Dynavector Karat 17DX - podatność?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mich.G
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2022, 19:41
Gramofon: Brinkmann

Dynavector Karat 17DX - podatność?

#1

Post autor: Mich.G »

Jakiś czas gram na Dynavector karat 17DX i tak mnie najszło na policzenie sobie zgodności, tylko ta wartość:15 x 10-6 cm/dyn, nic mi nie mówi,pomocy :mrgreen:
Brinkmann Bardo/Brinkmann 10.5/Dynavector Karat17 DX/Brinkmann Fein/Benchmark LA4/Benchmark AHB2/Benchmark DAC3B/432 EVO/Harbeth C7ES-3 XD/Ton Trager.
Awatar użytkownika
Mich.G
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2022, 19:41
Gramofon: Brinkmann

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#2

Post autor: Mich.G »

Mich.G pisze:
09 mar 2024, 17:48
Jakiś czas gram na Dynavector karat 17DX i tak mnie najszło na policzenie sobie zgodności, tylko ta wartość:15 x 10-6 cm/dyn, nic mi nie mówi,pomocy :mrgreen:
Ok wyszło mi 15mN, dobrze?
Brinkmann Bardo/Brinkmann 10.5/Dynavector Karat17 DX/Brinkmann Fein/Benchmark LA4/Benchmark AHB2/Benchmark DAC3B/432 EVO/Harbeth C7ES-3 XD/Ton Trager.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#3

Post autor: Wojtek »

Wyjąłem posty z niepasującego tematu.

Zgodność? Brzmi jak źle przetłumaczone compliance. Po naszemu to podatność.

Ale co ty chcesz liczyć skoro producent pewnie podaje wartość?

Swoją drogą - takie rzeczy wypada ustalać przed zakupem, a nie po :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Mich.G
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2022, 19:41
Gramofon: Brinkmann

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#4

Post autor: Mich.G »

Wojtek pisze:
09 mar 2024, 20:29
Wyjąłem posty z niepasującego tematu.

Zgodność? Brzmi jak źle przetłumaczone compliance. Po naszemu to podatność.

Ale co ty chcesz liczyć skoro producent pewnie podaje wartość?

Swoją drogą - takie rzeczy wypada ustalać przed zakupem, a nie po :D
Tak oczywiście podatność, mam temperaturę i coś mi się miesza :D Wartość którą podałem, to ta z opisu producenta, ja po prostu nie wiedziałem jak to wyliczyć. Ten mój wynik jest ok?
A pytam bo planuje 12,5 cala od Brinkmanna i zastanawiam się, czy karat na tym dyszlu zagra
Brinkmann Bardo/Brinkmann 10.5/Dynavector Karat17 DX/Brinkmann Fein/Benchmark LA4/Benchmark AHB2/Benchmark DAC3B/432 EVO/Harbeth C7ES-3 XD/Ton Trager.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#5

Post autor: Wojtek »

Dopasowanie będzie OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#6

Post autor: zelazny »

Mich.G pisze:
09 mar 2024, 21:02
Wojtek pisze:
09 mar 2024, 20:29
Wyjąłem posty z niepasującego tematu.

Zgodność? Brzmi jak źle przetłumaczone compliance. Po naszemu to podatność.

Ale co ty chcesz liczyć skoro producent pewnie podaje wartość?

Swoją drogą - takie rzeczy wypada ustalać przed zakupem, a nie po :D
12,5 cala od Brinkmanna
Planujesz kupić nowe czy używane? Toż to majątek. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#7

Post autor: Wojtek »

A co ciebie to obchodzi?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#8

Post autor: zelazny »

Nie rozumiem cię. Tak tylko zapytałem. Chyba nie myślisz, że chcę czegoś więcej niż zwykłej, krótkiej odpowiedzi. Sprawdziłem ceny ramion od Brinkmanna i się zdziwiłem. Pięć tysięcy funtów za samo ramię, to przynajmniej dla mnie jest kosmiczna cena.
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#9

Post autor: mcemsi »

Eeee tam , 5000GBP to groszowe sprawy , tu jest wyzwanie: https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet ... r-force-10 :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#10

Post autor: Wojtek »

OK tylko po co tobie ta informacja? Zrobi tobie dzień? Zmieni coś? Jest na temat w ogóle?


A ty kogo okradłeś żeby sobie kupić gramofon?
Tak tylko pytam Seba :D
zelazny pisze:
09 mar 2024, 23:54
Pięć tysięcy funtów za samo ramię, to przynajmniej dla mnie jest kosmiczna cena.
OK, ale co z tego?

Przy takich tekstach daleko nie ma do "a skąd Pan masz na to pieniążki co?" itp.

Radziłbym jednak nie iść tą drogą, obojętnie jak bardzo ciebie zżera ciekawość czy kolega chce wydać X czy Y złotych na hobby.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#11

Post autor: zelazny »

No właśnie, daleko nie ma do, bo ani przez chwilę tak nie pomyślałem.
Awatar użytkownika
Mich.G
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2022, 19:41
Gramofon: Brinkmann

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#12

Post autor: Mich.G »

Wojtek pisze:
09 mar 2024, 22:16
Dopasowanie będzie OK.
Jak zwykle bardzo Ci dziękuję :)
Brinkmann Bardo/Brinkmann 10.5/Dynavector Karat17 DX/Brinkmann Fein/Benchmark LA4/Benchmark AHB2/Benchmark DAC3B/432 EVO/Harbeth C7ES-3 XD/Ton Trager.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#13

Post autor: darkman »

Mich.G pisze:
09 mar 2024, 21:02
A pytam bo planuje 12,5 cala od Brinkmanna i zastanawiam się, czy karat na tym dyszlu zagra
Michu "to 0,5" to 10,5, które masz. to planowane to 12,1 od Helmuta miałem przyjemność posłuchać i pogapić się, a nawet pomacać, niestety nie pamiętam wkładki w tej chwili (ale nie ma problem bym odświeżył pamięć). Wersja z tą przeciwwagą o stożkowym design zagrała znakomicie.. no cóż rzekłbym zjawiskowo, choć akurat słuchałem zdumiewająco małych kolumn o wielkim brzmieniu przy okazji bardziej; I nic dziwnego, natomiast bat jest piramidalnie, a subtelnie piękny. Na ile to będzie progres w stosunku do 10,5" do Karata nie wiem, jednak zapewne tak choć jakiejś diametralnej różnicy, żeby aż tak to bym się nie spodziewał. Natomiast myślę, na pewno warto wymienić po doszczegółowieniu wiedzy. W sumie najlepiej przeprowadzić próby autopsyjne, co zdaje się nie jest aż tak trudne.
Natomiast piszę to z zastrzeżeniem, że 10,5 Brinkmana nie słyszałem... Michu, no będę szczery, wziąłbym już dla samej długości i wyglądu ;)
Awatar użytkownika
Mich.G
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2022, 19:41
Gramofon: Brinkmann

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#14

Post autor: Mich.G »

darkman pisze:
10 mar 2024, 09:26
Mich.G pisze:
09 mar 2024, 21:02
A pytam bo planuje 12,5 cala od Brinkmanna i zastanawiam się, czy karat na tym dyszlu zagra
Michu "to 0,5" to 10,5, które masz. to planowane to 12,1 od Helmuta miałem przyjemność posłuchać i pogapić się, a nawet pomacać, niestety nie pamiętam wkładki w tej chwili (ale nie ma problem bym odświeżył pamięć). Wersja z tą przeciwwagą o stożkowym design zagrała znakomicie.. no cóż rzekłbym zjawiskowo, choć akurat słuchałem zdumiewająco małych kolumn o wielkim brzmieniu przy okazji bardziej; I nic dziwnego, natomiast bat jest piramidalnie, a subtelnie piękny. Na ile to będzie progres w stosunku do 10,5" do Karata nie wiem, jednak zapewne tak choć jakiejś diametralnej różnicy, żeby aż tak to bym się nie spodziewał. Natomiast myślę, na pewno warto wymienić po doszczegółowieniu wiedzy. W sumie najlepiej przeprowadzić próby autopsyjne, co zdaje się nie jest aż tak trudne.
Natomiast piszę to z zastrzeżeniem, że 10,5 Brinkmana nie słyszałem... Michu, no będę szczery, wziąłbym już dla samej długości i wyglądu ;)
Dzięki Darku i oczywiście chodzi o 12.1 tak to jest jak wskutek infekcji pisze się w malignie. 12.1 ma być nie tylko dla Karata. Zapytałem, bo Karat gra obecnie na 10.5 i jeśli da się przewiesić ją na 12.1 to super, jeśli nie, to pewnie inna wkładka tam zawiśnie, np AirTight Coda. I jeszcze drobna uwaga, ja nikogo nie chcę epatować budżetem, taki jest-bywają zdecydowanie większe, pytam bo Winyl.Net jest mz najlepszym tego typu miejscem w sieci.Jeśli to kogoś uwiera, to ja nie mam z tym problemu i nie będę przeszkadzał.To nie pod Twoim adresem Darku :)
Brinkmann Bardo/Brinkmann 10.5/Dynavector Karat17 DX/Brinkmann Fein/Benchmark LA4/Benchmark AHB2/Benchmark DAC3B/432 EVO/Harbeth C7ES-3 XD/Ton Trager.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dynavector Karat 17DX - podatność?

#15

Post autor: darkman »

Mich.G pisze:
10 mar 2024, 09:47
To nie pod Twoim adresem Darku
Ależ w życiu by mi to nie przyszło do głowy :D
Yyy ten budżet się tu pojawił jako "nad naszą wsio przelecioł metełoryt" :lol: .. nawet pominąłem ów wpis bo podzielam zdanie Wojtka. ;)
Plan masz super. Kibicuję. Też planuję 12"kę jakąś akurat sensowną, pewnie z gramofonem.. bo te Tchnicsy to straszny bardziew. Na szczęście nie posiadam :morda:
ODPOWIEDZ