Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
foxiu
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2016, 21:28

Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

#1

Post autor: foxiu »

Kiedyś na shoutboxie pytałem o to.

Mam FF15XE Mk2. Chciałem igłę, albo coś innego. Dostałem dwie porady - kup ori igłe / kup OM10 ;)

Kupiłem OM10, bo tańszy, bo szybciej itp. Zapiąłem, skalibrowałem, zacząłem słuchać...

Tylko chyba nie usłyszałem tego co bym chciał. Żeby nie było, to nie jest zła wkładka. Tylko dobra chyba też nie. Najbardziej to jest nijaka. Nie ma duszy (mimo że nie ruda).

Górę ma niezłą, jak się gra cicho. Jak podkręcić, by dołowi dodać życia to się robi nieprzyjemnie czasem. Adela mi sybilantami czasem wali. Ten dół to nawet mógłby być jeśli chodzi o dokładność, ale właśnie życia mu brakuje. Za mało muzyki w muzyce. Scena niby szeroka, znacznie szersza niż przy FF. Ale to chyba oszukaństwo jest, efekt uzyskany przez dołek na niższej średnicy. A może to FF miał "górkę"?

I co dalej? Przyzwyczaić się, kupić tę igłę do FF (oryginał od thakkera 55 eur) czy jest coś co zagra zdecydowanie lepiej (dla mnie) a będzie kosztować maksymalnie 400 zł? :)
Fiio E10 -> Beyerdynamic Custom One Pro | Technics SL-Q2 + Ortofon OM 10 -> Cambridge CP1 | Philips CD471 NOS -> Primare A10 -> Canton Karat 300
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

#2

Post autor: Wojtek »

To brzmi tak jakby neutralne granie OMki się Tobie nie podobało :morda: Przynajmniej tak to rozumiem.
Opis trochę pitolący z tym "za mało muzyki w muzyce", bo z czym masz porównanie że tak piszesz?
Dołu za mało, tak? :morda:

"Lepiej" to sprawa dyskusyjna, szczególnie "zdecydowanie lepiej", a jeszcze bardziej "zdecydowanie lepiej dla mnie", ale "inaczej" owszem, można załatwić.

Z nówek to AT-100 albo Shure M44G albo Grado Prestige Black.
Z używek to zależy co się trafi ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
foxiu
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2016, 21:28

Re: Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

#3

Post autor: foxiu »

Heh, ja generalnie lubię neutralne / minimalnie ocieplone granie, ale jak widzisz w stopce moją resztę szpeju - to generalnie kaszel suchy ;)

Tak sobie gdybam tylko, może resztę czas juz zmienić bo mi się nudzi po prostu? :D
Fiio E10 -> Beyerdynamic Custom One Pro | Technics SL-Q2 + Ortofon OM 10 -> Cambridge CP1 | Philips CD471 NOS -> Primare A10 -> Canton Karat 300
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

#4

Post autor: darkman »

Jak ocieplone to Shure.
Mogę Ci pożyczyć ze 2-3 może 4 modele, to sobie wyrobisz zdanie.
Rozumiem, że przez Onkyo phono grasz?
Awatar użytkownika
foxiu
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2016, 21:28

Re: Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

#5

Post autor: foxiu »

Tak dokładnie. Pewnie można by lepiej ;)
Fiio E10 -> Beyerdynamic Custom One Pro | Technics SL-Q2 + Ortofon OM 10 -> Cambridge CP1 | Philips CD471 NOS -> Primare A10 -> Canton Karat 300
Awatar użytkownika
foxiu
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2016, 21:28

Re: Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

#6

Post autor: foxiu »

Dobra, posłuchałem dziś na spokojnie, na słuchawkach do tego. Na talerz znowu Spaces Frahma, bo koncertowka, bo dużo fortepianu, bo dużo fragmentów bardzo cichych i bardzo głośnych i wreszcie bo mam też wersje CD i znam ten albo na pamięć.

Musze powiedziec ze dziś mi się podobało. Mnóstwo szczegółów, wszystko poukładane, na, nawet we fragmentach w których mój wzmak sluchawkowy się poddawał i robił sieczkę tutaj wszystko ładnie słychać, dźwięki nie zlewają w jeden halas.

Słuchałem tez wczesniej violatora na głośnikach i tez mi się podobało. Ale violator to kedna z tych płyt które nawet pod patykiem będą brzmieć zajebiscie.

Takze Darkman, dzięki za propozycję ale chyba nie muszę póki co korzystać. Będę miał do ciebie inne pytanie ale to już na pw.
Fiio E10 -> Beyerdynamic Custom One Pro | Technics SL-Q2 + Ortofon OM 10 -> Cambridge CP1 | Philips CD471 NOS -> Primare A10 -> Canton Karat 300
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

#7

Post autor: Wojtek »

foxiu pisze: Będę miał do ciebie inne pytanie ale to już na pw.
Brzmi tajemniczo :morda:

Na zapas powiem, że zabawa z tą serią Ortofonów zaczyna się na dobre od igły 20.
Mocna różnica między 10, a 20 jest, choć z pozoru wydawałoby się inaczej.
Problem w tym że lepsze igły Ortofona do tanich nie należą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
foxiu
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2016, 21:28

Re: Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

#8

Post autor: foxiu »

Wojtek pisze:
foxiu pisze: Będę miał do ciebie inne pytanie ale to już na pw.
Brzmi tajemniczo :morda: .
Bo się na tym forum admin rzuca jak mu się dyskutuje niegodnie z tematem wątku więc lepiej uważać. 8-)
Fiio E10 -> Beyerdynamic Custom One Pro | Technics SL-Q2 + Ortofon OM 10 -> Cambridge CP1 | Philips CD471 NOS -> Primare A10 -> Canton Karat 300
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Ortofon OM10 - co zagra tak by mi się badziej podobało?

#9

Post autor: caveas »

A może igła się dotarła po jakiś 20 odtworzeniach?
Warto mieć jednak co najmniej drugą wkładkę , bo tłoczenia i sposób przygotowania materiału są bardzo różne.
No i jak nakręcony będę powtarzał, że zmianę charakteru brzmienia można w pewnym stopniu dobierać zmieniając pojemność wejściową preampu MM. Najłatwiej to osiągnąć wydłużając (beczka stereo cinch cinch) kabel. A zmniejszyć pojemność można wymieniając kable na krótkie niskopojemnościowe.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
ODPOWIEDZ