Legendarna Shure V15 III

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Legendarna Shure V15 III

#196

Post autor: klin »

NUDA i SOUND BLASTER X-FI HD. Nagrywam przez Audacity.
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Legendarna Shure V15 III

#197

Post autor: kangie »

OK. Dzięki.
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Legendarna Shure V15 III

#198

Post autor: blispx »

No i dotarła w końcu igła SASa, tzn prawie bo wstrzymali na UC. Muszę im przetłumaczyć rachunek wystawiony przez Japończyków teraz i dosłać specyfikację towaru - pewnie myślą że to bomba jest ;p Masakra z tym jakaś, teraz pewnie skoszą jeszcze mnie za magazynowanie min. stówkę - tak coś czuję że po to ta cała heca tylko jest
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Legendarna Shure V15 III

#199

Post autor: blispx »

Przepraszam że tak post pod postem, ale mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów i chciałem "podbić" temat

Na początku trochę na temat odczuć odsłuchowych po założeniu SAS w porównaniu do oryginalnej (choć mocno już zużytej) igły Shure. Pierwsze co rzuciło mi się od razu o uszy to o wiele więcej detali jakie ta igła wydobywa z rowka, różnica pomiędzy starą igła jest naprawdę duża, praktycznie od początku do samego końca jest ich po prostu więcej. Na plus mogę zaliczyć także odsłuch przy zużytych płytach. Co prawda ilość trzasków nie zmniejszyła się ale ich poziom jakby się zmniejszył, są w moim odczuciu mniej natarczywe.

Teraz trochę minusów. Ogólnie poziom smażenia i szum, szczególnie na początku, nawet na płytach które wydawały mi się że są w dobrym stanie. Nie wiem czy to kwestia ustawień tangency ale począwszy od rozbiegówki do kilku minut odtwarzanej płyty słyszę smażenie. Co prawda jeszcze się mocniej nie przysłuchiwałem- na ruszt poszło na razie kilka płytek. I tu moje pytanie czy wy także tak macie/mieliście? Igły przy zakładaniu raczej nie uszkodziłem, oba kanały grają w porządku, nacisk 1,25gr, antiskating- 1,25 (proste ramię), VTA raczej w porządku- ramie kładąc na płytę leży równolegle do jej powierzchni
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Legendarna Shure V15 III

#200

Post autor: kielek »

To normalne :D
Lepszy(ostrzejszy) szlif i igła więcej wydobywa tego dobrego( muzy) jak i tego złego ( smażenia). Taki szlif bardziej obnaża faktyczny stan płyty,przy sferyku zapewne smażenie było by minimalne albo praktycznie niesłyszalne.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Legendarna Shure V15 III

#201

Post autor: blispx »

Hmm kurcze to znowu będę musiał weryfikować stan swoich płyt ;p

Z tym tangency w sumie tak myślałem że to nie to bo dualowski koszyk raczej nie pozwala na jakieś pomyłki przy dokręcaniu wkładki

Dzięki
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Legendarna Shure V15 III

#202

Post autor: kangie »

blispx pisze: Teraz trochę minusów. Ogólnie poziom smażenia i szum, szczególnie na początku, nawet na płytach które wydawały mi się że są w dobrym stanie. Nie wiem czy to kwestia ustawień tangency ale począwszy od rozbiegówki do kilku minut odtwarzanej płyty słyszę smażenie. Co prawda jeszcze się mocniej nie przysłuchiwałem- na ruszt poszło na razie kilka płytek. I tu moje pytanie czy wy także tak macie/mieliście? Igły przy zakładaniu raczej nie uszkodziłem, oba kanały grają w porządku, nacisk 1,25gr, antiskating- 1,25 (proste ramię), VTA raczej w porządku- ramie kładąc na płytę leży równolegle do jej powierzchni
Jeśli płyta nie jest zniszczona, a słychać delikatnie podsmażanie, to mozna to skorygować ustawieniem VTA.
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Legendarna Shure V15 III

#203

Post autor: blispx »

VTA raczej nie zmieniam, no chyba że kładę jakieś grubsze placki- VTA w górę, lub są one powyginane- VTA w dół. Ogólnie to staram się aby ramię było równoległe do płyty. Ale jeszcze z tym powalczę bo faktycznie wystarczy nawet milimetr i czuć różnicę, ale bardziej w dynamice niż w poziomie szumu

Trzeba na nowo weryfikować stan płyt, igła wchodzi o wiele głębiej w rowek a niżeli to miało miejsce przy eliptyku, widać to choćby po tym że wybiera więcej syfu z rowka i trzeba ją częściej czyścić

Aha jeszcze z pozytywnych rzeczy przy tym szlifie, które rzuciły mi się o uszy to przy głośniejszym odsłuchu nie męczy mnie to tak jak wcześniej, sąsiad za ścianą też to potwierdził ;p

Edit:

Jeszcze jedno zauważyłem- przy zakładaniu igły strasznie się namęczyłem aby ją do końca dopchnąć, tj tak aby frontowa ścianka igły zrównała się ze ścianką wkładki. Oryginalna igła wchodzi praktycznie bez stosowania większej siły. Czy to normalne? Wkładka Shure V15 type III LM
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Legendarna Shure V15 III

#204

Post autor: ahaja »

"Ogólnie to staram się aby ramię było równoległe do płyty." - niestety błąd.
To headshell musi być równoległy do płyty.
Wkładka jest mocowana do niego a nie do rurki i dlatego jego powierzchnia powinna być równoległa do płyty.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Legendarna Shure V15 III

#205

Post autor: blispx »

Headshell zamocowany jest równolegle do ramienia więc na jedno wychodzi, do tego w dokumentacji do Dual 721 też jest aby patrzeć na ramię

Ale w sumie masz rację patrzenie przy ustawieniu VTA na headshell nieco ułatwia sprawę tym bardziej jak człowiek już ślepnie na starość ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Wkładka do fishera MT-6320

#206

Post autor: klin »

Trochę off-top ale może warto go wydzielić. Wytłumaczcie mi proszę bo nie do końca zrozumiałem. Thakker ma w sprzedaży takie VN 35 (V15 III):
- generyki - najtańsze zamienniki
- JICO - (SAS i eliptyczne)
- SHURE (eliptyczne) - genuine - to faktycznie są oryginały? Shure produkuje na bieżąco te igły jeszcze?

No i które są lepsze? JICO SAS czy oryginalny Shure? Ceny podobne... :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Legendarna Shure V15 III

#207

Post autor: Wojtek »

klin pisze:to faktycznie są oryginały?
Tak.
klin pisze:Shure produkuje na bieżąco te igły jeszcze?
Nie.

Te oryginały pochodzą z zapasów magazynowych :) Tzw. NOS (New Old Stock).
klin pisze:JICO SAS czy oryginalny Shure?
To zależy. Porównujesz szlif SAS z eliptyczną igłą, więc tu siłą rzeczy są różnice :)
SASa trzeba by porównywać z oryginalną igłą VN35MR, ze szlifem MicroRidge.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Legendarna Shure V15 III

#208

Post autor: ROCHO »

Witam
Właśnie przyszła do mnie nowa igła do mojej wkładki Shure V15III zakupiona w sklepie north.pl. Oznaczenie igły tylko na torebce. Pudełko jak widać. Zacząłem się zastanawiać nad jakością i pochodzeniu igły.

https://north.pl/karta/vn-35-he-igla-gr ... -0035.html
Załączniki
2015-10-14 16.48.55.jpg
2015-10-14 16.48.37.jpg
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Legendarna Shure V15 III

#209

Post autor: zbyszek1982 »

Wygląda jak te od wamata, i te od thakkera :)

Sprawdź pod lupą albo jakimś mikroskopem czy ma właściwy szlif.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Legendarna Shure V15 III

#210

Post autor: klin »

Wygląda jak ta od Wamata. Pewnie wszystkie od stylus co japan... ;)
ODPOWIEDZ