawi się jakaś inna alternatywa np inna wkładka. Stąd mój wątek.
Tak na marginesie -forum znowu zaczyna mnie wciągać ;) . Pozdrawiam wszystkich
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#28

Post autor: petro74 »

Na vinylengine przeczytałem, że do lekkich ramion może być Denon 110. Ktoś słuchał tej wkładki? Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#29

Post autor: Regsoft »

petro74 pisze: Na vinylengine przeczytałem, że do lekkich ramion może być Denon 110.
Podatność na poziomie 8 nie rokuje dobrze przy lekkich ramionach. Sama wkładka może nie należy do najcięższych (<5g) ale przy tak sztywnym zawieszeniu igły potrzebne jest cięższe ramię.
petro74 pisze: Ktoś słuchał tej wkładki? Jakie wrażenia?
Mam DL-110 również. Kiedyś słuchałem u znajomego na lekkim ramieniu i wrażenie było delikatnie mówiąc nie najlepsze. Nawet gdzieś o tym pisałem na forum. Natomiast jak wrzuciłem na jednego z moich Soniaczy to ... odszczekałem. :lol: Nie robiłem bezpośredniego porównania ale mam niemal pewność że właśnie wtedy ramię zawiodło ... :?
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Wkładki MM i MC do lekkich ramion

#30

Post autor: petro74 »

W takim razie to wyjaśnia, dlaczego u mnie AT120 nie gra, a inni są zachwyceni. Nie będę więc ryzykował z kolejną wkładką. Pozostaje polowanie na V15 type III w idealnym stanie. Widziałem też Thorensa w wykonaniu kolegi z forum. Cacko. Na razie poza moim zasięgiem. Trochę muszę wyczyścić kąty ze sprzętu i może coś uzbieram ;) To jednak potrwa.
ODPOWIEDZ