Shure M75 / M91 i pochodne

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#151

Post autor: 07-artek »

Mam taki sam dylemat czy do wkładki M75MB T2 zamówić igłę N75ED na all..o,czy lepiej ściągać od JICO te za $33. To znaczy decyzję już podjąłem ale jeszcze nigdy nie kupowałem niczego za granicą.Czy jeśli chodzi o płatność działa tak jak na allegro?
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#152

Post autor: Michalek »

Zakup igły od Jico jest bajecznie prosty. Jeśli mieszkasz w Polsce to dolicz tylko do ceny igły koszt przesyłki (EMS) około $16. Ja mieszkając w Anglii dodatkowo musiałem opłacić cło.
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#153

Post autor: 07-artek »

Tak jest ok.sprawdziłem wychodzi okoł. 200zł tylko jak z tą płatnoścą .To jest płatność kartą czy przelew.
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#154

Post autor: Michalek »

07-artek pisze: tylko jak z tą płatnoścą
Płaciłem przez PayPal. Dość bezpieczny sposób płatności, mają centrum rozstrzygania, więc w razie jakiś problemów możesz ubiegać się o zwrot kosztów. No i musisz stworzyć swoje konto na ich stronie. :)
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#155

Post autor: 07-artek »

Jeszcze naszły mnie wątpliwości co do rzeczywistej różnicy między igłami z JICO a tymi z all...o od V..t. Co prawda koledzy tu już debatowali na ten temat,tylko nie bardzo wiem czy ktoś zrobił porównanie obu egzemplarzy na jednakowym sprzęcie i czy ktoś ma dowody że te z all...o to niby podróbka .Ja widziałem zdjęcia z różnych sklepów w necie i na niektórych igłach były napisy od czoła z typem i numerem a na niektórych nic nie było napisane.Oczywiście mówimy o igle do Shure M75 MB.To w końcu może ktoś wie ilu jest tych producentów i które są oryginalne lub lepsze zamienniki. Te co oglądałem na zdjęciach z all...o to w cale nie wyglądały na gorzej zrobione niż te z JICO. No to teraz będzie się działo. Hiihii- STEREŁO.

A jak ktoś jest kooperantem jakiejś znanej marki to chyba ma certyfikat czy inny dokument potwierdzający współpracę ? ;)
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Shure M75 / M91 i pochodne

#156

Post autor: ISOPHON »

To wszystko są zamienniki lepsze lub gorsze.Mnie odrzuca od sklepu W...T brak podstawowych informacji o szlifie igły.Jest opisana np.jako eliptyk ale jaki ???????niestety W...T już na to pytanie nie odpowiada.Polecam zakupy u andydeals na ebay.Przynajmniej wiem jaki to szlif bo jest dokładna specyfikacja.Zdarzało się że przysłali oryginał SHUR-a.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#157

Post autor: Reymont »

ISOPHON pisze:.Mnie odrzuca od sklepu W...T brak podstawowych informacji o szlifie igły.
A ja faceta wezmę w obronę :)
Nie napiszę dokładnie o co chodziło, bo różni ludzie mogą to przeczytać i wykorzystać.
Powiem tylko, że spokojnie mogłem być na minusie 500zł gdyby gościu zachował się jak większość handlarzy.
Z pewnością nadal będę kupował w WAMACIE.

ISOPHON to, że nie wie jaki dokładnie jest szlif, nie czyni z niego nieuczciwego sprzedawcy.
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Shure M75 / M91 i pochodne

#158

Post autor: ISOPHON »

Nie napisałem że jest nieuczciwy....Po prostu nie ma wiedzy na temat sprzedawanych igieł.Ot i tyle.

Aaaa..określenie handlarz jest pejoratywne...mówimy o sprzedawcy..
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#159

Post autor: Reymont »

ISOPHON pisze:Nie napisałem że jest nieuczciwy....Po prostu nie ma wiedzy na temat sprzedawanych igieł.Ot i tyle.
Wiem, że nie napisałeś i nie implikuję tego :)
ISOPHON pisze:Aaaa..określenie handlarz jest pejoratywne...mówimy o sprzedawcy..
Dla mnie nie jest. Sprzedawca to stoi za ladą (tak mi się przynajmniej kojarzy). Handlarz kupuje i sprzedaje.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M75 / M91 i pochodne

#160

Post autor: Wojtek »

07-artek pisze:To jest płatność kartą czy przelew.
Kartą albo przez pośrednika (PayPal). Raczej nie chcesz robić przelewu zagranicznego do Japonii, ze względu na koszty.
07-artek pisze:i czy ktoś ma dowody że te z all...o to niby podróbka .
Ale podróbka czego? Podróbka produktów JICO? W sensie podróbka podróbki? :D To są po prostu zamienniki innej jakości, od innego producenta.
07-artek pisze:Ja widziałem zdjęcia z różnych sklepów w necie i na niektórych igłach były napisy od czoła z typem i numerem
= raczej oryginalne igły. Mogło to też być foto poglądowe.
07-artek pisze:a na niektórych nic nie było napisane
= igła nieoryginalna.
07-artek pisze:To w końcu może ktoś wie ilu jest tych producentów
Sporo, ale co Ci da konkretna liczba? :)
07-artek pisze:i które są oryginalne
Te od Shure.
07-artek pisze:lub lepsze zamienniki
Cały wątek jest m.in. o tym i odpowiedzi padały wielokrotnie.
07-artek pisze:Te co oglądałem na zdjęciach z all...o to w cale nie wyglądały na gorzej zrobione niż te z JICO.
Tylko mistrzowie oceniają jakość igły po losowych zdjęciach niskiej rozdzielczości :morda: Ja się takiego wyzwania nie podejmuję :)

To że w Wamacie nie siedzi żaden ekspert wiemy nie od dziś.

Co do dowodów że Wamat nie sprzedaje produktów JICO... myślę że trudno oczekiwać jednakowego pochodzenia przy takiej przebitce cenowej, w sytuacji kiedy zagraniczni sprzedawcy pośredniczącymi w handlu autentycznymi igłami JICO mają zwyczajowo ceny wyższe niż te w sklepie JICO (całkiem sensowne). Po prostu taka rzeczywistość oznaczałaby "tylko" tyle, że Japończycy robią kiepski biznes.

Nieco zamieszania zrobiło w ostatnim czasie odkrycie, że niemiecki sprzedawca Thakker wcale nie sprzedaje zamienników JICO (poza igłami SAS) tylko jakieś inne, mimo że na swoich aukcjach eBay zawsze podawał informację, że jest to produkt JICO. Próbuję uzyskać odpowiedź od JICO czy znają gościa i czy jest to w ogóle ich kontrahent.
Drugą kwestią jest to, że ludzie porównywali już igły Thakkera z Wamatowymi i wyszło że to w sumie to samo, tak z wyglądu jak i brzmienia.
Wniosek całkiem prawdopodobny, biorąc pod uwagę to że Wamat sprowadza swoje zamienniki od niemieckiego dostawcy, najprawdopodobniej tego samego co Thakker.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Shure M75 / M91 i pochodne

#161

Post autor: 07-artek »

Z tego wniosek że jednak trzeba brać bezpośrednio od Japan.Dzięki.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#162

Post autor: Acia »

O nie! Ja też brałam od Takkera:/ tez Jico
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Shure M75 / M91 i pochodne

#163

Post autor: MISSE »

Mam oryginalną igłę M91 Shure zakupioną około roku temu na niemieckim eBay'u. W porównaniu z tą od Thakkera niema przepaści, a raczej smiało mogę powiedzieć że nie słyszę jakiś niedomagań ani jednej ani drugiej. Mogę za to powiedzieć, że to już szczyt możliwości tego przetwornika. Zakup igły SAS do tej wkładki to już przerost formy nad treścią. :drool:

SAS jest przeznaczony do bardziej finezyjnych przetworników. :mrgreen:
07-artek
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, 15:05
Gramofon: Lenco 82,Sony PS-lx3
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#164

Post autor: 07-artek »

Chcę przeprowadzić eksperyment. Do starego Duala który chodził na igle DN8,włożę wkładkę m75mb z igłą n75ed od JICO.Tylko to trochę potrwa za nim dotrze.A swoją drogą to ciekawe czy jest jakaś granica której się już nie przeskoczy zmieniając wkładki i igły.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M75 / M91 i pochodne

#165

Post autor: Wojtek »

MISSE pisze:Mam oryginalną igłę M91 Shure
N91E czy N91ED? ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ