Montaż wkładki

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Montaż wkładki

#16

Post autor: Wojtek »

Ryszard13 pisze:
07 lis 2022, 17:08
jest trochę uprzedzony do pytań dlaczego tak a nie inaczej
Innymi słowy wiedza tajemna :) Ale spoko, są tacy.

Tak więc albo ufasz albo sam zaczynasz się bawić szablonami ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż wkładki

#17

Post autor: Bacek »

Ryszard13 pisze:
07 lis 2022, 21:47
Fozgometrem ustawiał tylko wkładkę i robił to na samym końcu po wszystkich ustawieniach,pod headshelem był przyklejony taki pasek chyba z miedzi na miękkiej taśmie dwustronnej,i tylko śrubkami mocującymi wkładkę ustawiał ,wiem że to zadziałało tym że wokale które czasami były to lekko z prawej teraz są centralnie.
Jasne ale to jest sytuacja z drugiego obrazka, Fig. 5, przekrzywianie wkładki na jeden lub drugi bok. To nie przestawia wkładki przód tył, chyba że przez nie uwagę, ale z tego co piszesz "spec" chyba miał raczej świadomość jakie operacje wykonuje.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż wkładki

#18

Post autor: Ryszard13 »

Wczoraj zdzwonił mój znajomy i powiedział że jeszcze raz przyjdzie do mnie jego kolega,bo jemu się też tonie podobało że wkładka tak wystaje,ale inaczej nie wychodziło prawidłowe ustawienie w punkcie A i B na szablonie bez wysunięcia wkładki,ponoć poczytał o tych ramionach Denona i już wie w czym może być przyczyna.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Montaż wkładki

#19

Post autor: Wojtek »

Mam wiele wkładek których korpus wystaje poza headshell, kiedy inne nie wystają, a ustawienie geometrii jest prawidłowe bądź jednakowe.
To na prawdę nie jest powód by wszczynać alarm.

Jeśli ktoś kto wie co robi dobrze ustawił pozycję wkładki wedle jakiegoś szablonu to widocznie tak powinno być.
Gorzej jeśli nie wie co robi, ale tego nie wiemy.

Proszę tylko o jedno Ryszard.

Rób to z tym człowiekiem i NAUCZ SIĘ CZEGOŚ zamiast robić z całego procederu jakiegoś rytuału czarnej magii.
Będziesz dzięki temu lepiej obeznany w zależnościach wkładka/ramię/gramofon.
Wszystko jest dla ludzi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż wkładki

#20

Post autor: Ryszard13 »

Sprawa się wyjaśniła,obecnie wkładka zrównała się z headshellem z powrotem wróciło ustawienie krańcowego wyłączania gramofonu jak i podnoszenia ramienia,problem z tymi typami ramion jest taki że wypinając i wpinając ramie z powrotem trzeba lekko docisnąć ramię w prawą stronę zanim się go zablokuje śrubką od góry,nie chodzi oto że gniazdo ramienia ma jakieś luzy,o tym w instrukcji nie pisze ale ten typ tak ma dotyczy to i innych modeli z tego typu ramieniem,ale on gdzieś to wyczytał,ja dość często zdejmowałem ramię aby od czasu do czas przeczyścić igłę,zalecane jest też aby po wyjęci i założeniu ramienia sprawdzić szablonem przynajmniej w punkcie A o tym też w instrukcji nie pisze.
Jest na podobno na You Tube filmik na ten temat.
Po nowym ustawieniu,nic się z dźwiękiem raczej nie zmieniło.
Panie Wojtku,mam wszystkie przyrządy do ustawiania gramofonu i sobie radzę ,nie mam nie mam Fozgometra i nie zamierzam wydawać ponad 2tys zł
czy pan proponując komuś ustawienie ramienia zgodził by się pan aby właściciel gramofonu wykonał część ustawień a pan tylko jedną i wziąć za to odpowiedzialność z całe ustawienie?
Tym bardzie że to mnie nic nie kosztowało.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż wkładki

#21

Post autor: domibobi »

Chyba chodziło o to żebyś mógł się czegoś nauczyć patrząc jak wykonuje to ktoś, kto się na tym zna. Mając taką osobę w domu, poprosiłbym ją żeby mnie wszystkiego nauczyła, w tym pokazała jak używać Fozgometra. Nikt nie kazał kupować.Tytle i tylko tyle.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż wkładki

#22

Post autor: Ryszard13 »

Nie sądzę aby od patrzenia ktoś się czegoś nauczył,tylko praktycznie wykonując takie czynności,ten facet nie robi tego zawodowo nie jest od tego specjalistą Fozgometr kupił dla swoich potrzeb nie w celach zarobkowych ,filmów i opisów jest wiele,trzeba tylko cierpliwości i chęci.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Montaż wkładki

#23

Post autor: Wojtek »

Wierzę że może tak być choć brzmi trochę kosmicznie. W sensie - nie spodziewałbym się by w tym modelu gramofonu dało się zbyt lekko/za mocno wkręcić rurkę co powoduje przekoszenie dystansów ramienia.

Z drugiej strony - jak już coś ściągać to lepiej koszyk, a nie całą rurkę, chyba że jest to rurka prosta z niewymiennym koszykiem.
Ryszard13 pisze:
09 lis 2022, 08:50
Panie Wojtku,mam wszystkie przyrządy do ustawiania gramofonu i sobie radzę ,nie mam nie mam Fozgometra i nie zamierzam wydawać ponad 2tys zł
Ależ ja nawet nie namawiam do takich inwestycji :) Też nie mam i nie planuję zakupu, bo jednak nie jest to metoda bez wad, przynajmniej w ujęciu gramofonowym.
Ryszard13 pisze:
09 lis 2022, 08:50
czy pan proponując komuś ustawienie ramienia zgodził by się pan aby właściciel gramofonu wykonał część ustawień a pan tylko jedną i wziąć za to odpowiedzialność z całe ustawienie?
Tym bardzie że to mnie nic nie kosztowało.
Chodzi o aspekt edukacyjny, jak napisał domibobi.

Odkąd istnieje to forum namawiam wszystkich do zgłębiania wiedzy i samodzielności.

Jednak jak się opierasz temu to nic nie poradzę. Dobrze że tacy specjaliści są pod ręką.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż wkładki

#24

Post autor: Ryszard13 »

W tym gramofonie występuje rurka prosta z niewymiennym koszykiem,nie wkręca się jej tylko wkłada w gniazdo,a blokuje nakrętką i właśnie przed zablokowaniem trzeba delikatnie w prawo docisnąć.
Gdym nie zawołał tego człowieka nie wiem czy sam bym doszedł do tego.
Co do kalibracji gramofonu to zapewniam że daje sobie z tym radę i na pozostałych trzech gramofonach ustawiam sam bez niczyjej pomocy,gdym miał z tym problem to prosił bym o radę.
Problem było dla mnie krańcowe wyłączanie i podnoszenie ramienia dlatego wezwałem człowieka bona elektronice się nie znam.
Problem się w tym wątku sam wykluł po moim pytaniu ,czy wkładka może wystawać 2mm,zamiast odpowiedzi zaczęły się snuć nie zrozumiałe insynuacje na temat fachowców jak i mojej wiedzy.
A i tak dziękuje wszystkim za zainteresowanie się wątkiem,to też jest dla mnie pewna nauka.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż wkładki

#25

Post autor: Bacek »

Ryszard13 pisze:
10 lis 2022, 16:24
W tym gramofonie występuje rurka prosta
Nie w tym tylko w Twoim. Do tego gramofonu dostępne są są dwie rurki. Prosta ze stałym koszykiem. I typu S z koszykiem zdejmowanym. I o to Wojtkowi chodziło.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ