Pokaż mi swoją wkładkę

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#151

Post autor: kaf »

U mnie "płyta drugiego sortu" to np Boney M w stanie EX :D Natomiast Floyd w stanie G+ już nie :D Pamiętam jak grała moja zdarta igła w AT95E przed wymianą, wiem ze szczególnie na jednej płycie skrzeczała. Spróbuję słuchowo wychwycić jak najwięcej "złych objawów". Po prostu nie chcę od razu rzucać na talerz ulubionych płyt, bo jak się zedrą to będzie źle :(
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#152

Post autor: katar »

Bez szaleństw ale na początek chyba może być? :D Celuję teraz w SHURE (wyedytowałem było AT) m44e/g (kwestie techniczne gramofonu pomijamy :P ) Chętnie odsłucham sobie coś jeszcze ze stajni ortofona :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 16:50 przez katar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#153

Post autor: bluegi »

katar pisze:Bez szaleństw(...) Celuję teraz w AT m44e/g
M44x to Shure, a nie AT :D i to raczej byłby regres w zestawieniu z tym co masz. Jeszcze nie masz dość Shure'a?:) Ale spoko, kombinuj tam sobie, z czasem coś na pewno siądzie idealnie pod Twój gust :)
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#154

Post autor: katar »

Fakt :) To shure faktycznie dupy nie urywa :D Ale co tam, kolekcjonuję płyty to i wkładki mogę nie ? hahaha :) :violin: Coś w końcu mi podejdzie ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#155

Post autor: darkman »

katar pisze: Fakt :) To shure faktycznie dupy nie urywa
"To" Shure? Czyli to/ta z obrazka M97xE? Przyznam, że to dość odosobniona opinia.
Jeśli tak to czekam niecierpliwie, na informację jak wkładka urywa? Kontekst może być bardzo interesujący i z przyjemnością wezmę udział w wątku.
Z uwagą będę zatem śledził ów temat. Ze względu nawet na pewną oryginalność wyrażonego poglądu prosiłbym o przeniesienie tego wątku do tematu W&I "Shure Mxx".
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#156

Post autor: katar »

Kurcze, powiem szczerze, że dochodzę do wniosku, że to mój wzmacniacz/kolumny lub po prostu pomieszczenie/akustyka zawodzi. Brakuje mi hm.... żebym to prawidłowo określił a nie używał sloganów. Melodyjności? poszczególne instrumenty grają ładnie, wokal jest prawidłowy. Ja słucham muzyki cicho, nie lubię nakur.iać na "pół osiedla" a w tym niskim zakresie głośności, mam wrażenie, że dźwięk jest totalnie płaski, brakuje mi wybrzmiewania instrumentów albo może po prostu słoń nadepnął mi na ucho.....

Brakuje mi takiego dzwięku jak we wzmacniaczu lampowym, gdzie odkręcasz głośność na 1/10 skali a jak usłyszysz szarpniętą strunę to przechodzą ciarki po plecach, trójkąt dzwoni niemal przy samym uchu ......

Przesiadłem się z technicsa 207 i mimo, że przeszkadzał mi bas w tej wkładce (który sobie sciągałem regulacją) to założyłem shure i było tylko - o k.wa ! gdzie się podziała wspomniana melodyjność?

Jeśli chodzi o wkładki to będę w miarę możliwości testował at440mla/b, ortofona bronze/black, shure m44e/g , a także coś ze stajni goldringa i nagaoki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#157

Post autor: Wojtek »

OK... a że tak zapytam: skąd się wzięły te oczekiwania wobec dźwięku? Z czym próbujesz porównać to co słyszysz?
Z CD? Z youtubem? :)

Bo może te płyty po prostu tak grają, niezależnie od wkładki, a ty oczekujesz jakiegoś cudu?

A może wystarczy loudness załączyć? :morda:

Pytam serio. Co stanowi dla Ciebie wzór brzmienia?
A jeśli wzoru nie ma: dlaczego liczysz że na winylu go znajdziesz?
katar pisze: Brakuje mi takiego dzwięku jak we wzmacniaczu lampowym, gdzie odkręcasz głośność na 1/10 skali a jak usłyszysz szarpniętą strunę to przechodzą ciarki po plecach, trójkąt dzwoni niemal przy samym uchu ......
Uśmiałem się. Co za kolorowy dramat :)
katar pisze: Jeśli chodzi o wkładki to będę w miarę możliwości testował at440mla/b, ortofona bronze/black, shure m44e/g , a także coś ze stajni goldringa i nagaoki.
Ja jednak proponuję pierw na spokojnie pomyśleć i zbadać tor audio zamiast rzucać się na coś na chybił trafił a nuż się uda.

Jak krytycznie chcę porównać wkładkę czy igłę to robię to na słuchawkach. Tylko i wyłącznie. Może to Ci pomoże.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#158

Post autor: Myszor »

A jakie ty masz kolumny Katar ? Bo ja miałem podobne wrażenia przy cichym słuchaniu na poprzedńich skrzynkach.
Z porównywaniem wkładek na słuchawkach admin ma rację. Też do tego doszedłem.
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#159

Post autor: katar »

Wojtku, moim wzorem jest odsłuch, który kiedyś bardzo dawno temu miałem w salonie na Tamce (salon de facto już nie istnieje). Niestety byłem z kimś a nie na odsłuchu przed moim zakupem i utkwiło mi w pamięci tylko to, że muzyka zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Loudnes. Nie mam nawet takiej opcji we wzmacniaczu.

Zestaw obecnie jest taki:
Marantz PM8003
Kolumny audio monitor silver 6
przewody do kolumn audionova quasarus reference series
wkładka wspomniane shure
gramofon technics sl-1900
pre Pro-Ject Tube Box S
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#160

Post autor: Wojtek »

katar pisze: Wojtku, moim wzorem jest odsłuch, który kiedyś bardzo dawno temu miałem w salonie na Tamce (salon de facto już nie istnieje). Niestety byłem z kimś a nie na odsłuchu przed moim zakupem i utkwiło mi w pamięci tylko to, że muzyka zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
OK. Czyli za wzór robi coś z pamięci, a nie coś po co możesz sięgnąć w każdej chwili dzisiaj.
Tragedia.
katar pisze: Zestaw obecnie jest taki:
Marantz PM8003
Kolumny audio monitor silver 6
przewody do kolumn audionova quasarus reference series
wkładka wspomniane shure
gramofon technics sl-1900
pre Pro-Ject Tube Box S
Czyli jedynym źródłem jest gramofon i nie posiadasz słuchawek?

Wygląda na to że będziemy musieli wynieść się z tego wątku bo coraz bardziej oddalamy się od prezentacji M97xE ;)
Jakoś trzeba katarowi pomóc.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#161

Post autor: Myszor »

Wzmak fajny, przewody bez znaczenia, gramiak fajny, wkładka fajna.
Stawiam na kolumny. 13cm bas tak się zachowuje. Trzeba dołożyć moc by było słychać.
Pożycz od kogoś kolumny z basem większym niż 20cm to poczujesz dużą różnicę.
Ja kiedyś słuchałem 50-60. Teraz odkręcam 35 i jest fajnie.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#162

Post autor: bluegi »

No ja też chyba kolumny obstawiam, ale ... Ale. A masz obecnie Katar tak.. że np Twoim zdaniem flac czy cd brzmi dobrze plus meldoyjnie(j), a winyl ciągnie biedą? Czy wszystko ciągnie biedą, a gramofon miał to wyprostować? Z tym "loudness" Wojtka nie ma się co ściemniać. Ja nie miałem 207, ale miałem 270C i to jest takie granie z loudem jak na moje ucho. Z dobrym zestawem nie zawsze do przyjęcia. Z takim gdzie trzeba zagrać jak "boom box" żeby prostować braki już owszem. I wtedy dobra wkładka nie ma szans, bo nie ma się gdzie "rozwinąć" co by tłumaczyło tą wyższość 207 nad M97xe... Słuchawki to natomiast słowo klucz wg mnie również, bo nie wchodzą w gre pierdy typu akustyka. Wojtek dobrze gada, potestuj na słuchawkach Katar jeśli możesz. Bo jak dodać teraz do tego przemyconą tezę Darkmana o konkurowaniu tego M97 z V15III to się robi serio ciekawie. Gdyby nie to że muszę sobie kupić dywan, panele, pralke, zapiąć dietę żeby brzuch dociąć na lato, kupić rewolwer remingtona, zmienić opony w ostrym kole, nazbierać na inne auto i dokupić z 50 płyt, które mam na liście "must have", to bym z ciekawości zaproponował Ci odkupienie tej wkładki po cenie jaką dałeś i potestowanie, mimo że za 150+ jest 2m Blue :) Gadajmy dalej o tym M97 to zaraz zmienię priorytety :D
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#163

Post autor: MISSE »

No i dotarła jedna z kilku na literę S. Nie zacytuję klasyka ale jest mały skok między XL15 z eliptykiem od XL25, a XL35

Wszelkie Peany pod względem wyższości marki na S, są lekko przekoloryzowane przez kolegów na forum :drool: :drool: :drool:
Załączniki
2,1.jpg
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#164

Post autor: darkman »

bluegi pisze: o konkurowaniu tego M97 z V15III to się robi serio ciekawie.
Aż tak to nie. Jednak to najwyższa obecnie z serii Shure dla melomanów, będących w produkcji. Warto posłuchać, zwłaszcza, że z dobrej klasy igłą potrafi zagrać na b.dobrym poziomie.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pokaż mi swoją wkładkę

#165

Post autor: Regsoft »

MISSE pisze:Wszelkie Peany pod względem wyższości marki na S, są lekko przekoloryzowane przez kolegów na forum
Potrzebujesz po prostu trochę czasu i odpowiedniego sprzętu wspomnianej firmy, aby zrozumieć, że bluźnisz :roll:

PS. Fajny headshell :mrgreen:
ODPOWIEDZ