Project debut carbon buczenie na kolumnach

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#31

Post autor: sieli »

nie wiem , na ramieniu jest tylko napis project carbon , nie widzę aby coś do czegos dotykało

gramofon był w serwisie , wszystkie lementy podobno sprawdzali , luty inna wkładke u nich było ok
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#32

Post autor: cooledit »

A jeszcze takie pytanie. Czy masz to wszystko pociągnięte zasilaniem z jednego gniazdka, czy może z dwóch? Spróbuj coś pomieszać w kablach zasilających. Może któryś z nich idzie zbyt blisko kabli sygnałowych i daje zakłócenia. Chodzi głównie o kabel idący z gramofonu.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#33

Post autor: klin »

Wypnij z listwy / inne urządzenia nie związane z torem i sprawdź.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#34

Post autor: Wojtek »

Niezła afera.

Jak dla mnie kluczowa obserwacja to to że buczenie się objawia dopiero od pewnego poziomu głośności i że potencjalnie jeden kanał bardziej buczy od drugiego.

A jak jest na słuchawkach?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#35

Post autor: Dante »

Jeszcze jeden drobiazg...
Buczy przy włączonym i podniesionym ramieniu?
Buczy gdy igła jest na płycie?
Pierwsza sytuacja to brak masy gdzieś, różnica w przydźwięku między kanałami... Może któryś z przewodów przy wkładce jest poluzowany/uszkodzony. To, że w serwisie sprawdził przejścia miernikiem nie oznacza, że potem wsuwki dobrze podpiął lub ich nie uszkodził. Tak, mam jak najgorsze doświadczenia z serwisami :D
Gdy buczy po opuszczeniu igły - cóż...silnik w tych gramofonach wisi na śmiesznej gumce, jego izolacja od plinty jest delikatnie mówiąc "takase". Słuchasz razem z nagraniem silnika.
I jeszcze jedno: zdejmij talerz i pasek, zakręć samym podtalerzykiem. Powinien lekko chodzić i bez oporu.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#36

Post autor: Myszor »

Właśnie miałem spytać o to samo.
Czy buczy w trakcie odtwarzania czy na sucho też ?
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#37

Post autor: sieli »

dzięki przepinałem w różne gniazdka i nic
buczy bez płyty a przy słuchaniu ok 11 jest jeden wielki huk mamwrażenie że membrany mi wyrwie z kolumn
dotykam tych styków przy wkładce i jak ruszam to jeszcze gorzej buczy ,żadnych luzów nie stwierdizłem
wziąłem RCA od cd podpiąłem i zwykły drut na masę troche jest lepiej jak na oryginalnym kablu project
Może powinienem sprawdzić na droższym konektorze z uziemnieniem?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#38

Post autor: darkman »

sieli pisze: dotykam tych styków przy wkładce i jak ruszam to jeszcze gorzej buczy ,żadnych luzów nie stwierdizłem
Nie chodzi o luzy konektorów, tylko o ich zwarcie na styku zacisków okablowania ramienia lub samego okablowania ramienia. Trudno powiedzieć na jakim odcinku.
Generalnie, przepraszam za określenie, ale "ładny gnój" jak powiada jeden znajomek.

>> droższym konektorze z uziemnieniem?>>
ów konektor, to interkonekt masz na myśli? To nie ma potrzeby raczej, bo co Ci da to uziemienie?
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#39

Post autor: cooledit »

darkman pisze: ale "ładny gnój" jak powiada jeden znajomek
Dokładnie, też miałem debuta jednego z pierwszych i chodził zajefajnie. Brak mi pomysłu co to może być. Pozostaje chyba tylko jedno ale być może już padła taka propozycja. Masz do kogo podejść z tym frezem i podpiąć go w celu sprawdzenia? Nawet niech to będzie jakiś sklep ze sprzętem. A może serwis RTV? Cokolwiek , gdzie mają sprzęt grający.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#40

Post autor: sieli »

facet w serwisie powiedział,że wszystko rozebrał,przelutował
jak zaniosłem gramofon do salonu audio i połączyli go do mega drogich kolumn to szumów nie było ludzie co ma robić ręce padają
chciałem zrobić sobie przyjemność lepszy dzwięk i lipa
Gramofon sony z marketu grał leopiej

już mi znajomy proponował zakup jakiegoś kondycjonera do prądu

a może wzmacniacz wymienić mój pioneer A 400 ma grubo ponad 20 lat mimo że jest w stanie idealnym
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#41

Post autor: cooledit »

To skoro w salonie podłączyli przy tobie i było wszystko w porządku, to wychodzi na to, że jednak jakieś zakłócenia z sieci muszą iść. Kondycjonera to może od razu nie kupuj tylko spróbuj pożyczyć ze sklepu. Powiesz jaka jest historia choroby i na pewno coś się da zrobić. Może kolesie coś wymyślą, doradzą?
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#42

Post autor: Myszor »

cooledit pisze: Dokładnie, też miałem debuta jednego z pierwszych i chodził zajefajnie.
To raczej niemożliwe.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#43

Post autor: cooledit »

Myszor pisze: To raczej niemożliwe.
A to czemu ? Omamów słuchowych nie zdiagnozowałem u siebie :lol:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#44

Post autor: darkman »

sieli pisze: przelutował
Powiadasz.
No 43 posty i zaczynamy się coś dowiadywać. A co Specjalista przelutował? Mamy taką wiedzę?
Rozumiemy Twoja frustrację, ale spokojnie potrzeba nieco więcej danych. Podejdź do tego na chłodno.
sieli pisze: jakiegoś kondycjonera do prądu
ale to wystarczy, że wyłączysz na czas testowania sprzętu lodówkę, pralkę i TV z sieci, kondycjoner zbędny wówczas.
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#45

Post autor: sieli »

a co myslicie o wzmacniaczu?
ODPOWIEDZ