Sony Biotracer

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Sony Biotracer

#1

Post autor: chudy_b »

Regsoft pisze: :D
Nie chcę rozpętywać burzy, ale .... czy uważasz że biotracer jest gorszy od tradycyjnego ramienia?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#2

Post autor: darkman »

chudy_b pisze: Ale, mimo że kupiony w firmie audio jako idealny, wymagał troski.
A czyj nie wymagał? :D :D
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#3

Post autor: ahaja »

... im więcej jest tych 'tracer' w ramionach tym gorzej ... ;-)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#4

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze: czy uważasz że biotracer jest gorszy od tradycyjnego ramienia?
Osobiście wolę docisk grawitacyjny ale słowo "gorszy" niekoniecznie oddaje istotę różnicy :?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#5

Post autor: chudy_b »

Regsoft pisze: Osobiście wolę docisk grawitacyjny ale słowo "gorszy" niekoniecznie oddaje istotę różnicy :?
Chyba warto by było założyć nowy wątek, te rozważania tu nie pasują. Ale chętnie poznałbym Twoje zdanie o biotracer. Ja się nie upieram, że to hiper super łeb urywające rozwiązanie. Na pewno unikalne. Żadne inne nie pozwala na regulację nacisku "w locie" Nie mam bladego pojęcia jak rozwiązany jest antyskating. Na pewno elektronicznie. Czy lepiej niż spręzynka w Technicsach? Nie wiem.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#6

Post autor: chudy_b »

darkman pisze: A czyj nie wymagał?
Tylko że tu nie wystarczy śrubokręt i smar. Ja z założenia kupuję sprzęty uszkodzone. Sprawne mnie nie interesują. No i Sony BioTracer wymagał inwestycji w sprzęt pomiarowy, dokładnego czytania serwisówki i otwartej głowy. Teraz działa.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#7

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze: Na pewno unikalne. Żadne inne nie pozwala na regulację nacisku "w locie"
Oj chyba właśnie obraziłeś Denona ... :?
chudy_b pisze: Nie mam bladego pojęcia jak rozwiązany jest antyskating
Nie przyglądałem się serwisówce ale pewnie wykorzystują silnik ramienia podobnie jak w X65 czy Denonach ... :think:
chudy_b pisze: Sony BioTracer wymagał inwestycji w sprzęt pomiarowy, dokładnego czytania serwisówki i otwartej głowy.
Chyba nie tylko BioTracer ale i inne bardziej dobajerowane dwusilnikowce są wymagające ... ale z tego co słyszałem to wszystkie bije jednak B80 ... chodzą słuchy, że były przypadki prób samobójczych u serwisantów :mrgreen:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#8

Post autor: chudy_b »

Regsoft pisze: Oj chyba właśnie obraziłeś Denona ...
Sorry, nie wiedziałem. Przyznam że wysokie modele Denona mnie kuszą.
Regsoft pisze: pewnie wykorzystują silnik ramienia podobnie jak w X65
W Bio.. nie ma silnika. Są elektromagnesy. Cały napęd pionowo/poziomy jest tak skonstruowany. W dodatku zawsze są dwie cewki. Jedna napędzająca, druga kontrolująca. A czy to dobrze działa? Nie wiem. Ale ja jestem zadowolony. No może nie aż tak, żeby dać sobie rękę uciąć. Lubię swoją rękę :D
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#9

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze: Przyznam że wysokie modele Denona mnie kuszą.
Piękne są. Ale człek się z kolei do automatu przyzwyczaił a powyżej 47F chyba z tym słabo ... :lol:
Równie piękne no i może z bardziej pasującymi mi ramionami są topowe Kenwooody ale też automatu nie użyczysz :think:
No i tu właśnie wchodzi brzydal Sony z PUA-7 ... no X65 może minimalnie ładniejszy ... jak Polonez Caro :mrgreen:
chudy_b pisze: W Bio.. nie ma silnika. Są elektromagnesy.
Żeby nie było wątpliwości chodzi o poziomy ruch ramienia :lol:
I to właśnie JEST silnik ! :roll:
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, 01:10 przez Regsoft, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#10

Post autor: chudy_b »

No dobrze. Przecież wiesz o co chodzi. Nie ma kręciołka z paskiem. Są regulowane prądem cewki.

Ja nie chcę udowadniać wyższości Biotracera nad rozwiązaniami tradycyjnymi, grawitacyjnymi. One są łatwe w weryfikacji. Łatwe do sprawdzenia. Biotracer to elektronika. Czy działa lepiej? Nie wiem. Ty wiesz?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#11

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze: Przecież wiesz o co chodzi.
Wiem. To silnik. Liniowy, rakietowy czy modelarski na gumkę ale jest siła więc i jest silnik ! :D
chudy_b pisze: Czy działa lepiej? Nie wiem. Ty wiesz?
Wiem, że działa ... inaczej. Wydaje mi się (to moje własna, może błędna teoria), że mają sporo mniejszą masę efektywną a rezonans po prostu eliminują elektromagnetycznie. Niby ok bo lepiej znosi szerokie spektrum wkładek, ale ... DL-103 takiego basu jak na PUA-7 nie ma. To argument ostateczny i nie podlegający dyskusji :lol:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#12

Post autor: chudy_b »

Sorry. Out of power. Wojtek, wydziel temat, bo myslę, że warto podyskutować o gramofonach Sony, ale nie koniecznie w wątku zakupowym.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jaki używany gramofon do 4000/6000 PLN?

#13

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze: podyskutować o gramofonach Sony, ale nie koniecznie w wątku zakupowym
A może właśnie tutaj TEŻ warto? :twisted:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony Biotracer

#14

Post autor: Wojtek »

Wątek wydzielony :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sony Biotracer

#15

Post autor: darkman »

Regsoft pisze: wchodzi brzydal Sony z PUA-7
Taaa, to zaraz będzie potrzebny następny wątek wydzielony. W dziale SONY ;)
Kwestia pewnego kąta estetyki. Mnie się podobają. To akurat nie tajemnica dla Ciebie.
Natomiast obiektywnie rzecz ujmując, to stawiałem obok swojego kilka innych gramofonów i tu rodziło się pytanie: Jaki jest ten kanon piękna czy estetyki w gramofonach? Bo prawdę mówiąc w każdym z nich było to coś. Inne ale interesujące.

Konstrukcje z kilkoma ramionami na pewno mogą być piękne, ale z estetyką mają niewiele wspólnego. Moim zdaniem w Sony wszystko jest na swoim miejscu. Te gramofony wyglądają jak pies.
Pies, który ma wygląd klasycznego psa to np Labradoor.Lubię mojego 'labradora'. Kawałek konkretnej estetyki jest nawet w pustych i przez to diabelnie smutnych lotniskowcach typu Luxman. Dla wielu gramofon bez niczego na pokładzie to również kanon piękna. Tu przykład odwrotny bo estetyki na pewno nie można odmówić lotniskowcom. Natomiast piękne jakoś specjalnie nie są.
Ramię biotrackera? No.. dziwne, zwłaszcza dla laika czy początkującego :D ale intrygujące już z samego pobieżnego spojrzenia. Jest w nich jakaś idea i to kusi. Choćby poznawczo.
ODPOWIEDZ