Project debut carbon buczenie na kolumnach

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Project debut carbon buczenie na kolumnach

#1

Post autor: sieli »

Witam
proszę o pomoc , nie mogę sobie poradzić ze sprzętem
Mianowicie kupiłem gramofon project debut carbon z wkładką Ortofon 2 M red , ma wzmacniacz Pioneer A 400 kolumny Wharfedale Diamond 9,5 przedwzmacniacz Phono Box s project i CD Marantz
Po podłączeniu całości i podkęceniu głośników na 12 i dalej z głosników bardzo buczy , nie idzie słuchać vinyli , Na CD nic nie buczy
Wszystkie uziemnienia są podłączone prawidłowo , gramofon już reklamowałem w serwisie sprawdzili i piszą że jest ok u nich nie buczy
Wcześniej miałem garmofon sony niższej klasy i grało ok
Sprawdzałem na drogiej listwie zasilającej i też nić , odkręcałem uziemnienia w gniazdkach i nic
Zmieniałem kable bez rezultatu , sprawdzałem na 2 starym wzmacniaczu i to samo PROSZĘ o POMOC
sieli
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#2

Post autor: chudy_b »

sieli pisze: Wszystkie uziemnienia są podłączone prawidłowo
Czyli jak?
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#3

Post autor: sieli »

od gramofonu do przedwzmacniacza dodatkowo uziemniłem dodatkowo do bolca w gniazdku
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#4

Post autor: chudy_b »

Uziemienie do bolca w gniazdku nie ma większego sensu. Odłącz i sprawdź. Jedyne wymagane połaczenie to masa gramofonu do masy przedwzmacniacza. Czy i jak ten project ma wykonaną masę to nie wiem.
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#5

Post autor: sieli »

nie mogę tego ogarnąć
Ostatnio zmieniony 06 mar 2017, 12:56 przez sieli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#6

Post autor: chudy_b »

Ale czego nie ogarniasz? Jesli wykonałeś jakieś dodatkowe uziemienie do bolca w gniazdku, to je odłącz. Z gramofonu powinien wychodzic pojedynczy przeważnie czarny przewód zakończony widełkami. Podłacz go do przedwzmacniacza. Przedwzmacniacz powinien mieć do tego przygotowaną odpowiednią śrubkę. I tyle. Jesli nie zadziała, odłącz ten przewód od przedwzmacniacza. Czasem się zdarza, że bez niego jest lepiej.

P.S. Lepiej skasuj numer telefonu z publicznego forum. No chyba ze lubisz spam.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#7

Post autor: kielek »

Jeśli efektu nie przynosi to co radzi Ci chudy_b to odsuń gramofon najdalej jak możesz od wzmacniacza i kolumn,bo być może stąd pochodzi sprzężenie/buczenie...
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#8

Post autor: sieli »

Witam
odsuwałem maksymalnie i nic uziemnienia mam wykonane prawidłowo , jedyne co mi przychodzi do głowy to może coś z prądem jest nie tak w moim domu , albo coś ze wzmacniaczem , może potrzebny nowy model nie wiem ,jestem załamany

odłączyłem dodatkowe uziemnienia przesunąłem gamofon i lipa t samo
zauważyłem ,że 1 kolumna buczy mocniej od drugiej
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#9

Post autor: Dragant »

sieli pisze: sprawdzałem na 2 starym wzmacniaczu
A może to wina pre? Jeśli gramofon poprawnie pracuje w innym torze (w serwisie), wzmacniacz z CD też gra ok, to zostaje do sprawdzenia pre.
sieli pisze: może coś z prądem jest nie tak w moim domu
Tego bym się nie obawiał :lol:
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#10

Post autor: zbyszek1982 »

Podłóż coś izolującego pod gramofon i zobacz czy to pomoże.
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#11

Post autor: sieli »

co to jest pre ? przedwzmacniacz ? podłączałem bezpośrednio do gniazda PHono wzmacniacza i nic się nie zmieniło
Co podłożyć pod gramofon?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#12

Post autor: chudy_b »

sieli pisze: podłączałem bezpośrednio do gniazda PHono wzmacniacza
No tak. :clap: Wzmacniacz ma wejście PHONO? No to przedwzmacniacz nie jest Ci potrzebny..
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#13

Post autor: sieli »

nic to nie daje a przedwzmacniacz kupiłem aby poprawić jakość dzwięku a buczy jak buczało
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#14

Post autor: chudy_b »

Nie możesz podłączać dwóch przedwzmacniaczy jeden za drugim. Albo podpinasz gramofon bezpośrednio do wejścia PHONO wzmacniacza, albo korzystasz z zewnętrznego przedwzmacniacza, ale wtedy jego wyjście wpinasz do AUX, CD, TUNER, co Ci pasuje byle nie PHONO wzmacniacza.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#15

Post autor: Regsoft »

sieli pisze: nic to nie daje a przedwzmacniacz kupiłem aby poprawić jakość dzwięku a buczy jak buczało
Pamiętaj jak omijasz przedwzmacniacz to przepnij uziemienie do wzmacniacza bezpośrednio. Natomiast jak go użyjesz to oczywiście nie podłączaj wtedy do gniazda phono (to pewnie wiesz). Możesz też spróbować połączyć uziemienia (zaciski) przedwzmacniacza i wzmacniacza oraz gramofonu. Kabelek uziemienia nie ma przerwy? Sprawdzałeś? Jak wszystko wyeliminujesz to nie pozostanie nic jak sprawdzić gramofon u jakiegoś znajomego. To, że serwis gwarancyjny nic nie zrobił nie oznacza na 100% że problemu nie ma :?
ODPOWIEDZ