Ustawianie wkładki

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Ustawianie wkładki

#136

Post autor: JacK »

remigiuszs pisze: Szczerze to nie słyszę już różnicy przy zmianach nacisku i antyskatingu. To, że wydaje mi się, iż przy większym nacisku gra z większą ilością niskich tonów, to nie wiem, czy autosugestia, czy rzeczywistość. Teraz to liczy się, czy nie zniszczę zbyt szybko płyt i igły przy niewłaściwym ustawieniu?
radekcza pisze:najlepiej ustaw na podziałkę i już
Chodzi o to, by na podziałce ustawić antyskating = naciskowi i już? Bo rozumiem, że o taką metodę "podziałkową" chodzi? :)
Najpewniejszą metodą ustawienia antyskatingu jest płyta testowa. Na tym dualu ustawiałem kilka wkładek na ucho i dwie na płycie testowej. W obu tych przypadkach zawsze antyskating był ustawiony na wartość mniejszą niż nacisk igły. To jest w tym przypadku prawidłowe. Że nie słyszysz różnicy przy ustawieniach, to też jest prawidłowe, bo te różnice są w mikro skali, gdy ucho jest podatne i będziesz mocno osłuchany w swoim systemie coś więcej być może uda Ci się wychwycić. Nic się nie martw płyt też nie zniszczysz bo z lektury Twoich wpisów wynika że zrobiłeś wszystko dobrze.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
remigiuszs
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2014, 01:02
Lokalizacja: Lubuskie

Ustawianie wkładki

#137

Post autor: remigiuszs »

I tego potrzebowała moja dusza:)
Dziękuję Ci Jacku z całego serducha i wszystkim, którzy odpowiedzieli w wątku.
Pozdrawiam i wracam do słuchania:)
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Ustawianie wkładki

#138

Post autor: ROCHO »

Panowie
Cieszę się z nowej wkładki.Dzięki Wojtek i reszta winylo maniacy.Ale przyznam szczerze, że ja jej nie ustawiałem.
Musiałem zlecić dla znajomego znajomego, jak to się ładnie mówi.Ze względów osobistych nie mogłem uczestniczyć w kalibracji i ustawieniu wkładki.Gdybym nie dał do ustawienia to pewnie jeszcze bym nie miał tego zrobionego. A tym bardziej w weekend.
Proszę was o opinię w sprawie zamocowanej wkładki w koszyczku.Jest ona trochę odchylona .Patrz zdjęcia. tzn wkładka nie jest równolegle ułożona do headshella.Wojtek wspominał ,że może tak być w kalibracji wkładki.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Ustawianie wkładki

#139

Post autor: JacK »

Gdzie te zdjęcia ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Ustawianie wkładki

#140

Post autor: ROCHO »

zdjęcia
Załączniki
2014-07-02 19.04.55.jpg
2014-07-02 18.52.50.jpg
2014-07-02 18.51.54.jpg
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Ustawianie wkładki

#141

Post autor: chudy_b »

Jak najbardziej może tak być. Tak przynajmniej twierdzi Wojtek ;) Tylko dlaczego poodwracał śruby? To oczywiście żaden problem, ale czy jest łatwiej? No jakoś wątpię.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Ustawianie wkładki

#142

Post autor: ROCHO »

chudy_b pisze:Tylko dlaczego poodwracał śruby?
Tak jest w instrukcji wkładki inaczej nie pasują sam wcześniej sprawdzałem
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Ustawianie wkładki

#143

Post autor: radekcza »

Wkładka nie musi być równolegle ułożona do headshella, ważne żeby była dobrze ułożona na szablonie, zbyszek1982 pisał o tym tutaj http://winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1 ... =30#p38063 , pobierz program, wygeneruj szablon i sprawdź zbyszek1982 dokładnie krok po kroku opisał to w tym poście :)
Myślę, że warto posprawdzać bo jeśli regulacja była na szablonie widocznym na pierwszym zdjęciu to taki trochę "głuptak", a wcześniej czy później i tak będziesz musiał regulować jakąś wkładkę więc przyda Ci się :)

Te odwrócone śruby to faktycznie niezły myk i na pewno łatwiej tak nie było :)
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Ustawianie wkładki

#144

Post autor: ROCHO »

radekcza pisze:Te odwrócone śruby to faktycznie niezły myk i na pewno łatwiej tak nie było
Tak mówi instrukcja montażu wkładki inaczej się nie da z tymi śrubami.Faktycznie trochę kłopot był ,wygodniej by było odwrotnie ale Shure tak ma.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Ustawianie wkładki

#145

Post autor: ROCHO »

radekcza pisze:Wkładka nie musi być równolegle ułożona do headshella, ważne żeby była dobrze ułożona na szablonie
Dzwoniłem do gościa z zapytaniem co z tą wkładką ? Odpowiedział , że jest ustawiona do płyty na szablonie z przyżądami do ustawiania Pro-Jecta.Widocznie tak musi być i tak zrobił.Oby dobrze mam nadzieję.Odpalam płytę i gra.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Ustawianie wkładki

#146

Post autor: radekcza »

ROCHO pisze:radekcza pisze:
Wkładka nie musi być równolegle ułożona do headshella, ważne żeby była dobrze ułożona na szablonie

Dzwoniłem do gościa z zapytaniem co z tą wkładką ? Odpowiedział , że jest ustawiona do płyty na szablonie z przyżądami do ustawiania Pro-Jecta.Widocznie tak musi być i tak zrobił.Oby dobrze mam nadzieję.Odpalam płytę i gra.
OK - ja komentowałem szablon widoczny na pierwszym ze zdjęć które zamieściłeś - z tego co go widać, to jest to taki najprostszy z możliwych, co wcale nie znaczy, że wkładka będzie za jego pomocą ustawiona źle ;)
Nie stresuj się już tym za bardzo, jak widać z rozmowy to dość mocno zadbałeś o to żeby było dobrze.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Ustawianie wkładki

#147

Post autor: ROCHO »

Dzięki radekcza
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Ustawianie wkładki

#148

Post autor: kielek »

Czy ktoś miał do czynienia z takim narzędziem jak Geo- Disc ? Czytam opinie w sieci i ogólnie dobrze się wypowiadają o tym ''wynalazku'' ,choć są sugestie że nie najlepiej wychodzi wspólpraca z ramionami typu S ,a patrząc na cenę( 200 zł) to warto wiedzieć coś więcej ;)
Chciałem także zapytać o opinię na temat płyty testowej Hi Fi News ( bodajże Motown taką posiada).
Mam zamiar coś z tych dwóch ''gadżetów'' zakupić,ale tak do końca nie jestem pewien co :?:
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 142
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:55
Gramofon: AD FONTES

Ustawianie wkładki

#149

Post autor: slawek »

Mam taki przyrząd (Geo-Disc) ,rzeczywiście upraszcza on kalibrowanie wkładki.Ustawiałem nim wkładki na ramieniu prostym i typu ''S''nie zauważyłem jakiejś różnicy. Z perspektywy czasu wydaje mi się ,że jest to jednak przyrząd dla początkujących lub dla bardzo niecierpliwych ludzi.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Ustawianie wkładki

#150

Post autor: kielek »

Ok. Dzięki za odpowiedź ;)
ODPOWIEDZ