Pomocy - brak przeciwwagi

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
golden
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2017, 16:56

Pomocy - brak przeciwwagi

#1

Post autor: golden »

Witam wszystkich serdecznie na wstępie wypada się przedstawić a więc jestem Piotrek, kilka dni temu zakupiłem przez internet gramofon Bush CTT939 i wtedy właśnie zamiast przygody z winylem rozpoczął się mój problem, gramofon dostałem uszkodzony, ale nie to jest najgorsze bo z tym sobie poradziłem ,natomiast jest niekompletny otóż brakuje na ramieniu przeciwwagi i tu moje pytanie do szanownych kolegów ,czy istnieje możliwość dokupienia przeciwwagi jeśli tak to gdzie szukać ? Nadmienię iż posiadam przeciwwagę od fonica 464 lecz jej średnica jest minimalnie mniejsza zastanawiam się nad rozwierceniem i dopasowaniem czy to dobry pomysł ? pozdrawiam i proszę o pomoc. Dodam ze jestem laikiem w temacie i proszę o wyrozumiałość ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomocy - brak przeciwwagi

#2

Post autor: Wojtek »

Pewnie jest, ale że gramofon mało powszechny/popularny to będzie problem znaleźć tą część.

Może lepiej zwróć uszkodzony sprzęt sprzedawcy?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
golden
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2017, 16:56

Re: Pomocy - brak przeciwwagi

#3

Post autor: golden »

Witam kolegę niestety ta osoba mnie oszukała co do stanu technicznego sprzętu i brak z nim kontaktu ,więc odpada odzyskanie kasy ,więc postanowiłem wskrzesić ten gramofon udało się, lecz odtwarzanie płyt bez przeciwwagi grozi uszkodzeniu igły bądź płyty :( Walczę dalej i dla tego napisałem ten post .Dodam że znalazłem ten sprzęt pod inną nazwą Jensen JTA 470 może to coś pomoże .Będę wdzięczny za każdą pomoc bądź radę ...
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy - brak przeciwwagi

#4

Post autor: Dragant »

Wpisz proszę krótki opis tutaj: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=31&t=706.

Nie polecam rozwiercać, ponieważ stracisz prawdopodobnie możliwość obrotu = przesuwu przeciwwagi na ramieniu. Ciężka sprawa... najlepiej byłoby go zwrócić, ale skoro nie ma takiej możliwości to możesz albo próbować dobrać z innego gramofonu (może uda się kupić niesprawnego Bush CTT939 / Jensen JTA 470 z przeciwwagą :? ). Ostatecznie, możesz próbować taką przeciwwagę wykonać, ale nie polecam tego rozwiązania - dużo pracy, czasu, prawdopodobnie pieniędzy, które koniec końców przerosną wartość sprzętu.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomocy - brak przeciwwagi

#5

Post autor: Wojtek »

Spojrzałem co to jest za sprzęt.
Nie warto w niego inwestować ani ratować.
Sory.

Powodzenia w poszukiwaniu dawcy na części.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomocy - brak przeciwwagi

#6

Post autor: Michal35 »

golden pisze: natomiast jest niekompletny otóż brakuje na ramieniu przeciwwagi
A przypadkiem nie był gdzieś oddzielnie w opakowaniu? Na czas transportu zdejmuje się przeciwwagę aby się nie odłamała.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Gregorio
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2017, 21:20

Re: Pomocy - brak przeciwwagi

#7

Post autor: Gregorio »

Jaki typ wkładki w nim siedzi?
Miód na uszy.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomocy - brak przeciwwagi

#8

Post autor: pan_winyl »

Napiszę za Wojtkiem, nie ma co bawić się z tym gramofonem. Albo sprzedaj go na części / reklamuj przez serwis za pośrednictwem którego kupiłeś, albo odpuść.

Ew. możesz zrobić tak jak ja z transoniciem :) idziesz do Obi, kupujesz x nakrętek o odpowiedniej średnicy otworu, lutujesz/sklejasz je ze sobą, chowasz w koszulce termokurczliwej / peszelu / krążku na single (do wyboru do koloru) zakładasz na oś. Jeśli są minimalnie większe wtedy na oś najpierw można założyć koszulkę termokurczliwą, która będzie działała jak łożysko. U mnie się sprawdza. Przeciwwaga nie do zdobycia, toczyć nie miałem ochoty a coś było trzeba począć. Po znalezieniu informacji o wadze przeciwwagi reszta była tylko kwestią chęci.
Powodzenia!
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Gregorio
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2017, 21:20

Re: Pomocy - brak przeciwwagi

#9

Post autor: Gregorio »

Dwa oringi ciasno wciśnięte na oś też świetnie blokują przeciwwagę ;)
Miód na uszy.
golden
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2017, 16:56

Re: Pomocy - brak przeciwwagi

#10

Post autor: golden »

Dzięki wszystkim za rady, spróbuje wykonać tą przeciwwagę ale chyba rozwiercę najpierw tą z fonici 464 i w razie potrzeby zastosuje oringi bądź koszulkę termozgrzewalną aby dopasować średnicę i będę potrzebował wagi aby dobrze to ustawić mam nadzieję ze znajdzie się ktoś z Torunia bądź z okolic i pomoże mi w tym temacie .Odpowiem na kolegów pytania w pudełku nie znalazłem brakującej części, a jesli chodzi o wkładkę to wydaje się być oryginalna niestety nie potrafię nic więcej powiedzieć jak pisałem jestem laikiem w tym temacie :(
ODPOWIEDZ