Pomoc z wkładką - Dual 1214

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Siwy
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:05

Pomoc z wkładką - Dual 1214

#1

Post autor: Siwy »

Witam, w moim Dualu posiadam zamontowaną wkładkę ze zdjęcia - Compass ATX5E. Niestety z tego co widziałem igła do tej wkładki jest bardzo słabo dostępna a w naszym kraju w ogóle nie można jej kupić. Zastanawiam się więc na jaką wkładkę warto ją wymienić? Ewentualnie jeśli ktoś wie gdzie w Polsce można kupić igłę pasującą do tego Compassa byłbym wdzięczny za informacje :)
Edit : Gramofon to Dual 1214, a nie 1234 :)
Załączniki
P_20161228_183019.jpg
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Pomoc z wkładką - Dual 1214

#2

Post autor: Dante »

Siwy pisze: Witam, w moim Dualu posiadam zamontowaną wkładkę ze zdjęcia - Compass ATX5E
Compass - srompass :D mnożenie nazw jak w przypadku Shure. To Audio Technica ATP N1 a igłę dostaniesz np. tutaj:
https://north.pl/karta/atxn1-igla-gramo ... -0035.html
A czy warto zostawić? Pokie nie określisz budżetu na nową wkładkę nie bardzo jest o czym rozmawiać.
Siwy
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:05

Re: Pomoc z wkładką - Dual 1214

#3

Post autor: Siwy »

Oooo, skoro są dostępne igły to chyba wstrzymam się z wymianą wkładki :D Ale tak przyszłościowo, na jaką wkładkę warto ją wymienić by nie ograniczać mocy gramofonu i jaki jest jej koszt? Ta aktualna nie jest chyba taka zła? Wiem też , że ten gramofon nie jest z wysokiej półki, więc nie warto inwestować dużych pieniędzy na wkładkę. Nie wiem czy jest to istotne w doborze wkładki, ale mój wzmacniacz to Saba 9241 digital.
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Pomoc z wkładką - Dual 1214

#4

Post autor: Dante »

Znalazłem nawet oryginał na allegro:
http://allegro.pl/audio-technica-atp-n2 ... 78844.html
Znasz brzmienie tej wkładki, czy nie miałeś okazji bo dopiero kupiłeś?
Co do nowej wkładki to j.w. Możemy gadać o wkładkach za 100 zł, możemy za 1000 zł. Nadal nie znam budżetu.
Siwy
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:05

Re: Pomoc z wkładką - Dual 1214

#5

Post autor: Siwy »

Nie miałem okazji. Budżet raczej do 100zł, chyba, że za niewielką dopłatą można kupić coś znacznie lepszego. Chodzi też o to żeby do tej wkładki były dostępne, i najlepiej niedrogie igły.
Może ktoś wie, czy w tym Dualu wymiana wkładki to coś skomplikowanego, czy można sobie z nią łatwo poradzić?
Ps. Na linku podesłałeś igłę ATP N2, wcześniej mówiłeś o N1, czyli rozumiem że są one kompatybilne?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc z wkładką - Dual 1214

#6

Post autor: Wojtek »

Siwy pisze: Nie miałem okazji.
To nadrób okazję.
Siwy pisze: Chodzi też o to żeby do tej wkładki były dostępne, i najlepiej niedrogie igły.
Jak często planujesz je wymieniać?
Czy np. 55 złotych to już jest "drogo" czy jeszcze "niedrogo"?
Szczególnie biorąc pod uwagę to że pewnie w ciągu jednego roku nie zdążysz jej zajechać...

Najtańsza sensowna wkładka to AT-95E, ale jeśli ta już posiadana jest OK to nie wiem czy będzie sens wymieniać.
Siwy pisze: Może ktoś wie, czy w tym Dualu wymiana wkładki to coś skomplikowanego, czy można sobie z nią łatwo poradzić?
Jak ktoś nie jest sierotą techniczną to sobie poradzi.
Siwy pisze: Ps. Na linku podesłałeś igłę ATP N2, wcześniej mówiłeś o N1, czyli rozumiem że są one kompatybilne?
Tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Siwy
Posty: 32
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:05

Re: Pomoc z wkładką - Dual 1214

#7

Post autor: Siwy »

Taka cena jest w porządku (z wysyłką 70). Ale juz 100 zl + wysylka za tamten zamiennik to bym się musiał mocno zastanowić :) Do tej mojej wkładki nawet poza cenami, w najbliższym czasie może być po prostu problem z dostępnością igieł w naszym kraju, skoro już ją można dostać praktycznie tylko w dwóch miejscach :) Jak mój amplituner wróci z serwisu, to zamówię najorawdopodobniej igłę do tego compassa. Jak będzie już niedostępna, to pewnie skłonię się ku tej tę audio-technice.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc z wkładką - Dual 1214

#8

Post autor: Wojtek »

Siwy pisze: Do tej mojej wkładki nawet poza cenami, w najbliższym czasie może być po prostu problem z dostępnością igieł w naszym kraju
Niestety, żyjemy w takich czasach i takim kraju gdzie z tygodnia na tydzień może powstać problem z dostępnością igieł do obecnie produkowanych popularnych modeli wkładek.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ