Wkładka AT-33E jaki headshell

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#31

Post autor: Wojtek »

AT20SL była oryginalnie parowana z takim koszykiem jak AT S-8 albo AT D-7.

Osobiście nie do końca jestem fanem tych klockowych AT bez regulacji przesięgu, bo mamy ryzyko czy uda nam się dobrze ustawić przesięg mając 4 pozycje do wyboru. Przy wkładkach AT jest mniejsza obawa o taki problem, bo można założyć że fabryka sprawdzała to na swojej ofercie koszyków, niemniej teoretycznie problem nadal istnieje.

Natomiast ta "klockowość" bardzo fajnie się komponuje z różnymi wkładkami, szczególnie takimi na równi klockowymi, bez zwężeń w obudowie.

Mam np. czerwony AT-LT13a sparowany z czerwoną (a może łososiową?) Sony XL-55 :morda:

Obrazek
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#32

Post autor: Bacek »

I tu ująłeś mnie za serce jako fana czerwonego. Wszystko co czerwone jest najlepsze i najszybsze :)
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#33

Post autor: darkman »

Ja mam tak jak Bacek na SH-4 / 9g ino na czerwonym.. a nie na niebieskim, bo czerwony* obecnie na gościnnych występach u Bartka, a na nim DL103R za letko wiem, ale 'jo to mom w życi' moje małpy i mój cyrk :lol: Nie no mam shell do Demona cięzki, ale taka fantazja jw :D , gra na sucie więc mi to lotto i brzmi jak ma brzmieć.

Zara zrobia fotka tej PTGII na koszu.
*zdaje się

p.s. co do czerwonego muszę się zgodzić! Najlesze :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#34

Post autor: Bacek »

darkman pisze:
22 lis 2023, 10:25
Ja mam tak jak Bacek
Zdjęcia nie moje. Ja też na czerwono ale z innej stajni.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#35

Post autor: darkman »

Aha, no jednak mam odwrotnie, bo z pamięci pisałem :lol:
.. na niebieskim, razem: wkładka, shell, kableki, śruby* oryginalne dołączane do wkładki i zakrętki - 17g.
Firmowe opakowanie zawiera przy wkładce 2x2 śruby i 2 nakrętki, kabelki, śrubokręt, pędzelek mały, shell palasticzany do przechowywania wkładki bez heada. Śrubki są w dwóch długościach, ale mnie przydałby się jeszcze pośredni do Orto SH4, bo te krótkie są za krótki, a długie deko wystają. Fajne bo złote jak napisy na korpusie i konweniują nawet ładnie.
W planie i tak zamiana headshella na regulowany serii ATLT prawdopodobnie, bo do wkładki trzeba się trochę uważniej przyłożyć/igła ML na boronie jest nieco wymagająca i czuła na odchylenia prawicowo nacjonalistyczne, ale na razie jest jak jest. Na tym SH4 dość prostym bez takich możliwości ustawiałem z 2h, ale przy niewielkim doświadczeniu, da się.
Pod sutem chodzi to mi bardzo fajnie, no i boronik (nude tapered boron) wersja "dla kolegów do oglądania" też robi swoje.. ale ja tam wg brata, to głuchy jestem i się nie znam. Trudno się z nim nie zgodzić, mało kto mnie tak zna, a może i nikt więcej. :mrgreen:
U mnie ładowanie wkładek na shell i potem ustawianie, to całe misterium bowiem ze względu na wzrok czekam aż któraś córka wpadnie w odwiedziny i zapyta: Tato, kręcimy coś przy kawie?.. ile tego naszykowałeś 8-)
Zaurid już pewnie zamówił u Marka łeb wkładkowy, ale może się komuś przyda i parę fotek ode mnie. co by zobaczyć jak wątkowa wkłądka siedzi na SH4 (dawniej było w dość przystepnej cenie, obecnie to model SH$).
Załączniki
IMG_2631.JPG
IMG_2631.JPG (18.86 KiB) Przejrzano 296 razy
IMG_2629.jpg
IMG_2629.jpg (47.36 KiB) Przejrzano 296 razy
IMG_2627.JPG
IMG_2627.JPG (45.84 KiB) Przejrzano 296 razy
IMG_2626.JPG
IMG_2626.JPG (44.43 KiB) Przejrzano 296 razy
Awatar użytkownika
Zaurid
Posty: 164
Rejestracja: 09 maja 2023, 17:56
Gramofon: Sony PS x75
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#36

Post autor: Zaurid »

darkman pisze:
23 lis 2023, 08:58
Aha, no jednak mam odwrotnie, bo z pamięci pisałem :lol:
.. na niebieskim, razem: wkładka, shell, kableki, śruby* oryginalne dołączane do wkładki i zakrętki - 17g.
Firmowe opakowanie zawiera przy wkładce 2x2 śruby i 2 nakrętki, kabelki, śrubokręt, pędzelek mały, shell palasticzany do przechowywania wkładki bez heada. Śrubki są w dwóch długościach, ale mnie przydałby się jeszcze pośredni do Orto SH4, bo te krótkie są za krótki, a długie deko wystają. Fajne bo złote jak napisy na korpusie i konweniują nawet ładnie.
W planie i tak zamiana headshella na regulowany serii ATLT prawdopodobnie, bo do wkładki trzeba się trochę uważniej przyłożyć/igła ML na boronie jest nieco wymagająca i czuła na odchylenia prawicowo nacjonalistyczne, ale na razie jest jak jest. Na tym SH4 dość prostym bez takich możliwości ustawiałem z 2h, ale przy niewielkim doświadczeniu, da się.
Pod sutem chodzi to mi bardzo fajnie, no i boronik (nude tapered boron) wersja "dla kolegów do oglądania" też robi swoje.. ale ja tam wg brata, to głuchy jestem i się nie znam. Trudno się z nim nie zgodzić, mało kto mnie tak zna, a może i nikt więcej. :mrgreen:
U mnie ładowanie wkładek na shell i potem ustawianie, to całe misterium bowiem ze względu na wzrok czekam aż któraś córka wpadnie w odwiedziny i zapyta: Tato, kręcimy coś przy kawie?.. ile tego naszykowałeś 8-)
Zaurid już pewnie zamówił u Marka łeb wkładkowy, ale może się komuś przyda i parę fotek ode mnie. co by zobaczyć jak wątkowa wkłądka siedzi na SH4 (dawniej było w dość przystepnej cenie, obecnie to model SH$).
A u mnie awaryjnie zamontowałem na SH-145, do momentu jak dojedzie przesylka od Marka, w piątek powinna być.
Już po pierwszym odsłuchu jestem zachwycony :D
Załączniki
IMG_20231123_225520.jpg
IMG_20231123_225425.jpg
IMG_20231123_225414.jpg
Sony PS-X75->Pioneer PL-50L->IFI AUDIO ZEN Air Phono->AT-33E->JVC Victor MC100IIEB, JVC Z1S, Sony XL25A....
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#37

Post autor: darkman »

No fajnie, SH-145 teoretyczne 10,5 g tylko nie jestem pewien czy z kabelkami i śrubkami, Regsoft robił fotki w komplecie, ale nie wiem jak i czy ważył całość.
Zważ sobie całość już na headshellu dla potomnych, się przyda.
Awatar użytkownika
Zaurid
Posty: 164
Rejestracja: 09 maja 2023, 17:56
Gramofon: Sony PS x75
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#38

Post autor: Zaurid »

darkman pisze:
23 lis 2023, 23:10
No fajnie, SH-145 teoretyczne 10,5 g tylko nie jestem pewien czy z kabelkami i śrubkami, Regsoft robił fotki w komplecie, ale nie wiem jak i czy ważył całość.
Zważ sobie całość już na headshellu dla potomnych, się przyda.
Wychodzi 19 gram, czyli na styk :whistle:
Myślałem że będzie trochę mniej. Byłem zaskoczony że osłonka igły waży ponad 2 gramy :D
Załączniki
IMG_20231123_231749.jpg
IMG_20231123_231238.jpg
Sony PS-X75->Pioneer PL-50L->IFI AUDIO ZEN Air Phono->AT-33E->JVC Victor MC100IIEB, JVC Z1S, Sony XL25A....
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#39

Post autor: darkman »

Tak, ale fajna jest bo mocno kryjąca, gdy np się przewozi wkładkę.
Awatar użytkownika
Zaurid
Posty: 164
Rejestracja: 09 maja 2023, 17:56
Gramofon: Sony PS x75
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka AT-33E jaki headshell

#40

Post autor: Zaurid »

darkman pisze:
23 lis 2023, 23:25
Tak, ale fajna jest bo mocno kryjąca, gdy np się przewozi wkładkę.
Bardzo pancernie wykonana i mocno siedzi. Fajne rozwiązanie :dance:
Sony PS-X75->Pioneer PL-50L->IFI AUDIO ZEN Air Phono->AT-33E->JVC Victor MC100IIEB, JVC Z1S, Sony XL25A....
ODPOWIEDZ