Wymiana igły w Ortofon OM5. Dobrej klasy zamiennik

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kristo44
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2023, 08:18

Wymiana igły w Ortofon OM5. Dobrej klasy zamiennik

#1

Post autor: Kristo44 »

Witam forumowiczów. Mam drobny problem z zakupioną igłą do wkładki OM5. Wkładkę zakupiłem razem z gramofonem:
WkladkaOrtofonSmall.jpg
Mam dwie pasujące do niej igły: jedną Dual drugą Ortofon. Ale są one już zdarte. Zakupiłem więc na naszym lokalnym portalu Allegro od firmy Audiowamat igłę zamiennik: Igła gramofonowa Stylus Co. Nadel 10 S.
Igły GóraSmall.jpg
Igły BokSmall.jpg
Jest to zaznaczona igła w dolnej części zdjęcia. No - ok - widać że nie jest to oryginał, ale skoro zakupywałem zamiennik - więc tego się spodziewałem. Od początku jednak coś było z nią nie tak. Grała bardzo ale to bardzo cicho i mało dynamicznie.
Zacząłem się jej bardziej przyglądać Zauważyłem że w porównaniu z oryginałami w zamienniku sama igła nie wchodzi na tyle głęboko w otwór we wkładce.
Zaznaczyłem to na ostatnim zdjęciu poniżej - strzałką
Igły DolSmall.jpg
Wsunąłem więc samą igłę w obudowę trochę głębiej – jest ciut lepiej. Ale widać że sama igła jest w tym zamienniku krótsza. Mówię to u samej igle – cienkim metalowym elemencie – nie o całej wkładce – która ma taką samą długość tak w oryginale jaki i w zamienniku.
Nie mam możliwości więc na tyle wcisnąć igłę we wkładkę gdy wtedy nie będzie ona wystawała z obudowy na tyle żeby dotykać do płyty.

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem? Czy możecie polecić kogoś kto sprzedaje igły do wkładki Ortofon we w miarę dobre cenie ale i lepszej jakości?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana igły w Ortofon OM5. Dobrej klasy zamiennik

#2

Post autor: Wojtek »

Igła do zwrotu.
Kristo44 pisze:
29 paź 2023, 19:57
Czy możecie polecić kogoś kto sprzedaje igły do wkładki Ortofon we w miarę dobre cenie ale i lepszej jakości?
https://allegro.pl/oferta/nadel-10-ed-b ... 4250594864

Nic tańszego nie wymyślę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kristo44
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2023, 08:18

Re: Wymiana igły w Ortofon OM5. Dobrej klasy zamiennik

#3

Post autor: Kristo44 »

Ok. Jest ciut droższa od tej co zakupiłem ale mam nadzieje że wyższa cena będzie będzie szła w parze z wyższa jakością.
Dziękuję za poradę
ODPOWIEDZ