Pioneer PL-514

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Pioneer PL-514

#1

Post autor: slejter »

Witam, na początku się przedstawię, mam na imię Robert.
Dopiero zaczynam przygodę z gramofonem którego wczoraj kupiłem. Na początku już natknąłem się na problem bo dopiero dziś jak chciałem podłączyć gramofon pod amplituner zauważyłem że nie posiada on wejścia Phone, więc już zakupiłem przedwzmacniacz który dojdzie dopiero w środę.
Mam pytanie odnośnie ustawienia gramofonu a konkretnie ustawienia docisku ramienia (wkładki) itp. Ktoś podpowie i podsunie parę rad od czego powinienem zacząć? I jak to się robi? Jeśli o czymś zapomniałem to piszcie.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pioneer PL-514

#2

Post autor: Dragant »

Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#3

Post autor: Kichal »

Tutaj masz jeszcze filmik jak jesteś bardziej wzrokowcem. Nie wiem dokładnie co w nim było bo dawno już go oglądałem, ale wiem, że było też kilka rzeczy których nie możesz ustawić w tym gramofonie i nie musisz się tym przejmowac.

https://www.youtube.com/watch?v=bmk0kGgZPZ0

Jeśli to nie tajemnica - ile dałeś za tego 514 i gdzie kupiłeś ? :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#4

Post autor: slejter »

Dzięki wielkie, przeglądałem już to coś nie coś. Jeszcze mam pytanie odnośnie wkładek a mianowicie jeśli będę chciał wymienić w swoim gramofonie to skąd mam wiedzieć jaką mam kupić ? Teraz mam wkładkę Pioneera.
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#5

Post autor: slejter »

Kichal pisze: Jeśli to nie tajemnica - ile dałeś za tego 514 i gdzie kupiłeś ? :D
Jaka tam tajemnica, mieszkam w Częstochowie a gramofon znalazłem 50 km od Częstochowy u gościa który handluje rzeczami przywiezionymi z Holandii. Za gramofon w naprawdę bardzo dobrym stanie dałem 250zł (nie znam się na cenach gramofonów więc nie wiem czy dałem mało czy też przepłaciłem) ale sprzęcik wygląda naprawdę ładnie.
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#6

Post autor: Kichal »

slejter pisze: Dzięki wielkie, przeglądałem już to coś nie coś. Jeszcze mam pytanie odnośnie wkładek a mianowicie jeśli będę chciał wymienić w swoim gramofonie to skąd mam wiedzieć jaką mam kupić ? Teraz mam wkładkę Pioneera.
Obojętnie jaką z mocowaniem 1/2" (cala). Generalnie jest masa tego typu wkładek bo jest to najpopularniejszy typ mocowania.

No to gratulacje ! 250zł to bardzo dobra cena, aż nawet powiedziałbym że deal. Ostatnio koło 400zł stoją te 514. Aż zazdroszczę bo też mam ochotę na tego 514 albo 516, miałem go kupić jako pierwszy gramofon ale w końcu kupiłem ITT i za mną chodzi ciągle pioneer :D (I też jestem w Częstochowie :D )
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#7

Post autor: slejter »

To dobrze wiedzieć że nie przepłaciłem :) , teraz tylko czekać na przedwzmacniacz i można słuchać muzy, no i fajnie zaraz w pierwszy dzień na forum "poznać" kogoś z Częstochowy haha
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#8

Post autor: Kichal »

W sumie w Częstochowie nie jestem za dużo, ale jest to miasto rodzinne :D Ja w sumie kupiłem od blispx od nas z forum przedwzmacniacz ale w końcu go nie używałem, bo okazało się, że mój wzmacniacz ma wbudowany dużo lepsze, a przynajmniej tak mi się wydaje :D No to jak już masz gramofon to się przygotuj na wieczny brak kasy przez winyle :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#9

Post autor: slejter »

Co do przedwzmacniacza to kupiłem takiego za 100 zł i mam nadzieję że jakoś będzie dawał radę, a co do wydawania kasy to dzisiaj już byłem na kiermaszu i zakupiłem 3 płyty a z wydawaniem kasy i na jej brak z racji mojego drugiego hobby (Xbox One) jestem już przyzwyczajony i całe szczęście że mam kochającą moje zainteresowania żonę to jakoś to jest :) zresztą żonka zadowolona że kupiłem gramofon bo ona muzykę uwielbia i nie omieszkała także sobie dzisiaj kupić płytkę ')
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#10

Post autor: Kichal »

U mnie xbox poszedł na sprzedaż i za to kupiłem kilka płyt :lol:

Pomijając kiermasze to polecam jak każdemu zakupy w sklepie www.dodax.pl . Czas oczekiwania dość długi ale darmowa dostawa i bardzo konkurencyjne ceny. Trzeba tylko jeszcze paypala mieć ale to raczej nie problem.
slejter pisze: kupiłem takiego za 100 zł
Będzie git, pewnie mówisz o Vivanco albo czymś podobnym - na forum polecają w takim przedziale i mówią że jest git :D Ja sam mam ART DJ PRE II co leży w blistrze :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#11

Post autor: slejter »

No zastanawiałem się nad Vivanco ale w końcu kupiłem inny (mam nadzieję że nie będę żałował ale nie wiedziałem jaki kupić, kierowałem się popularnością na Allegro): taki kupiłem : http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramo ... 35563.html

Szkoda że wcześniej nie zgadaliśmy się to bym od Ciebie odkupił ;) A co do podanego sklepu na pewno skorzystam a paypala mam (kto go teraz nie ma). :dance:
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#12

Post autor: slejter »

Witam, dziś przyszedł mi przedwzmacniacz i powiem brzydko dupa wielka, nie gra, znaczy niby gra ale cicho, charczy trzeszczy, niby chce "załapać" ale nie może. Drugi problem mam z ustawieniem ramienia, a mianowicie przeciwwagi itp. Jak raz ustawię to po położeniu na płytę ramię ucieka do środka, jak zmienię wagę itp. ramię ucieka na zewnątrz. W końcu jak ustawię kładę ramię na początku płyty to idzie niby okey, ale jak chcę np. zacząć od czwartej piosenki kładę igłę a tu spierdziela mi na zewnątrz. Kurcze już nie daję rady, ale co do dźwięku to co to może być? Przedwzmacniacz "zwalony" w co wątpię, czy mój wzmacniacz od kina nie daje rady? zaznaczę że gramofon był sprawdzany przy kupnie i grał pięknie więc nie wiem o co kaman. Pomożecie?
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#13

Post autor: slejter »

Dobra jedno ogarnąłem ale jest jeszcze jeden problem a mianowicie gra mi tylko jeden kanał? albo lewy a jak zamienię kolor "czincza" to gra tylko prawy (no i subwoofer) co jest nie tak?
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PL-514

#14

Post autor: slejter »

No i dałem radę, nie uwierzycie co było, a mianowicie nowy przedwzmacniacz a ja musiałem mieć takiego pecha aby trafić na "wadę" , więc gdy rozkręciłem okazało się że kabelek od jednego kanału a mianowicie prawego był odlutowany a raczej w ogóle nie był przylutowany :) przylutowałem i śmiga aż miło, ale jednak chyba czas na zainwestowanie na typowy wzmacniacz stereo i dwie kolumny bo na kinie nie brzmi chyba tak jak powinno, albo mi się wydaje ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PL-514

#15

Post autor: Wojtek »

Brawo :)
slejter pisze: ale jednak chyba czas na zainwestowanie na typowy wzmacniacz stereo i dwie kolumny bo na kinie nie brzmi chyba tak jak powinno, albo mi się wydaje ;)
Nie wydaje Ci się :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ