Thorens TD-170EV - wbudowany preamp

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Arecky
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2016, 20:48
Gramofon: Thorens TD-170 EV

Thorens TD-170EV - wbudowany preamp

#1

Post autor: Arecky »

Witam forumowiczów,
Udało mi się "wyhaczyć" w/w Thorensa za przyzwoite pieniążki, jednak powoli zaczynam trochę żałować swojej decyzji.
Skusił mnie ten gramniak wbudowanym preampem, bo mój wzmacniacz nie ma wejścia phono, a i cena była prawie identyczna jak za 170-kę bez przedwzmacniacza.
Myślałem sobie: Thorens to kichy do swojego sprzętu nie wstawi. I to było błędne myślenie - tak mi się zdaje.
Według mnie gramofon nie gra tak jak by się należało spodziewać.
W związku z tym mam pytania:
1. Czy to może być wina wbudowanego preampa? Co sądzicie o tym elemencie w Thorensie?
2. Jeżeli tak - to czy da się jakoś ominąć/wyłączyć wbudowany preamp i podłączyć gramniaka do zewnętrznego? I czy taka operacja coś może poprawić - zakładając, że nie będę wymieniać pozostałego sprzętu, który w przypadku CD lub SACD - gra idealnie.
3. Gdyby się udało "odciąć" przedwzmaka - to jaki preamp zewnętrzny jest godny uwagi? Myślałem nad NAD PP2e (tańszy) lub Cambridge Audio CP1 (trochę drożej) - a może coś innego?
Thorens TD170EV, NAD C326BEE, NAD C516BEE, Marantz UD7006, Marantz SR6006, KEF Q50
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Thorens TD-170EV - wbudowany preamp

#2

Post autor: Wojtek »

Ten w/w Thorens to tak naprawdę Dual CS-435, ale zakładam że wiedziałeś to już przed zakupem :morda:
Arecky pisze: Myślałem sobie: Thorens to kichy do swojego sprzętu nie wstawi. I to było błędne myślenie - tak mi się zdaje.
Bingo.
Arecky pisze: 1. Czy to może być wina wbudowanego preampa? Co sądzicie o tym elemencie w Thorensie?
Chyba nie istnieje coś takiego jak "godny polecenia preamp wbudowany w gramofon" :morda: Przynajmniej nie z tych dostępnych komercyjnie.
Arecky pisze: 2. Jeżeli tak - to czy da się jakoś ominąć/wyłączyć wbudowany preamp i podłączyć gramniaka do zewnętrznego? I czy taka operacja coś może poprawić - zakładając, że nie będę wymieniać pozostałego sprzętu, który w przypadku CD lub SACD - gra idealnie.
Pewnie.

Generalnie często w gramofonach z wbudowanym preampem można znaleźć przełącznik załączający/odłączający ów preamp, ale zakładam że Thorens w wersji phono/EV czegoś takiego nie ma, więc trzeba będzie faktycznie pominąć wbudowany układ i wyprowadzić przewody sygnałowe spod ramienia na zewnątrz.
Arecky pisze: 3. Gdyby się udało "odciąć" przedwzmaka - to jaki preamp zewnętrzny jest godny uwagi? Myślałem nad NAD PP2e (tańszy) lub Cambridge Audio CP1 (trochę drożej) - a może coś innego?
Nie ten dział, a samo pytanie było zadawane już często w dziale zakupowym :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Arecky
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2016, 20:48
Gramofon: Thorens TD-170 EV

Re: Thorens TD-170EV - wbudowany preamp

#3

Post autor: Arecky »

Dzięki za odpowiedź,

Jak widać człowiek uczy się całe życie :)

Cóż, trzeba będzie uzbierać parę złociszy na preampa i w tym czasie poszukać jakiegoś bystrego elektronika, który mi wbudowane ustrojstwo ominie. Niestety ten Thorens nie posiada przełącznika odcinającego.

Co do pytania o polecany preamp - wiem, nie ten dział ale zapytałem przy okazji :) Dzięki za info i poszukam gdzie trzeba :)
Thorens TD170EV, NAD C326BEE, NAD C516BEE, Marantz UD7006, Marantz SR6006, KEF Q50
ODPOWIEDZ