Wkładki - co żyje w środku

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Wkładki - co żyje w środku

#16

Post autor: caveas »

Co tu dużo gadać, poczytaj i wszystko będzie jasne:
https://www.rms.pl/baza-wiedzy/255-wkad ... y-poradnik
https://stereolife.pl/archiwum/poradnik ... mofonowych

A Jak nie chce Ci się tak dużo czytać to w MI jest zamiast magnesika na końcu igły kawałek stali.
W mordę dorwałem klawiaturę AZERTY - niezłe wyzwanie.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
2N3055
Posty: 85
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wkładki - co żyje w środku

#17

Post autor: 2N3055 »

caveas pisze:Co tu dużo gadać, poczytaj i wszystko będzie jasne:
https://www.rms.pl/baza-wiedzy/255-wkad ... y-poradnik
https://stereolife.pl/archiwum/poradnik ... mofonowych

A Jak nie chce Ci się tak dużo czytać to w MI jest zamiast magnesika na końcu igły kawałek stali.
W mordę dorwałem klawiaturę AZERTY - niezłe wyzwanie.
No w końcu !
Widzę że w miarę rzeczową odpowiedź trza z Pana wyciągać po ukraińsku. Ale dobrze, do czegoś doszliśmy.
Widzę w linku iż tzw MI jest rozwinięciem cytuję ..."Magnetoelektryczne (nieruchomy magnes, ruchom rdzeń, ang: moving iron, MI) – jest to rozwinięcie MM. Generują napięcie 3-6 mV)"...
Zatem jest rozwinięciem i tylko rozwinięciem. Podgatunkiem. Logicznie myślący człek podał by te fakty w trzech zdaniach a nie odsyłał do elaboratów w większości traktujących o "dupie Maryni".
Zatem zakładam iż pierwszą gałęzią podziału wkładek pod względem budowy elektrycznej jest MM i MC.
P.S. Na ty to nie jesteśmy bo razem drewna nie rąbaliśmy.
Unitra WS-503 + TSH113 + GS-424 Adam + G-1100fs Daniel / Akai AM-2450 + Akai GXC-706D + Akai AT-2450 + Akai-X201D / Kenwood KA-5010 + GE5020 + KX-4520 + KX-4520+ KT-2020L + DP-3020 + DM-5090 / kolumny JBL LX-55 / kolumny Videoton hgw ale łądnie grają.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wkładki - co żyje w środku

#18

Post autor: zbyszek1982 »

MI ma tyle wspólnego z MM, że generuje podobne napięcie wyjściowe i ma podobne wymogi jeżeli chodzi o obciążenie i pojemność. Na tym podobieństwa się kończą. MI to nie jest żadne rozwinięcie wkładki MM, tylko osobna konstrukcja.
2N3055 pisze:No w końcu ! Widzę że w miarę rzeczową odpowiedź trza z Pana wyciągać po ukraińsku. Ale dobrze, do czegoś doszliśmy.
Trzeba było sobie wyguglować. To nie boli.
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Wkładki - co żyje w środku

#19

Post autor: caveas »

2N, 2N, 2N tu Cavea$ - Panowie to są obcy na ulicy.
Na forum tak sądziłem, że najstosowniejszą formą jest kolega.
W języku polskim istnieje taka konstrukcja, jak zdanie z podmiotem domyślnym (w tym przypadku kolego) i tak proszę traktować to, jak się zwracam.
Po "Ci" [mam nadzieję, że doceniasz (kolego), że piszę to z dużej litery] poczuj (kolego), że jest "kolego". Uff! chyba się udało zachować logikę. :)
Wracając do tematu MM a MI.
Wprowadzenie MI miało chyba (tak przeczuwam) na celu zmniejszenie zniekształceń związanych z histerezą lub/i zmniejszenie masy współdrgającej.
"Płynie chyba kajakiem" do mnie Grado Gold właśnie typu MI z podawanym w katalogach górnym pasmem 50kHz.
A cytuję innych, bo doceniam ich pracę. Poza tym są tam piękne obrazki i sporo innej wiedzy. Niestety w zalewie marketingu rzetelna inżynierska wiedza ginie zastępowana hasłami.
Pozdrawiam.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15089
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładki - co żyje w środku

#20

Post autor: darkman »

2N3055 pisze: P.S. Na ty to nie jesteśmy bo razem drewna nie rąbaliśmy.
A na co w takim razie jesteśmy? Jak chciałbyś by się do Ciebie zwracać?
W internecie pełnym wszelakiego autoramentu frustratów obowiązuje forma bezpośrednia.
Reszta jest kontekstowa i z niej wynika szacunek dla rozmówcy czy też interlokutora, nie zaś z samej formy zaimka. Podobnie jest z kryteriami dzierżawczymi i stopniowaniem. Uczestnictwo w internecie oznacza akceptację takich form i natur fleksyjnych. Nic na to nie poradzisz. Ani Ty, a ni My.
Nie ma obowiązku akceptowania tej reguły i nie ma obowiązku uczestnictwa w 'internecie' czyli forum w tym wypadku.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3213
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Wkładki - co żyje w środku

#21

Post autor: Pawelec »

darkman pisze: Jak chciałbyś by się do Ciebie zwracać?
Mów mi Wuju ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładki - co żyje w środku

#22

Post autor: cris_wilu »

darkman pisze: W internecie pełnym wszelakiego autoramentu frustratów obowiązuje forma bezpośrednia.
Reszta jest kontekstowa i z niej wynika szacunek dla rozmówcy czy też interlokutora, nie zaś z samej formy zaimka. Podobnie jest z kryteriami dzierżawczymi i stopniowaniem. Uczestnictwo w internecie oznacza akceptację takich form i natur fleksyjnych. Nic na to nie poradzisz. Ani Ty, a ni My.
darkman jest niemożliwy. ZAWSZE błyskotliwy!!! :clap: :clap: :character-beavisbutthead:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15089
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładki - co żyje w środku

#23

Post autor: darkman »

cris_wilu pisze: ZAWSZE
No nie wiem?
Pawelec, krótko i na temat czyli treściwie:
Pawelec pisze: Mów mi Wuju ;)
;)
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Wkładki - co żyje w środku

#24

Post autor: caveas »

Chłopacy, dziękuję za wsparcie w sprawie form kontaktowych.
Kontynuując wątek to rozbebeszyłem kiedyś Mitsumi, ale złota tam nie było więc poszła w naturę.
Może ktoś ma do sekcji zwłok wkładkę i się nią pochwali? :roll:
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
2N3055
Posty: 85
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wkładki - co żyje w środku

#25

Post autor: 2N3055 »

zbyszek1982 pisze:MI ma tyle wspólnego z MM, że generuje podobne napięcie wyjściowe i ma podobne wymogi jeżeli chodzi o obciążenie i pojemność. Na tym podobieństwa się kończą. MI to nie jest żadne rozwinięcie wkładki MM, tylko osobna konstrukcja.

zbyszek1982 pisze:Trzeba było sobie wyguglować. To nie boli.
Ad 1. ..."MI ma tyle wspólnego z MM"... To jest tylko Pański pogląd. Proszę nie dyskutować ze mną tylko z dokumentem zamieszczonym przez Pana caveasa jako nauka dla mnie (link pierwszy we wpisie #16) podaję raz jeszcze z niego cytat ..."Magnetoelektryczne (nieruchomy magnes, ruchom rdzeń, ang: moving iron, MI) – jest to rozwinięcie MM. Generują napięcie 3-6 mV)"...
Proszę Pana. Fizyczna budowa urządzenia / aparatu pociąga za sobą konieczność określenia sposobu jego działania. Właśnie to określają skróty MM i MC. Zasada działania wkładki określanej jako MI, idąc po drzewie w górę, wskazuje nam jednoznacznie że jest to wkładka z rodziny wkładek MM i tu jest początek jej żywota. Zatem nazwa MI jest myląca powinno być MMI. Powtarzam nie jest to ..."osobna konstrukcja"... ponieważ zasada działania nie została zmieniona. Przesunęły się tylko punkty magnetyczne. Przesunęły !

No chyba że jesteśmy drwalami / piekarzami / tynkarzami / lekarzami / prawnikami ...
niepotrzebne skreślić i proszę bez obrazy ale po prostu piszę prawdę.

Ad 2. Guglowałem. I nic. Proszę spróbować.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, 21:09 przez 2N3055, łącznie zmieniany 3 razy.
Unitra WS-503 + TSH113 + GS-424 Adam + G-1100fs Daniel / Akai AM-2450 + Akai GXC-706D + Akai AT-2450 + Akai-X201D / Kenwood KA-5010 + GE5020 + KX-4520 + KX-4520+ KT-2020L + DP-3020 + DM-5090 / kolumny JBL LX-55 / kolumny Videoton hgw ale łądnie grają.
Awatar użytkownika
2N3055
Posty: 85
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wkładki - co żyje w środku

#26

Post autor: 2N3055 »

caveas pisze:2N, 2N, 2N tu Cavea$ - Panowie to są obcy na ulicy.
A co to ma być do cholery ? Elektroda bis ?
Pytam się grzecznie a szanowny Pan odsyła mi jakieś elaboraty z podpisem poczytaj sobie.
Dało się sprawę załatwić jednym zdaniem. Dlaczego Pan tego nie zrobił ? Co dupa urosła ?
caveas pisze:Wracając do tematu MM a MI.
Wprowadzenie MI miało chyba (tak przeczuwam) na celu zmniejszenie zniekształceń związanych z histerezą lub/i zmniejszenie masy współdrgającej.
No spadłem z krzesła ! To już Pańskie przeczucia mają wagę argumentu ! Aleś se Pan znalazł poletko ... he he no nie mogę ze śmiechu !
P.S.
Sprawy językoznawcze nie są (mam nadzieję) tematem tego tematu, aczkolwiek "zjechanie" z tematu czasem przynosi wiele dobrego.
Unitra WS-503 + TSH113 + GS-424 Adam + G-1100fs Daniel / Akai AM-2450 + Akai GXC-706D + Akai AT-2450 + Akai-X201D / Kenwood KA-5010 + GE5020 + KX-4520 + KX-4520+ KT-2020L + DP-3020 + DM-5090 / kolumny JBL LX-55 / kolumny Videoton hgw ale łądnie grają.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładki - co żyje w środku

#27

Post autor: Dragant »

Niesamowite... Życzy Pan sobie formy grzecznościowe, po których rzuca Pan błotem jak dziecko w mokrej piaskownicy. Kultura osobista naprawdę nie ogranicza się do "panowania" sobie nawzajem.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
2N3055
Posty: 85
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wkładki - co żyje w środku

#28

Post autor: 2N3055 »

Dragant pisze:Niesamowite... Życzy Pan sobie formy grzecznościowe, po których rzuca Pan błotem jak dziecko w mokrej piaskownicy. Kultura osobista naprawdę nie ogranicza się do "panowania" sobie nawzajem.
A gdzie ja rzucałem ? Cytacik ?
No może nie życzę sobie ale te formy obowiązują.
Coś w temacie MM / MC ?
Unitra WS-503 + TSH113 + GS-424 Adam + G-1100fs Daniel / Akai AM-2450 + Akai GXC-706D + Akai AT-2450 + Akai-X201D / Kenwood KA-5010 + GE5020 + KX-4520 + KX-4520+ KT-2020L + DP-3020 + DM-5090 / kolumny JBL LX-55 / kolumny Videoton hgw ale łądnie grają.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wkładki - co żyje w środku

#29

Post autor: zbyszek1982 »

Proponuję panu tranzystorowi powściągnięcie języka. Proszę to potraktować jako oficjalne ostrzeżenie.

Wracając do meritum, pomiędzy wkładką MI a MM występują zasadnicze różnice konstrukcyjne. We wkładce MM drga magnes, a we wkładce MI drga ferromagnetyk w polu magnetycznym. Nie wiem co tu jeszcze trzeba tłumaczyć.
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Wkładki - co żyje w środku

#30

Post autor: andre »

Różnica między MI a MM jest jak między silnikiem cztero a dwusuwowym .
ODPOWIEDZ