Pioneer 260 - z czym to się je?

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer 260 - z czym to się je?

#16

Post autor: Wojtek »

dale pisze: bo nie ma wejścia na korektor :(
Jeśli potrzebujesz używać korektora to z mojej perspektywy coś jest nie tak w Twoim systemie.
dale pisze: Dlatego też mam pudełko wkładek - z ciekawości, tylko brak czasu żeby osłuchać je na pamięć i porównać :(
Rób notatki. Mini-recenzje. Nawet sprawozdania z różnych ustawień ramienia (czy w dalszym etapie - ustawienia preampa).
Ja tak robię :)
Pomaga też drugi analogiczny gramofon by szybko coś ze sobą porównać, ale tu już nie każdy ma chęć czy możliwości by tak działać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Pioneer 260 - z czym to się je?

#17

Post autor: dale »

No właśnie notatki czy uwagi zaczynam robić ale to jest subiektywne i zależy od nastroju. Myślałem o płycie testowej i sprawdzaniu punkt po punkcie.

Wejście na korektor jest mi potrzebne po to by wpiąć w obwód bufor lampowy w taki sposób, by móc go używać opcjonalnie. Obecnie używam pętli magnetofonowej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer 260 - z czym to się je?

#18

Post autor: Wojtek »

Najlepsze "płyty testowe" do oceniania wkładek to ulubione płyty muzyczne (lub takie charakterystyczne brzmieniowo), dobrze znane i osłuchane :)
Testy tego typu zawsze będą subiektywne i to jest normalne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Pioneer 260 - z czym to się je?

#19

Post autor: dale »

No toś mi pomógł :))) Liczyłem sobie że "punkt po punkcie" sprawdzę wszystkie ważniejsze ustawienia i dane a Ty mi mówisz bym z piwkiem siadł i się wyluzował :)
Czyli jednak potwierdza się moje przypuszczenie że nic na siłę i czas.... Ale ok, nie ma presji powoli dojdziemy do jakichś rozwiązań.
Pozwolę sobie za jakiś czas podpytać o wkładki AT, bo jeszcze tej mi brakuje do zestawu porównawczego (AT 95 nie liczę, bo chciałbym coś lepszego - by nie zmieniać tak szybko :) ).
Awatar użytkownika
Karol_W
Posty: 6
Rejestracja: 05 sty 2021, 20:18
Gramofon: Pioneer PL-445
Lokalizacja: Kraków

Re: Pioneer 260 - z czym to się je?

#20

Post autor: Karol_W »

Mam właśnie taką wkładkę i chcialem Was zapytać co jeszcze warto rozważyć gdy nadejdzie czas jej wymiany? Nie znam przebiegu mojej.
W ogóle można dostać do niej igle? Teoretycznie w sieci są oferowane jakieś zamienniki. Czy to jakieś słabe klony?
Czy obecnie produkowane modele wkładek mogłyby pasluzyc jako dawcy igly? 8-) :lol:

Padły tutaj popularne nazwy tj. Ortofon i AT. Czy Goldring np E3 to dobry kierunek?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer 260 - z czym to się je?

#21

Post autor: Wojtek »

Przeczytałeś w ogóle temat od początku?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ