Ortofon SPU - opinie?

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ortofon SPU

#16

Post autor: Wojtek »

Piotr__ pisze:
11 lut 2022, 12:07
to zwykłe pospolite buractwo przykładowego bogatego audiofila
Ja uważam że jak już się sięga po takie starsze pressy mono to trzeba też być świadomym technikaliów.

Nie wiem tylko co ma "bogactwo" do buractwa :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ortofon SPU

#17

Post autor: Piotr__ »

Niestety przez taką ignorancję zamożnych stereofonistów absurdalnie zawyżono ceny winyli mono w lepszych stanach. Z kolei na drugim biegunie znalazły się płyty których ktoś nieświadomy nawet kijem nie tknie i za 1/10 ceny - to bardzo zabawna/irytująca sytuacja. No ale wracajmy do spu.
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ortofon SPU

#18

Post autor: darkman »

No well, mono do mono. OK. Bardzo dobry wybór, zwłaszcza jeśli ktoś posiada większy zbiór płyt mono z epoki. To jednak już wiedzieliśmy, nim do nas wpadłeś @Piotr__
:)
konkluzja jest taka - wybór i opcja bdb, jednak nie każdy od razu może sobie pozwolić na kilka wkładek i zwykle zaczyna od czegoś uniwersalnego na średnim poziomie.
No ale wracajmy do SPU .. ;)
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ortofon SPU

#19

Post autor: Piotr__ »

No przyznam się że z tym SPU i dl103 to ja sam tak kiedyś miałem że... słuchałem starych (choć nie w mintach a vg) winyli na stereo bo myślałem że jest ok, w końcu to z tej samej epoki wkładki i ze sferykiem. A tu okazało się że jest przepaść i w trzaskach i w naturalności przekazu bo nic się niepotrzebnie nie dubluje. SPU stereo więc do lat 50 nie będzie jak sama nazwa wskazuje SPU a nie MPU. Ale to co w SPU najważniejsze to właśnie pełne, bardzo melodyjne, dobitne i zarazem spokojne (to już kwestia ustawień wzmocnienia) przedstawienie nagrań - w taki sposób można nawet sluchać metalu, techno, disco, funky nie wspominając o kiepskich różnych nagraniach - owszem będzie z tymi gatunkami nieco inaczej niż nasze współczesne wyobrażenie o audio ale niektórzy stwierdzą że metalu to jużtylko z spu są w stanie słuchać :shock: To tak w nawiązaniu do założyciela wątku że nie chce recenzji pismaków tylko subiektywne doświadczenia użytkowników :lol:
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ortofon SPU

#20

Post autor: Wojtek »

Piotr__ pisze:
11 lut 2022, 13:04
Niestety przez taką ignorancję zamożnych stereofonistów absurdalnie zawyżono ceny winyli mono w lepszych stanach.
A to nie czasem kwestia kolekcjonerska po prostu?

Myślę że niepotrzebnie dorabiasz różne łatki do tematu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ortofon SPU

#21

Post autor: blispx »

103r słuchałem już na 12 cali i jest przepaść względem 9, a mono brzmi zajebiście.. na wkładce mono rzecz jasna, ileż ja się płyt fajnych wyzbyłem monofonicznych bo mi na wkładce stereo brzydko grały :(
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ortofon SPU

#22

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:
11 lut 2022, 15:43
ileż ja się płyt fajnych wyzbyłem monofonicznych bo mi na wkładce stereo brzydko grały
Trzeba było podjąć temat na forum to byś się dowiedział :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Marcinus
Posty: 351
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: Ortofon SPU - opinie?

#23

Post autor: Marcinus »

Odświeżę troszku temat.
Czy ktoś miał do czynienia z SPU ATR?
ODPOWIEDZ